Універсальний рецепт добрива для багатого цвітіння

291

Ніколи не замислювалися над тим, чому куплене цвіте пишною шапкою кашпо з петунією, сурфинией або калібрахоа через деякий час набуває сумний вигляд? Начебто і поливаємо як треба, а рослини гинуть на очах. Розповідаю про це у своїй статті.

Уявіть собі, що вас на кілька місяців посадили в кімнату з холодильником, повним їжі, і запасом води. Ви всю їжу швидко з’їли за місяць і у вас залишилася одна вода… щоб протриматися ще три-чотири місяці. Ви, звичайно, тримайтеся, але, погодьтеся, вигляд у вас буде сумний. Так і у рослин, посаджених в обмежений простір. Особливо це стосується таких ненажер, як петунія, сурфінія і калібрахоа. Вони дуже швидко освоюють всі живлення з грунту і починають голодувати. А на воді, як на козі, далеко не заїдеш. Тому, якщо хочете насолоджуватися цвітінням все літо і навіть осінь, годуйте їх щотижня.
Я для себе склала універсальний рецепт, яким користуюся не перший рік. Результат вражаючий. Підгодівлю ділю на два етапи. У перший етап вношу Гумат калію+7 таким чином: 0,5 ч. ложки Гумату калію+7 розчиняю в склянці води і виливаю в 10-літрове відро. Виливаю на кожне кашпо по 0,5 л розчину.
УВАГА! Під час внесення добрив грунт повинен бути вологим!
Через п’ять днів під всі свої квітучі я вношу монофосфат калію:

  • у 10 л води розчиняю 1 ст. ложку добрива і поливаю по 0,5 л на кожне кашпо з квітами ПІД корінь, намагаючись не потрапляти на листя.

ПОРАДА ВІД АВТОРА
Хтось із знайомих мені сказав, що змішує ці добрива і поливає відразу. Цього робити не можна, так як Гумати несумісні з фосфорними добривами – у цьому випадку утворюються нерозчинні сполуки, не засвоюються рослинами, і користь від внесення знижується в рази.
Світлана Березнева