Василевський, пора знімати прокляття півфіналів! Інакше Росія залишиться без золота

265


Андрій Василевський програв усі фінали чемпіонатів світу. Спочатку було два молодіжних (2013, 2014), потім один дорослий (2017). На золотому ЧС-2014 Василевський зіграв лише два матчі групового турніру. В інший час запалював Сергія Бобровського. Зараз його немає. Проти Фінляндії буде грати Василевський, який намагатиметься зняти прокляття півфіналів». Інакше не можна. Збірну Росії чекають додому тільки з золотом.
На драфті НХЛ воротарів рідко вибирають в першому раунді, але великий Стів Айзерман вирішив по-своєму. Так Василевський потрапив в «Тампу», де їм захоплюються абсолютно все. Своєю грою він змусив Бена Бішопа зібрати валізу і полетіти в Лос-Анджелес, а в нинішньому сезоні претендує на Везину. Приз найкращому голкіперу НХЛ за підсумками «регулярки».
Крім величезних габаритів (193 см на 91 кг), у Васі (так його кличуть в північній Америці) чудова реакція і чудова розтяжка. Його сейви постійно розривають рубрику «Топ 10 сейвів».
Чого варта його шалене порятунок у матчі проти «Лос-Анджелеса», де Василевський зловив кидок пасткою наосліп!
Російський голкіпер чудово відчуває свої ворота. Його статистика в цьому сезоні – 2,4 пропущених шайби за матч. Незважаючи на вогненну «регулярку», плей-офф для «Дніпра» він витягнути не зміг.
Статистика Василевського, разом з початком ігор на вибування, швидко поповзла вниз – 81,8, 81,5, 84,6 – відсоток відбитих кидків за матч. Причому «Коламбус» не завдавав і 30 кидків за матч, величезне навантаження не було. Однак, у двох іграх серії 24-річний російський воротар пропустив чотири шайби, а в третьому – п’ять.
Після невдачі в Кубку Стенлі Василевському потрібна була перезавантаження. «Червона машина», що зібрав зірковий склад під ЧС-2019, – відмінний варіант!
Василевський став залізним першим номер. У чвертьфіналі проти США (4:3) він чудово зіграв на стрічці. Коли збірна Росії заигрывалась в нападі, американці відлітали в контратаки, але Василевський впевнено відбивав їх кидки. У трьох пропущених шайбах його провини немає. Перший гол – чистий фарт і рикошет. Другий – помилка захисту: Сергачев не вивів шайбу за синю лінію, а Ханифину дали кинути з слота. Третій? Тут варто оцінити передачу від Патріка Кейна.
Найголовніше для Василевського, щоб йому дали бачити моменти нанесення кидка, а з рештою він впорається. На ЧС-2019 він вже встиг встановити рекорд «Червоної машини» за шатаутам – 5 матчів. У його головного конкурента Сергія Бобровського – 4.
А ще Бобровський виграв для збірної Росії золото на ЧС-2014. Останнім для нашої команди. Тепер настала черга Василевського, але спочатку треба, нарешті, виграти злощасний півфінал.