Якщо ви купили рослина поштою

292

Нещодавно мені написала одна жінка і стала розповідати, що виписані нею поштою кімнатні квіти начебто і прийшли цілі-цілісенькі і красиві, але через два дні все «вуха повісили», погано себе почувають і ось-ось загинуть. «Що робити?» – спитала вона крізь сльози. Я як лікар поставила їй кілька навідних питань, щоб з’ясувати причину (хоча вже про неї здогадувалася). У своїй сьогоднішній статті я хочу розповісти та застерегти від помилок, які допускають багато недосвідчені квітникарі.

Помилка 1. Вийняли з посилки і відразу полили, пошкодувавши трохи привядшее рослина
В результаті рослина відчуває шок, від якого може загинути.
Що робимо? Беремо себе в руки і боремося з бажанням напоїти стражденного. Хочете полити? Полийте… однієї чайної ложки в перший день буде більш ніж достатньо. А ось злегка обприскати водою з Цирконом можна. Це буде тільки на користь.
Помилка 2. Дістали з посилки і відразу пересадили
Рослина кілька днів (іноді два тижні і більше перебуває в стресовому стані, в темряві, його штовхають листоноші, воно трясеться в машині/поїздом/автобусом, воно мерзне в багажному відділенні літака), а тут його ще БАЦ – пересадили. Ще один стрес. Може, від цього рослина і не загине, але точно буде довго відходити. Дайте йому пару тижнів оговтатися і тільки потім робіть якісь маніпуляції з пересадки і внесення добрив.
Помилка 3. Дістали з посилки і – відразу на підвіконня
Відправили до сонечка ближче (з-за цього і стали гинути квіти моєї знайомої). Щоб «оклемалось швидше». У підсумку виходить все навпаки: рослина «вуха вішає», отримує сонячні опіки і всіма силами намагається загинути.
Що робити? Тільки що видобуті з посилки рослини ні в якому разі не можна відправляти відразу на сонці. Уявіть себе на їхньому місці: ви три години сиділи в темному підвалі, а потім різко вийшли на сонце. Що виходить? Шок, очі сліпнуть і болять. А рослина їде до вас у темряві кілька днів. Воно навіть не сліпне від сонця – у нього лопаються клітини від надлишку сонячного світла.
Що робити? Привчати поступово. Перші два-три дні тримати рослини подалі від підвіконня. Потім можна поставити ПОРУЧ з вікном і спостерігати: як тільки листя «посмутніли» – прибирайте від світла. Починайте з 15 хвилин в день, поступово збільшуючи час перебування на сонці до години і більше. Як тільки листя перестануть виснути, рослину можна вважати адаптованим і його можна переселити на вікно на постійне місце. Час адаптації може тривати 7-10 днів.
І ще один важливий момент, про який варто згадати. Якщо вам сподобалося якесь чагарникова рослина або дерево, НЕ КУПУЙТЕ ЇХ ПОШТОЮ, якщо на вулиці вже почали розпускатися листя. Є величезна ймовірність того, що рослина загине ще в дорозі. Сподобалося і сил нема, як хочеться? Кріпіться, візьміть волю в кулак, не викидайте гроші на вітер. Дочекайтеся осені, коли опаде листя. Рослини в цей час впадають в сплячку і навіть не відчують переїзду по пошті до вас. Опам’ятається воно вже навесні – у вашому саду.
Що можна пересилати влітку? Іриси! Ці товариші безболісно переживуть річний переїзд навіть в кілька тижнів. Цибулинні! Кореневища багаторічників. Наприклад, коріння хост, запаковані в «дихаючі» пакети з торфом, відмінно доїдуть, навіть якщо зростання рушать ростові бруньки.
Сподіваюся, мої поради вам допоможуть. І вдалих вам покупок.
Світлана Березнева