Макаронна битва: чим наші “черепашки» і “ріжки” відрізняються від зарубіжної пасти

96

Недосвідчені або просто недосвідчені люди незмінно скажуть, що італійська паста — це ті ж самі російські макарони. Зрозуміло, що любителі італійської кухні тут же б почали суперечку, проте ми вирішили навести факти, які відрізняють одне блюдо від іншого, щоб нарешті вирішити одвічне макаронне питання.

З чого вони складаються

Насправді, велику роль відіграє сорт пшениці, з якої зробили макаронний виріб. Так, всі види італійської пасти, будь то фарфалле або пенне, виробляють тільки з твердих сортів. Завдяки цьому в такій пасті міститься менше всього компонентів крохмалю, проте більше білка.

італійці не вітають добавок. Фото: oldmermaid / pixabay. Com

Деяка частина вітчизняних макаронів, яка зазвичай коштує приблизно рублів 40 за пачку, зроблена з м’яких сортів. Дешевше вони тому, що містять в собі меншу частку корисних речовин, а від цього залежить не тільки смак, але і поведінку виробів під час варіння.

Добавки в рецептурі теж вносять свою лепту в смак. Так, незважаючи на незліченну кількість видів італійських паст, яких деякі дослідники налічують понад півтисячі, у складі класичного рецепту значиться лише чотири інгредієнти: борошно, сіль, куряче яйце і оливкова олія. До інших добавок італійці ставляться з побоюванням і дуже рідко їх вітають, в той час як у вітчизняному продукті їх повно, причому часто — штучних. До речі, про те, чому не можна замовляти вершкову пасту, ми писали раніше.

приготування пасти-справжнє таїнство. Фото: pixabay.com

Як їх готують

Якщо хороший продукт і вдалося вибрати, то далі слід чергова складність — правильно його приготувати. Так, багато росіян не звертають на цю процедуру особливої уваги і готують «ріжки» вже аж до того часу, як вони розваряться і, злипнувшись, перетворяться в однорідну масу.

підхід до варіння в різних країнах відрізняється. Фото: jan vašek/pixabay.com

Італійці скрупульозно ставляться до процесу варіння, шануючи принцип аль денте — доведення страви до готовності до того моменту, коли паста вже не сира, але і не переварена. У плані часу варіння вони завжди підтримують думку, що краще менше, чим більше, а на приготування зазвичай вистачає від 2 до 8 хвилин в залежності від виду виробу.

Без подачі теж нікуди, адже в різних країнах вона істотно різна. Для росіян макарони практично завжди є гарніром, а ось італійці жахнулися б, побачивши, як ми їмо пасту разом з котлетою. Справа в тому, що у них це блюдо завжди є самостійним, яке найчастіше доповнюється лише соусами.

дізнатися , чому узбеки їдять плов руками і сидячи на підлозі.