Побіжний заступник голови ЦБ РФ розповів про кінець Росії і крах економіки

232


Російська економіка володіє достатнім запасом міцності, щоб витримати будь-які західні санкції, які можуть вдарити, в першу чергу, по самій Європі.
Про це в ефірі YouTube-каналу «KRYM – критичне мислення» заявив, що втік в США російський ліберал, екс-заступник голови ЦБ РФ Сергій Алексашенко.
«Ніколи (не розвалиться – прим. ред.). Російська економіка набагато більш міцна, ніж це здається. Я згадую останню мою зустріч з Борисом Нємцовим, це була середина жовтня 2014 року, якраз розпал кризи, введені санкції, ціна на нафту починає падати, і Боря з властивим йому ентузіазмом говорить: «Зараз ціна на нафту впаде до 60 доларів, і російська економіка завалиться».
Я йому кажу: «Боря, цього не станеться», і починаю дуже докладно пояснювати, він сказав: «Алексашенко, ти нічого не розумієш, давай посперечаємося, що нафта дійде до 60 доларів і економіка завалиться». Через кілька місяців нафта дійшла до 60 доларів, і опустилася нижче. Треба віддати належне Борису, він мені зателефонував і сказав: «Сергію, ти був правий, вона не впала, я помилявся». Це була ілюзія.
Я розумію, що для багатьох українських політиків це мрія, що Росія звалиться під тягарем проблем, але, насправді, потрібно розуміти, що російська економіка примітивна, і тому стійкий. Я дуже часто використовую образ «болото», до болота можна по різному ставитися, воно може цвісти, може бути посушливим, там можуть бути корчі, квітучі рослини, але, в принципі, з ним нічого не відбувається. Основа російської економіки – видобуток і експорт сировини, відповідно, 30% російського ВВП – це видобуток сировини, її транспортування та фінансові операції, пов’язані з обслуговуванням цього сектора», – зазначив він.
При цьому, на думку економіста, ключова країна Євросоюзу в особі Німеччини не піде на посилення антиросійських санкцій, так як знаходиться в прямій енергетичної залежності від Росії.
«Газ – 30% європейського ринку. Що Європа буде робити без російського газу? Зрозуміло, що для «Газпрому» це буде колосальна технологічна проблема, тому що потрібно буде законсервувати свердловини, але я не дуже розумію, як Європа зможе звести свій енергобаланс.
Те ж саме з нафтою. Росія, хочемо ми чи не хочемо, виробляє більше 10% світового виробництва нафти – 11 мільйонів барелів при річному виробництві 95 мільйонів барелів, і при цьому три чверті експортує, вважай 7,5-8% світового експортного ринку нафти це Росія. Ну добре, 2-3% буде Китай забирати, з світового ринку зникнуть 5% нафти. Це буде сильний удар в першу чергу по Європі.
Подивися, як Європа бореться з Німеччиною, яка говорить: «Для нас «Північний потік» вигідний. Що хочете робіть, а ми його побудуємо і будемо купувати цього газ, і на всіх плювати ми хотіли.
Тому, мені здається, така розмова про більш жорсткі санкції, я в них не вірю», – резюмував Алексашенко.
Нагадаємо, раніше Сергій Алексашенко заявляв, що Берлін відмовився пожертвувати власними економічними інтересами заради європейського майбутнього України.