Про новинки виставки HeliRussia-2019

265


Нещодавно в Москві, в міжнародному виставковому центрі «Крокус Експо» пройшла XII міжнародна вертолітна виставка HeliRussia-2019. В її роботі взяли участь 250 компаній з майже 20 країн світу, ще раз підтвердивши, що Росія як і раніше утримує планку одного з ключових центрів вертолітного промисловості, а за кількістю випущених вертольотів і за темпами розвитку галузі знаходиться в одному ряду з провідними учасниками світового вертолітного співтовариства.
Російські розробники, виробники та постачальники гвинтокрилої техніки і відповідних послуг представили на виставці цивільну і військову серійну продукцію, а також свої перспективні розробки та проекти. У роботі виставки також взяли активну участь закордонні компанії.
Холдинг «Вертольоти Росії», що входить до складу держкорпорації «Ростех», представив проект модернізації вертольотів типу Ка-32, спрямований на вдосконалення машини з метою підвищення конкурентоспроможності та надійності і зниження вартості експлуатації, а також розширення функціональних можливостей. Вертоліт отримає «скляну кабіну» і ряд оновлених систем, покликаних знизити навантаження на екіпаж і вартість обслуговування машини. Курирувати перший великий проект щодо поліпшення Ка-32 буде АТ «Вертолітна сервісна компанія».
Ка-32А застосовується для виконання складних логістичних, будівельних і протипожежних робіт. Іноземні партнери успішно використовують ці вертольоти у всьому світі. Так, присутній на виставці Су Кім Ин, глава південнокорейської компанії RH Focus Corporation, створеної для підтримки високого рівня обслуговування вертольотів російського виробництва в Республіці Корея, висловив подяку генеральному директору «Вертольотів Росії» Андрію Богинскому і директору «Вертолітного сервісної компанії» Івану Сєрову за активну підтримку корейського ринку.
«Вертольоти Ка-32 були вперше поставлені в Корею близько 26 років тому і зарекомендували себе з найкращої сторони. Вони показали свої чудові характеристики. Особливо під час великих пожеж», – сказав глава південнокорейської компанії. При цьому він висловив упевненість у тому, що парк цих вертольотів в країні з часом буде збільшуватися.
Сьогодні в Південній Кореї експлуатується близько 60 вертольотів Ка-32, до 2020 року планується поставка 6 протипожежних одиниць, а до 2025 року ще 15 вертольотів. Втім, вертольоти Ка-32 різних модифікацій експлуатуються також в Австрії, Бразилії, Індонезії, Іспанії, Канаді, Казахстані, Китаї, Швейцарії та багатьох інших країнах.
О новинках выставки HeliRussia-2019 Авиация
Новинкою цього року в класі надлегких вертольотів став співвісний вертоліт R-34, розроблений компанією «Аэроэлектромаш» разом з ОКБ «Ротор» (р. Кумертау). Основною сферою діяльності фірми є авіаційне обладнання, у тому числі і військове, а легка і надлегка авіація – це вже новий напрямок. Вертоліт розрахований на перевезення 2-3 чоловік і вже приступив до льотних випробувань. Безпека забезпечує парашутна рятувальна система. R-34 є на сьогоднішній день самим компактним, економічним і малошумним у своєму класі і може стати конкурентом для легких вертольотів фірми Robinson.
Основним драйвером зростання ринку вертолітної індустрії в 2018 році стали медичні перевезення. Значна роль у збереженні обсягів російського виробництва відводиться Програмі розвитку санітарної авіації, а легкий дводвигуновий газотурбінний багатоцільовий вертоліт «Ансат», розроблений конструкторським бюро при ПАТ «Казанський вертолітний завод», вважається сьогодні одним з найбільш затребуваних і перспективних в Росії.
О новинках выставки HeliRussia-2019 Авиация
«Ансат» може використовуватися як для надання екстреної медичної допомоги, так і для доставки вантажів, перевезення пасажирів (є модифікація підвищеної комфортності), проведення пошуково-рятувальних операцій, початкового навчання. У квітні поточного року Андрій Богінський в інтерв’ю «Ведомостям» зазначив, що існуючі потужності дозволяють виробляти 60 таких машин в рік. Зараз, на думку голови правління Асоціації вертолітної індустрії і гендиректора «РВС-холдинг» Михайла Казачкова, йде одержавлення сегмента в галузі охорони здоров’я – формується своєрідне нове МНС для медицини. «Створити у відриві від державного фінансування дієву структуру санітарно-медичного обслуговування неможливо», – вважає Михайло Козачків. В 2017-2018 роках холдинг «Вертольоти Росії» через Державну транспортну лізингову компанію передав операторам 60 вертольотів російського виробництва, оснащених медичним обладнанням: 18 «Ансатов» і 42 Мі-8АМТ/МТВ.
У бесіді з «НВО» прес-секретар «РВС-холдинг» Сердар Поллыев розповів про особливості представленого на виставці багатофункціонального вертольота «Ансат» та перспективи цієї машини. За його словами, у своїй ваговій класі вертоліт має найбільш просторою кабіною. Представлений зразок оснащений медичним модулем, а під днищем вертольота закріплений комплекс Simplex Fire Attack для пожежогасіння, який дозволяє набрати 1 т води.
«Ансат» випускається Казанським вертолітним заводом (входить в холдинг «Вертольоти Росії»). Вертоліт легкий і важить 3,5 т, а за рахунок використання великої кількості композитних деталей, яке з кожним роком збільшується, вага може знижуватися і надалі. Вертоліт оснащений сучасною вітчизняною авіонікою, апробований в широкій географії і в різних метеоумовах.
У минулому році контракт на поставку 20 медичних «Ансатов» був укладений «Вертольотами Росії» з КНР, поставки машин очікуються цього року. Всього ж потенціал по китайському ринку для вертольота «Ансат» оцінюється приблизно в 70 одиниць.
А в червні цього року два легких вертольота «Ансат» будуть представлені в статичній експозиції і льотній програмі на авіакосмічному салоні в Ле-Бурже (Париж, Франція). Один з вертольотів оснастять VIP-салон, другий – медичним модулем. За наявною інформацією з галузевих джерел, буде показаний медичний модуль австрійської компанії Air Ambulance Technology, щоб продемонструвати мобільність російських платформ з точки зору встановлення локального устаткування, що також має сприяти просуванню цієї техніки на світовий ринок.
Ірина Дронина