Мессі виявився не прав. Але Бразилія все одно виграла Кубок Америки – 2019

284


Незважаючи на те, що збірна Бразилії спочатку була фаворитом Кубка Америки – 2019, перед фіналом з Перу не було тих, хто говорив, що бразильці без сумнівів переможуть. У півфіналі команда Тіте обіграла Аргентини (2:0), показавши чудову гру. Багато визнали, так і «Спорт День за Днем» в тому числі, що цей матч – реальний фінал Кубка Америки – 2019. Тіте після тієї гри теж заявив, що для нього перемогти Ліонеля Мессі важливіше, ніж виграти у фіналі. Виникає питання, а чи так вже цікаво бразильцям грати проти Перу, який вже покарав у півфіналі Чилі за недооцінку суперника. Тим більше, на груповому етапі Бразилія вже розгромила цю команду 5:0. Стало бути, віддавайте їм відразу титул, навіщо потрібен матч?
Але таких правил немає. А для перуанців – це шанс на перший титул за 44 роки. Тому незважаючи на те, що бразильці швидко відкрили рахунок, збірна Перу продовжила ходити до воріт суперника і навіть заробила пенальті, який реалізував невтомний і нестаріючий Хосе Паоло Герреро.
При рахунку 1:1 бразильці злегка схвилювалися і занепокоїлися. Байдужість, яку виявляли футболісти раніше, зникло. А коли майстерність об’єднує велике бажання, то складно не перемогти. І самим спраглим перемоги гравцем у збірній Бразилії, безперечно, можна вважати форварда «Ліверпуля» Роберто Фірміні. Саме він зважився на відчайдушний ривок на чужій половині поля після втрати перед самою перервою, в підкаті вибив м’яч у суперника і почав тим самим атаку, яку успішно завершив нападник «Манчестер Сіті» Габріел Жезус.
Здавалося б, казка перуанців закінчилася. На перерву бразильці пішли з перевагою в рахунку. Ліонель Мессі говорив, що на Кубку Америки – 2019 все зроблено для перемоги Бразилії на турнірі. Проте чилійський арбітр Роберто Тобар явно у фіналі робив усе, щоб про нього не подумали поганого. Мало того, що він призначив неоднозначний одинадцятиметровий на користь Перу, так ще і видалив Габріела Жезуса в кінцівці зустрічі.
Тепер Бразилія затряслася. Заради збереження переможного рахунку Тіте випустив додаткового захисника – Едера Милитао замість Філіппе Коутіньйо, Ришарлисон також замінив Фірміні. Вперше при Титі збірна Бразилії грала в п’ять захисників. Здавалося, що ніби «селесао» вирішили грати за конспектами Дмитра Алєнічева, очолював «Спартак». Але Тіте навмисне задумав саме такі заміни, щоб заплутати суперника. В момент, коли здавалося, що бразильці тягнуть час, вибиваючи м’яч подалі до чужих воріт, Евертон раптово увірвався в штрафну суперника і заробив пенальті.
До точки підійшов вийшов на заміну Ришарлисон і став першим із чотирьох гравців, хто пробив Педро Гальесе з пенальті. На турнірі перуанський воротар відбив удари Луїса Суареса, Габріела Жезуса і Едуардо Варгаса. Але Ришарлисон ніби персонально готувався до цього одиннадцатиметровому. Повільний розгін і точний удар прямо в кут.
Проте головний герой матчу – це Евертон. Перед турніром багато фахівці дивувалися, чому серед всього неймовірного складу збірної Бразилії він єдиний, хто представляє бразильський клуб. До своїх 23-х років Евертон все ще грає за «Греміо». У фіналі він відкрив рахунок і заробив пенальті, з якого був забитий вирішальний гол. Такою грою Евертон неодмінно виб’є собі гідна пропозиція від європейського топ-клубу. Але це буде пізніше. А поки Евертон допоміг збірній Бразилії виграти перший серйозний титул за останні 12 років (перемога на Кубку конфедерацій – 2013 не в рахунок).
Кубок Америки – 2019. Фінал
Бразилія – Перу – 3:1
Бразилія: Алиссон – Дані Алвес (к), Маркиньос, Тьяго Сілва, Алекс Сандро – Артур, Каземіро – Габріел Жезус, Коутіньйо, Евертон (Аллан, 90+3) – Фірміні
Перу: Гальесе – Адвинкула, Самбрано, Абрам, Трауко – Тапіа (Гонсалес, 82), Йотун (Руидиас, 78) – Каррільо (Поло, 86), Куева, Флорес – Герреро (к)
Голи: Евертон, 15 (1:0) ; Герреро, 44, з пенальті (1:1) ; Габріел Жезус, 45+3 (2:1) ; Ришарлисон, 90
Попередження: Габріел Жезус, 30; Тьяго Сілва, 53; Ришарлисон, 90+1 / Тапіа, 49; Самбрано, 68; Адвинкула, 84
Вилучення: Габріел Жезус, 70 (друге попередження) / –
Суддя: Роберто Тобар (Чилі)
7 липня. Ріо-де-Жанейро. «Маракана»

Джерело: http://fledur.org.ua/