Газонокосарки, бої цвіркунів та інше: самі дивні види спорту в світі

282


А що ви уявляєте, коли чуєте слово «спорт»? Напевно підтягнутих дівчат, накачаних чоловіків, фітнес-клуби, тренажери і т. д. Мало хто замислюється, які заняття вже віднесли до видів спорту в інших країнах. А вони дуже незвичайні і часом смішні! Сьогодні разом з FEEL UP ви дізнаєтеся багато цікавого на тему найнесподіваніших видів спорту у світі.
Польсстокферспринхен в Нідерландах
Цей вид спорту є традиційним для Нідерландів. Його суть полягає в стрибках через річку, озеро або будь-яке інше водоймище за допомогою жердини. Перемогу отримує учасник, який зумів подолати велику відстань. У всьому світі польсстокферспринхеном займаються більше ніж 600 спортсменів.
З фризької мови назва цього виду спорту перекладають як «далеко стрибучий». Спочатку великий тичина був потрібен для того, щоб долати водні перешкоди, переправляючись на інший берег. Як відомо, голландці дуже практичні люди, тому жердину іноді рятував від потреби побудови мостів. Такий вид переправи вперше згадувався в 13 столітті. А ось перші офіційно оголошені змагання відбулися в 1767 році.
В сучасних турнірах експлуатують держаки, довжина яких становить 13 метрів. Правила такі: спортсменові необхідно застромити жердину в дно водойми, розігнатися, застрибнути на нього і піднятися нагору ніби по канату. Потім сила своєї ваги сприяє стрімкому падінню до землі.
На даний момент рекордсменом цього виду спорту є Барт Хелмхольт, подолав 21 метр 55 див.
Бої цвіркунів в Китаї
Вже з дуже давніх часів це заняття було надзвичайно популярне серед китайських імператорів. Як все відбувається? Цвіркунів поміщають в один простір, а учасники гри роблять ставки – хто ж, на їхню думку, переможе в цій битві. Поки триває бій, цвіркуни наносять один одному різні травми, такі як пошкодження лапок, крилець, вусиків.
Бої цвіркунів діляться на три раунди, кожен з яких триває 1 хвилину. Виграє цвіркун, який зумів першим покусати опонента. Згідно з правилами гри, брати участь в ній можуть лише ті цвіркуни, у яких вже є пара. У Китаї дотримуються думки, що саме ці комахи будуть набагато краще захищатися, адже їм є що втрачати в житті.
Ставки у вигляді грошей заборонені, проте в підпільних боях цього правила майже ніколи не дотримуються. Часами роблять ставки навіть більше одного мільйона юанів.
Такі змагання організовують 1 раз в рік. Фанати цього виду спорту не шкодують грошей на кращих цвіркунів, викладаючи часом і по кілька тисяч доларів. До того ж, бої цвіркунів вже стали елементом національної культури. У справжніх фанатів і колекціонерів є навіть старовинні скриньки для цвіркунів, виконані з глини, а також нові, зроблені з порцеляни з розписом.
Підводне плавання в болоті – Великобританія
Все, що необхідно людині, який планує взяти участь у чемпіонаті – плавальна маска, трубка, ласти і 15 фунтів. Неважливо, в чому буде одягнений спортсмен, головне, щоб йому було комфортно. За правилами, він повинен швидше за інших переплисти канаву посеред болота довжиною 60 метрів. Звичайно ж, канава заповнена брудом. Зазначимо, що забороняється гребти руками. Учасниками даного виду спорту можуть бути люди від 14 років і старше.
Задум проведення таких змагань належала британцеві Гордона Гріна. Він озвучив її в 1980-ті роки і планував за допомогою цього заняття зробити знаменитим рідне місто Лануртид‑Уеллс. Йому це вдалося, адже тепер ці чемпіонати проводяться щороку, а люди на них приїжджають з різних країн, зокрема Австралії і Америки.
Рекордсменом у світі з підводного плавання в болоті, результат якого ще не побито, залишається Ендрю Холмс. Він зумів перепливти болото завдовжки 110 метрів за 1 хвилину 24 секунди.
Перенесення дружин у Фінляндії
Викрадення нареченої – досить розповсюджена в нас традиція. Так робили на Русі, а також це було своєрідним тестом на фізичну стійкість у фінських бандитів на початку 19 століття. Таким вчинком вони підтверджували, що є надійними і витривалими.
Поступово переноска жінок перейшла зі злочинного світу в буденний. З 1995 року у фінському місті Сонкаярві щороку організовують чемпіонат світу по перенесенні дружин. Його учасниками в середньому стають півсотні пар, які приїхали з різних країн світу.
Чоловік повинен взяти жінку на шию і пробігти 253 метра. При цьому по дорозі буде чимало перешкод, таких як пісок, вода, колоди, висока трава. Згідно з правилами змагань, дружини можуть бути лише старше 17 років і з вагою понад 49 кг. Однак при меншій вазі дозволено додати обважнювачі. Переможець отримує пиво – рівно ту кількість, що і вага його жінки.
Гонки на газонокосарках в США
Вперше такий конкурс провели у 1963 році у США (штат Індіана). Через 10 років у Великобританії вирішили створити першу в світі спортивну асоціацію з гонок на газонокосарках. А ось до США це змагання повернулося лише в 1992 році, коли в Чикаго провели перші гонки національного чемпіонату США. У 2000 році відбулася битва між американцями та британцями, в якому перемогли газонокосильщики США.
Цей вид спорту завойовує увагу справжньої видовищністю. Це практично те ж саме, що дивитися змагання на «Формулі-1», адже швидкість не сильно відрізняється. Трапляються аварії, обгони, все як у автоперегонах.
До газонокосаркам, які будуть приймати участь у чемпіонаті, є свої вимоги: серійне виробництво і вільний продаж. Також на час змагань з даних приладів обов’язково повністю прибирають всі ріжучі елементи.
Кращим газонокосильником досі вважається британець Дон Вейлз, який у 2009 році встановив рекорд швидкості – 141 км/ч.