Чому кандидати в президенти Литви виступили за прагматичний підхід до РФ

343


Чому кандидати в президенти Литви виступили за прагматичний підхід до РФ
pixabay.com
Заявляючи про прагматичних відносинах з Росією, кандидати в президенти Литви думають про економічні вигоди. Таку думку Федеральному агентству новин висловив виконавчий директор моніторингової організації CIS-EMO Станіслав Бишок.
Проти «жорсткої риторики»
Кандидат у президенти Литви Гітанас Науседа виступив проти жорсткої риторики» у відносинах з Російською Федерацією. Про це повідомляє агентство Associated Press.
«Занадто жорстка риторика не є рішенням. Ми не можемо закрити всі вікна з сусідом в дипломатичних, культурних і економічних відносинах», — заявив Науседа.
Почему кандидаты в президенты Литвы выступили за прагматичный подход к РФ новости,события,политика
Чому кандидати в президенти Литви виступили за прагматичний підхід до РФ
Інший кандидат у президенти Литви, парламентарій Інгріда Шимоне зауважила, що не бачить причин змінювати поточний курс по відношенню до РФ. Однак Вільнюс повинен готуватися до розмови з «Росією майбутнього», висловила впевненість вона.
Обидва кандидати в президенти Литви виступили за «прагматичний підхід» у відносинах з Москвою при меншому рівні конфронтації.
Здоровий економічний сенс
Як зазначив Станіслав Бишок, риторика прибалтійських лідерів на адресу Росії — це результуюча від пануючих в цих республіках політико-ідеологічних трендів і загальноєвропейської лінії по відношенню до Москви. Коли до українських революційних подій відносини Євросоюзу та Росії були значною мірою партнерськими, різкі випади з боку прибалтійських влади здавалися дещо выбивающимися із загальноєвропейської колії. Сьогодні ж, в контексті антиросійських санкцій Брюсселя, ситуація дещо вирівнялася».
«Примирливі заяви з боку кандидатів у президенти Литви на адресу Москви у чому є, скоріше, продовженням передвиборних дебатів. Традиційно кандидати критикують попередню владу і використовують риторику «від протилежного»: президент робив так, але це неправильно, тому ми будемо діяти навпаки», — пояснив Станіслав Бишок.
Почему кандидаты в президенты Литвы выступили за прагматичный подход к РФ новости,события,политика
Навіщо кандидати в президенти Литви виступили за прагматичний підхід до РФ
Федеральне агентство новин
Експерт зазначив, що президент Даля Грібаускайте відома своєю жорсткою, доходить до комічною русофобії позицією щодо Росії. Вона була одним з лобістів антиросійських санкцій та євроінтеграції України. Відповідно її противники говорять про зворотне: немає сенсу свідомо провокувати Росію, давайте шукати компроміси.
«Це узгоджується і зі здоровим економічним змістом: російський ринок здатний прийняти литовські експорт практично у повному обсязі — на відміну від переповненого ринку ЄС. У Росії такі примирливі голоси з боку кандидатів у президенти сприймають із задоволенням. Разом з тим слід розуміти, що продовження антиросійських санкцій Євросоюзу залежить не від Литви, але від консенсусного голосування всіх лідерів ЄС, де провідну роль грають Німеччина і Франція. А останні не схильні ці санкції скасовувати», — підсумував Станіслав Бишок.
Раніше ФАН призводило думка, що Естонія спровокувала Латвію і Литву боротися за зустріч з Путіним.
Автор: Ілля Муромський