Ризик розвитку цукрового діабету: ось чому не можна пити каву сутра на голодний шлунок

87

У улюбленого багатьма напою виявлений небезпечний побічний ефект. Про нього в журналі british journal of nutrition. Розповіли вчені з великобританії, спираючись на дані недавнього дослідження.

Експерти попереджають, що від кофеїну краще утриматися до сніданку, адже регулярне вживання кави в довгостроковій перспективі може підвищити ризик розвитку діабету 2 типу.

Дослідники дослідники центру харчування, фізичних вправ і метаболізму з університету міста бат (великобританія) провели ряд експериментів, вивчаючи вплив кави на людський організм.

Так групі з 29 добровольців пропонували випити через годину після пробудження чорну міцну каву. Після цього вони пили солодкий напій, вміст калорій якого дорівнював типовому сніданку. А учасники другої групи кави не пили, а через півгодини їм давали все той же солодкий напій.

Фахівці пізніше вивчали зразки крові добровольців, перевіряючи рівень глюкози. З’ясувалося, що вживання кави натщесерце збільшує цукор в крові на 50%. Вважається, що кофеїн в напої запобігає засвоєнню цукру м’язами. Тому експерти рекомендують любителям кави трохи почекати, щоб у них не було кофеїну в організмі, коли вони їдять сніданок, що містить вуглеводи і цукор.

Якщо говорити про довгострокову перспективу, такі різкі скачки рівня цукру в крові можуть спровокувати порушення толерантності організму до глюкози, що значно підвищить ризики виникнення діабету другого типу.

Однак вчені кажуть, що любителям кави впадати у відчай не варто. Кава вранці пити можна, не треба тільки вживати його натщесерце. Перед тим як випити чашечку ароматного напою, рекомендується щільно поснідати.