Чому посмертна маска таємничої незнайомки донині залишається самим целуемым особою в світі

293


Юній дівчині судилося прославитися після смерті, коли з її обличчя зробили зліпок для посмертної маски. Люди були вражені красою, умиротворенням і загадковою посмішкою молодої діви. При погляді на маску неможливо повірити, що вона була знята з неживого людини. На жаль, особистість дівчини встановити не вдалося, тому її прозвали «Незнайомкою з Сени» (L Inconnue de la Seine), так як саме в цій річці, поблизу Лувру, було виявлено тіло. Письменники присвячували їй рядки, художники марили її образом, а вчені використовували його при створенні манекена для відпрацювання техніки штучного дихання.
Shnyagi.Net відкриє завісу в минуле і розповість, як невідома дівчина стала джерелом натхнення для творчих людей і ідеалом краси для молодих осіб. Шкода тільки, що ці події відбулися після її смерті.
Як і де знайшли таємничу незнайомку
Приблизно в кінці ХІХ століття в річці Сені в Парижі було знайдено тіло молодої дівчини 16 років на вигляд. Слідів насильства на ній виявлено не було, тому основною версією смерті стало самогубство. У Парижі тих часів були спеціальні вітрини, де демонструвалися тіла загиблих і предмети їх одягу. Такий спосіб допомагав ідентифікувати особи невпізнаних померлих, так як перехожі могли дізнатися в них своїх родичів або знайомих.
Почему посмертная маска таинственной незнакомки по сей день остается самым целуемым лицом в мире Интересное
Виявлену дівчину також виставили на огляд, але її ніхто не зміг впізнати. Згідно з легендою, патологоанатом був так зачарований виразом обличчя утоплениці, що вирішив зробити з нього посмертну гіпсову маску. Дійсно, воно ніби світиться, умиротворений, з красивими рисами, і випромінює загадкову посмішку. Згодом люди, які бачили цю маску, замовляли собі її копії, щоб прикрасити стіни своїх будинків. Так обличчя незнайомки стало предметом мистецтва.
Але існує і друга версія появи посмертної маски, в яку вірить більшість французів. Відомий французький художник-портретист Жюль Лефер стверджував, що це він зробив гіпсову маску з обличчя дівчини. За його словами, вона була його натурницею і померла молодою від якоїсь хвороби. Її імені художник не пам’ятав, але зберігся ймовірний портрет юної красуні.
Почему посмертная маска таинственной незнакомки по сей день остается самым целуемым лицом в мире Интересное
Хто захоплювався юною дівою і присвячував їй вірші
У Парижі протягом декількох десятиліть у богемних будинках була мода мати у своєму домашньому інтер’єрі копію посмертної маски. Культ почався в кінці 1890-х років, а його пік припав на 1920-1930 роки. Письменники, поети, художники, фотографи надихалися особою «Незнайомки з Сени» і присвячували їй свої роботи. Так, Володимир Набоков склав на честь утоплениці чудовий вірш L Inconnue de la Seine:
Французький прозаїк і нобелівський лауреат Альбер Камю порівнював посмішку дівчини з посмішкою інший загадкової панянки — Мони Лізи. Райнер Марія Рільке написав про неї у романі «Записки Мальте Лауридса Брігге», де головний герой кожен день милується маскою, виставлених у вітрині моргу, і описує її такими словами: «Особа юної утоплениці, відлите в морзі за те, що воно так прекрасно і посміхається дивною, шахрайським посмішкою, ніби посмішкою знанья».
Поет Аль Альварес писав у своїй книзі, що ціле покоління німецьких модниць сверяло свою зовнішність з нею як з ідеалом. Фотограф Альберт Рудомин використовував маску для створення фотографії, в якій поєднав риси обличчя дівчини і Діви Марії, назвавши її «Невідома Богоматір з Уркского каналу». Багато творці сходилися на думці, що таємнича незнайомка з Сени прекрасна і посміхається живий і світлою посмішкою, створюється враження, що померла вона у момент найвищого щастя.
Сама целуемая дівчина в світі
Почему посмертная маска таинственной незнакомки по сей день остается самым целуемым лицом в мире Интересное
Власник великої фірми іграшок Осмунн Лердал в 1955 році врятував свого тонучого сина, вчасно витягши його з води, а потім зробив йому штучне дихання. І згодом, коли йому запропонували зробити манекен для навчання техніки серцево-легеневої реанімації, він з радістю відгукнувся. При створенні особи він хотів зробити його найбільш людяним, природним і жіночним. І послужила прообразом незнайомка з Сени, точніше маска, яку він ще в дитинстві бачив на стіні у своїх бабусі та дідуся.
Манекен отримав ім’я «Воскреси Анну» (Resusci Anne). Він використовується при навчанні рятувальників технікам реанімації, наприклад рот в рот. Тому особа безіменній діви негласно отримало титул самої целуемой дівчата в світі. Навіть через стільки років краса і загадковість цієї таємничої діви живе і приковує до себе погляди захоплених глядачів. Деяких настільки вразила посмертна маска, що вони представляють, якою б вона могла бути при житті.
А вас вразило умиротворене обличчя юної незнайомки з Сени?