Чому небо у роті ребристе?

412

Небо – це звід рота у формі купола, який складається з двох порожнин – носової і ротової та відокремлює їх від глотки. Відділи цього органу носять назву м’якого і твердого неба. Чому небі ребристе, а не гладке як, приміром, слизова оболонка щоки?

Цей орган задіюється при жуванні, проголошенні звуків, формуванні голосу і є елементом артикуляційного апарату. Внутрішня поверхня його слизової не однорідна, а формує невеликі утворення, що нагадують борозенки.
Таким будовою цього органу всі ссавці, у тому числі і людина, зобов’язані природі. Під час жування у роті утворюється харчової клубок, який називається болюс. Управлінням ним здійснюється за допомогою мови і зубів. Періодично подрібнена їжа і притискається до неба.
Щоб зафіксувати харчової грудку в певному положенні, треба, щоб небо не було гладким. Під час його руху в різних напрямках і задіюються ці природні фіксатори. Тобто поперечні валики на слизовій неба використовуються в процесі травлення, який починається вже в ротовій порожнині, і необхідні для правильної фіксації болюсу — харчового комка.