З чим цю Європу їдять: Битва в Європарламенті за і проти Росії – думки експертів

273


Сьогодні в Європарламенті проходять вибори. Експерти поки можуть лише припустити, висловлюючи свою думку про тих чи інших кандидатів, як обернуться підсумки голосування мільйонів європейців для Росії. Адже серед кандидатів є і ті, хто каже “за”, і ті, хто каже “проти” Росії. “З чим цю Європу їдять”, – політики висловили свої припущення.
Сьогодні по всій Європі проходять вибори у Європейський парламент. Де-то виборці більш активні, так, наприклад, до полудня в Литві проголосували приблизно третина з них, а от у Франції, судячи за даними місцевих ЗМІ, ледь-ледь близько однієї п’ятої частини тих, хто може віддати свій голос.
І поки західні експерти віддають все більше голосів євроскептикам, вважаючи, що вони повинні зайняти близько 150 місць з 705. Але і англійцям прогнозують зміцнення в Страсбурзі.
“Коротше кажучи, вони повинні зміцнитися в Страсбурзі, але не можуть перешкодити формуванню ворожого їм більшості”, – пише Le Parisien.
Втім, актуальний для Росії сьогодні – хто ж здобуде перемогу: ті, хто виступає за дружні, партнерські відносини з нашою країною, або ж ті, хто проти них. Нагадаємо, і тих і інших серед кандидатів у ЄП чимало.
Експерти також розділилися в своїх думках, припускаючи, чого Москві варто очікувати від цих виборів.
ЄП як політичний інструмент
Так, єдиний російськомовний кандидат на вибори до Європарламенту від Німеччини, представник партії “Зелені” Сергій Лагодинський зазначає, що ця кампанія найбільш політизована, ніж попередні.
“Раніше про Європейський парламент ніхто не думав. Тепер зрозуміли, що в Європарламенті приймаються важливі рішення, які зачіпають інтереси людей, – цитує його “Business FM”. – Люди взагалі намагаються зрозуміти, з чим цю Європу їдять”, особливо на Сході або в маленьких містечках”.
Вже зараз, за прогнозами експерта, ясно, що “третина піде на ті сили, які проти демократичного майбутнього”, зазначивши, що особливих сюрпризів від виборчого процесу він не очікує.
Але вважає, що вони будуть “досить болючі по всій Європі”.
Наших багато, але…
Тим часом в числі кандидатів є чимало проросійських кандидатів, які виступають за зняття санкцій з Москви. Є вони і в італійців, і у французів. Але є ризик, що на чолі Європейської народної партії стане німець Манфред Вебер, який вже пообіцяв в інтерв’ю Polska Times вставляти палиці в колеса газопроводу “Північний потік – 2” і зробити все можливе, щоб заблокувати проект.
“У мене немає ніяких сумнівів в тому, що Росія прагне зруйнувати європейську солідарність”, – відзначив він у бесіді з журналістом, додавши, що наша країна, мовляв, “діє агресивно”, тому Європі потрібно згуртуватися для боротьби з Москвою.
Німці, нагадаємо, можуть отримати 96 місць в ЄП, а Вебер – один з найбільш ймовірних кандидатів на посаду голови.
Пора закінчити істерію
Тим часом у Франції вже не тільки голова партії “Національне об’єднання” Марін Ле Пен перейнялася антиросійську істерію, нагадавши про те, що санкції проти нашої країни призвели до катастрофічних наслідків для економіки Європи.
За нормалізацію відносин з Росією виступив і депутат від тієї ж партії Жозе Еврар.
У своєму запиті до міністра закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дриану він слідом за Ле Пен вимагає відмовитися від рестрикцій, спрямованих проти Москви.
“Не пора покласти край тому, що слід розцінювати як антиросійську істерію, – цією системою санкцій, яка призвела до подальшого погіршення торгового балансу Франції? – цитує RT слова депутата. – Чи Не пора Франції проявити ініціативу, щоб знову зав’язати діалог і відновити торгівлю з Росією”.