Подивіться, як змінилися стандарти світу моди за останні 70 років

266


В наш час стандарти краси вже не вписуються в жорсткі межі, тому манекенницею може стати практично будь-яка дівчина, яка марить про кар’єру в світі моди. Але ще кілька десятиліть тому на подіумі з’являлися в основному тільки блондинки високого зросту з осикою талією, заради якої дівчатам доводилося постійно сидіти на сумнівних дієтах.
Shnyagi.Net вирішив показати, як виглядали найбільш привабливі дівчата світу моди і яким чином змінювався еталон краси.
Бетті Бросмер (1954)
Посмотрите, как изменились стандарты мира моды за последние 70 лет Интересное
1950-е подарували нам дівчат пін-ап, які посміхалися з плакатів чоловікам по всьому світу. Тонка талія, пишні стегна, висока груди, копиця волосся — розкішні жінки відкрито демонстрували свою красу, і це не виглядало вульгарно.
Завдяки своїй зовнішності Бетті Бросмер стала символом післявоєнної епохи і до кінця 1950-х була найбільш високооплачуваною пін-ап-моделлю.
Довима (1955)
Посмотрите, как изменились стандарты мира моды за последние 70 лет Интересное
Інша грань американського стилю 1950-х — new look. Витончена, ніжна і слабка красуня — ідеальний образ жінки, запропонований основоположником new look Крістіаном Діором. Тоді дівчатам довелося підкорятися новим стандартам: сидіти на дієті, затягувати талію у вузький корсет, надягати підкладки на стегна і груди, щоб надати цим частинам тіла пишність.
Найяскравішою моделлю цього стилю стала Довима, худорлявість і високий зріст якої зробили її самою високооплачуваною манекенницею.
Джейн Менсфілд (1957)
Посмотрите, как изменились стандарты мира моды за последние 70 лет Интересное
Ще одна зірка пін-ап — Джейн Менсфілд встигла продемонструвати не тільки своєю яскравою зовнішністю, але і акторським талантом. Голлівуд занадто швидко переситився нею, і красуня пішла у вільне плавання — гастролювала за межами США.
Твіггі (1966)
Посмотрите, как изменились стандарты мира моды за последние 70 лет Интересное
Форми і пропорції епохи new look стали еталоном у світі моди. Тепер кожна модель повинна була бути копією Довимы — страшенно худий.
У цей же момент на очі лондонським модельєрам попадається тендітна дівчина з коротким волоссям і бездонними очима. Твіггі стає новою іконою стилю 1960-х до 16 років. Позуючи для кращих фотографів того часу і мелькаючи практично на всіх обкладинках модних, вона закохує в себе не тільки Лондон, але і британську молодіжну субкультуру — модів. Правда, вже через 4 роки життя в шаленому ритмі показів Твіггі закінчує кар’єру моделі, однак залишається яскравою головою фешен-історії.
Верушка (1968)
Посмотрите, как изменились стандарты мира моды за последние 70 лет Интересное
Верушка була готова стати знаменитою вже в юному віці, але індустрія моди не сприймала його серйозно: дівчина мала нестандартно високий для того часу зріст — 185 см І тільки в 24 роки завдяки невеликому епізоду у фільмі «Фотозбільшення» її наздоганяє справжній успіх. Культові фотографи, модельєри — всі хочуть працювати з німецької манекенницею, а стандарти краси знову змінюються — тепер моделі зобов’язані бути дуже високими.
Джері Холл (1975)
Джеррі мала все, щоб стати ідеальною моделлю: зріст, вага, статура і довге світле волосся. Кар’єра красуні стала набирати обертів з першої ж фотосесії, і через 3 роки Хол стала однією з найпопулярніших манекенниць 1970-х. Успіху також сприяв талант моделі приміряти на себе не тільки різні наряди, але і ролі.
Саме в цей час в індустрії з’являється уявлення про ідеальних пропорціях 90-60-90 і починають цінувати характер моделі: дівчат сприймають в першу чергу як особистостей, а не просто «вішалок».
Джіа Каранджі (1978)
Зухвала і безстрашна Джіа ніби з дитинства знала, що народжена змінити стандарти моди назавжди. Незважаючи на темні волосся (попитом в той час користувалися виключно блондинки), видатні форми і складний характер, вона увірвалася в модну індустрію і стала скандальною і популярною моделлю 1970-х. Чого тільки коштувала її фотосесія в оголеному вигляді!
Дженіс Дікінсон (1978)
Каштанове волосся і грубуваті риси обличчя відштовхували від Дженіс абсолютно всіх агентів, але нескінченні спроби якось окупилися — дівчину помітили і взяли на роботу з «співчуття». Вже через пару років Дікінсон довела, що кожна може стати моделлю завдяки працьовитості, харизмі, а також жорсткій дієті.
Брук Шилдс (1981)
Посмотрите, как изменились стандарты мира моды за последние 70 лет Интересное
Брук почала позувати фотографам ще дитиною. Вона стала наймолодшою манекенницею, яка з’явилася на обкладинці Vogue. Модель часто погоджувалася на суперечливі пропозиції, що тільки підігрівало інтерес до її персони. У 1980-х вона стала однією з найвідоміших фігур світу моди, а її щоденний гонорар становив $ 10 тис., що, погодьтеся, зовсім непогано для 16-річної дівчини.
У цей момент в індустрії підвищується попит на миловидних юних осіб.
Пауліна Поризкова (1984)
Перша топ-модель зі Східної Європи потрапила в світ моди зовсім випадково: агентство побачило знімки красуні у початківця фотографа. Дівчина відповідала усім стандартам краси 1980-х, тому не дивно, що з першої ж фотосесії їй пророкували всесвітню славу. Однак у Поризковой повністю відсутній інтерес до цього бізнесу, що, втім, ніяк не вплинуло на успіх її кар’єри.
Особистість манекенниць знову йде на другий план, а тонка талія і правильні риси обличчя стають визначальними.
Сінді Кроуфорд (1995)
Яскрава зірка епохи супермоделей, під час якої параметри 90-60-90 і високий зріст щільно засіли в головах модельєрів і початківців манекенниць. Сінді — перша супермодель, яка ризикнула знятися повністю оголеною для Playboy, після чого вона, природно, стала мрією кожного чоловіка.
За свою кар’єру Кроуфорд з’явилася на 600 обкладинках по всьому світу, а в 2015 році знялася для журналу Marie Claire. При цьому модель відмовилася від фотошопу — вона не соромиться свого віку.
Клаудія Шиффер (1995)
Клаудія відчувала себе білою вороною в школі з-за худорлявої фігури і високого зросту і була впевнена, що після першої ж паризької фотосесії її відправлять додому. Але її зовнішність вписувалася в стандарти краси 1990-х як не можна краще, і Шиффер поповнила ряди супермоделей.
Незважаючи на певний золотий стандарт, якому підпорядковувалися всі манекенниці, супермоделі не були схожі один на одного, кожна мала свою індивідуальну особливість. Наприклад, Шиффер називали «нової Бріжит Бардо» із-за схожості з французькою актрисою.
Тайра Бенкс (1997)
Посмотрите, как изменились стандарты мира моды за последние 70 лет Интересное
Тайра увірвалася в світ високої моди в 15 років, а в 17 вже блищала на подіумах Парижа. Але, мабуть, головний її внесок в історію моди — проект «Топ-модель по-американськи», завдяки якому кожна глядачка зрозуміла, через що проходять манекенниці в гонитві за славою і до чого слід готуватися, вибираючи цей шлях.
Кейт Мосс (1998)
Посмотрите, как изменились стандарты мира моды за последние 70 лет Интересное
Кейт Мосс стала першою моделлю, яка кинула виклик «золотого стандарту» своїм невеликим зростанням і скромними формами. В ній розгледіли еталон краси майбутнього, коли хлоп’ячий стиль та андрогінність прийдуть на зміну жіночності. У 1990-х Мосс стала однією з найпопулярніших моделей: кожна бачила себе в найгіршому дівчинці з неправильними рисами обличчя.
Саме так Кейт поставила нові стандарти моди: тепер манекенниці повинні були бути молодими і не просто худими, а практично виснаженими.
Хайді Клум (1998)
Посмотрите, как изменились стандарты мира моды за последние 70 лет Интересное
Красуня з самого дитинства мріяла про модельну кар’єру і впевнено йшла до своєї мети: вже в 18 років вона підписала контракт на $ 300 тис. з агентством. Клум однією з перших зруйнувала міф про дурною моделі-блондинки, почавши розпоряджатися накопиченими станом з розумом: Хайді стала власницею фабрики з виробництва солодощів, власного бренду одягу і лінії ювелірних виробів.
Тепер моделей перестають сприймати як недалеких красунь. Вони все частіше замислюються про майбутнє, займаються бізнесом, беруть участь у соціальному житті країни.
Жизель Бюндхен (2000)
Разом з Жизель приходить мода на здорове тіло і правильне харчування. До того ж цю здорову думку підігрів скандал: у 2006 році уругвайська модель Луїсель Рамос отримала серцевий напад від голодування прямо на подіумі. Після цього деякі дизайнери заборонили брати участь у показах манекенницям, мають нульовий розмір грудей (що приблизно відповідає обсягам 76-56-81).
Кара Делевінь (2012)
Сходження по кар’єрних сходах почалося для Кари зі зйомок колекцій для інтернет-магазину в 2012 році, але вже через пару років модель почала рекламувати продукти титанів моди на паризьких подіумах і поповнила всілякі рейтинги модної індустрії.
Кара привносить у світ моди підліткове бунтарство, беручи перед камерою безглузді пози, а також яскраву індивідуальність — чого тільки варті її брови.
Лілі Макменами (2013)
Посмотрите, как изменились стандарты мира моды за последние 70 лет Интересное
Мати Лілі, знаменита модель Крістен Макменами, була проти модельної кар’єри дочки, але тим не менш, дівчина вийшла на подіум в 2012 році і досі красується на модних показах і глянцевих обкладинках.
«Немодельная» зовнішність Лілі абсолютно не заважає їй співпрацювати з такими гігантами індустрії, як Marc Jacobs, Louis Vuitton, Saint Laurent, і надихати своїм прикладом початківців моделей з незвичайною зовнішністю.
Кендалл Дженнер (2015)
Кендалл прокинулася знаменитою після скандальної фотосесії в стилі ню у 2011 році (на той момент дівчина була неповнолітньою). Їй випало стати іконою формувався руху Social Media Modelling і зіркою ери Instagram. Поза подіуму модель передає свою індивідуальність, поєднуючи абсолютно різні стилі, наприклад будуарний корсет зі спортивними штанами. Таким чином модель стає генератором нових трендів у світі моди.
Джіджі Хадід (2015)
Нові тренди задає і Джіджі Хадід, з’являючись на публіці в давно вийшли з моди речі непристойно яскравого відтінку.
До речі, до 24 років Джіджі Хадід з’явилася на обкладинці Vogue 35 разів, потрапила до складу «ангелів» Victoria’s Secret, поповнила список найбільш високооплачуваних моделей і випустила ляльку Барбі — свою повну копію. Все це їй вдалося, незважаючи на пухкі щічки й аутоімунне захворювання.
Ліндсі Виксон (2016)
Посмотрите, как изменились стандарты мира моды за последние 70 лет Интересное
Кругле обличчя, щербинка між зубами, пухкі губи — Ліндсі виглядає ожила фарфоровою лялькою. Спочатку її нестандартна зовнішність відлякувала агентів, але дівчина йшла напролом до заповітної мрії. У 2009 році вона вперше з’явилася на подіумі, і через всього пару показів її назвали справжнім відкриттям року.
Своїм прикладом Ліндсі довела, що зовнішність у модельному світі — далеко не головне, найважливіше — йти до своєї мети, не зациклюючись на відмовах.
Вінні Харлоу (2019)
Поява Вінні Харлоу в світі моди справило справжній фурор. У шоу «Топ-модель по-американськи» дівчина зайняла всього лише 6-е місце, проте такі відомі бренди, як Diesel і Tommy Hilfiger, тут же стали укладати з нею контракти.
Незвичайна пігментація шкіри — не головна особливість моделі. Родзинка полягає в яскравому і сильному характері Вини, яка не тільки навчилася жити з цим захворюванням, але і зважилася показати іншим людям свою унікальність.
З 2018 року агентства розглядають абсолютно нестандартних дівчат. Зріст, вага і вік — тепер це не має значення, головне — харизма і індивідуальність моделі.
А який час в історії моди подобається вам? Які моделі, на вашу думку, є еталонами краси?