Відео: чому вважається, що північну америку побудувала гігантська річкова щур

69

Північноамериканський бобер є національною твариною канади, хоча і поширений по всій північній америці аж до мексики. Цей великий гризун мешкає в озерах, дрібних річках і ставках, через що американці і канадці звуть його «гігантської річковий щуром». Існує думка, що саме завдяки діяльності бобрів америка має такий вигляд. Детальніше про це розповідає автор відеоролика внизу.

Найбільшими гризунами у світі є капібари , про які ми розповідали тут , а бобри стоять на другому місці. В середньому одна особина може важити по 40-50 кг. Неповороткі і повільні на суші, вони повністю змінюються у воді — швидкість під час запливу у бобра набагато вище, ніж у будь-якого олімпійського плавця. Тварині допомагає не тільки жорсткий хвіст, який працює як прискорювач, але і перетинки на лапах.

Через плоского хвоста бобер входить в список найбільш впізнаваних тварин планети. У цього органу є маса функцій, наприклад, якщо бобер бачить хижака, то він починає бити хвостом по воді. Так він не тільки відлякує потенційного ворога, а й попереджає родичів про наближення небезпеки і необхідності сховатися. З одного боку, бобри можуть дати відсіч, адже володіють гострими зубами і сильним хвостом, але з іншого боку, вони вважають за краще зовсім не вступати в бійку. Їх головне завдання в цьому світі-створювати екосистеми. Якщо в канаді та америці важливі бобри, то у великобританії борються за збереження полівок, про що ми розповідали тут .

Бобри, як і люди, змінюють навколишню інфраструктуру, щоб вижити. Ми будуємо міста, будинки і високі паркани, щоб відгородитися від хижаків, сонячного світла і проливного дощу, бобри ж будують греблі на річках. Дрібні річки – не найкраще місце, де можна сховатися від лисиць, вовків, пум і ведмедів, основних ворогів бобрів. Тому бобри зводять на річках греблі, щоб збільшити їх глибину, знизити проточність, зробити менш прозорими. У такому темному і зарослому водоростями водоймі простіше сховатися від ворогів. Такі греблі можна зустріти по всій північній америці, а найдовша ланцюг гребель тягнеться на 800 метрів.

Саме бобри будують екосистеми по всій північній америці. Часто їх рішення шкодять людям, адже ставки можуть затоплювати сільськогосподарські угіддя, знищувати посіви, змінювати ландшафт і навіть фауну: доведено, що в ставки, створені бобрами, охоче переселяються черепахи, качки та інші істоти. Для них закриті глибокі водойми набагато безпечніше, ніж річки. Крім того, ставки перешкоджають лісовим пожежам, так як грунт поруч з ними накопичує багато води. Саме тому американці кажуть, що бобри будують їхній світ, адже більшість ставків-їхня робота.