Фотографії, зроблені в перші тижні Великої Вітчизняної війни (27 фото)

579

Пропонуємо вашій увазі фотографії перших тижнів Великої Вітчизняної війни, які були зроблені на території різних країн, що брали участь в самому і жорстокому кровопролитному військовому конфлікті за всю історію людства.

21 червня 1941 року, Герман Герінг зачитує генералам Третього рейху наказ про напад на СРСР. На наступний день з відповідною заявою по радіо виступив Йозеф Геббельс, міністр народної освіти і пропаганди Німеччини.

23 червня 1941 року, Москва, колона червоноармійців йде на фронт. Мобілізація почалася 23 червня і до 1 липня в ряди Червоної армії вступило 5,3 млн осіб.

22 червня 1941 року перші бомбардування міст СРСР. Бомбардування почалися в 4 години ранку. Перші бомби впали на військові аеродроми в Ризі, Мінську, Смоленську, Одесі, Києві та Севастополі.

22 червня 1941 року, німці переправляються через Буг в Білорусії. Переправа почалася в ніч на 22 червня. Найбільш запеклі бої розгорнулися в районі міста Брест.

Зведений племінник Гітлера Вільям Патрік добровільно відправляється на війну на боці канадської армії, 29 червня 1941 року
Вільям Патрік Гітлер був сином зведеного брата Адольфа Гітлера. Він народився у Великобританії і переїхав до Німеччини у 1930-х роках, де дядько допоміг йому знайти роботу на заводі Opel. Пізніше Вільям Патрік намагався шантажувати Гітлера, щоб отримати просування по службі, погрожуючи розповісти пресі, що його дідусь нібито був євреєм. У 1938 році він остаточно повернувся до Великобританії, де опублікував статтю «Чому я ненавиджу свого дядька» в журналі Look. Вільям Патрік Гітлер воював добровольцем у військах союзників, після війни змінив прізвище Стюарт-Х’юстон.

22 червня 1941 року, Ріббентроп на прес-конференції в Берліні оголошує про початок війни. У ті дні німецькі ЗМІ писали про попереджує ударі своєї армії, так як СРСР стягував до своїх західних кордонів війська для «віроломного удару в спину».

Служба хімічного захисту, Москва
Після досвіду Першої світової війни, коли вперше було використано масове хімічну зброю, СРСР готувався відображати газові атаки. До початку війни Радянська армія накопичила значний арсенал хімічної зброї, Сталін і Черчілль домовлялися про постачання хлору та інших отруйних речовин в Радянський Союз. У 1942 році Англія пригрозила Гітлеру, що у разі масштабного застосування отруйних газів на Східному фронті вона почне масовані хімічні бомбардування німецьких міст. В результаті за винятком кількох локальних боїв Німеччина так і не застосувала в СРСР хімічні снаряди.

Москва вулиця Горького, городяни читають «Вікна ТАСС» з щотижневими сатиричними та агітаційними плакатами.

22 червня 1941 року, москвичі слухають радіооб’яву В’ячеслава Молотова про початок війни. Свою промову Молотов закінчив відомими всім словами: «Наше діло праве. Ворог буде розбитий. Перемога буде за нами!»

Підбитий у Білорусії важкий радянський танк КВ-1.

Москва, добровольці записуються на фронт. Тільки в перший день війни в Москві і Московській області понад 300 000 добровольців виявили бажання піти на фронт.

Кінець червня 1941 року, німецький солдат у полі Білорусії. Оборонна операція на території БРСР забрала життя 418 000 радянських громадян.

Червень 1941 року, голиться, льотчик Люфтваффе.

26 червня 1941 року німецькі солдати проходять повз підбитої радянської бронемашини. Чисельність коней в армії Німеччини на момент нападу на Радянський Союз становила 700 000.

23 червня 1941 року, Київ, район Грушки, наслідки бомбардування. Місто регулярно бомбили з-за військових аеродромів, розташованих поблизу і в межах міста.

Радянські біженці.

26 червня 1941 року, німці виганяють жителів села з їх будинків.

Жителі Литви зустрічають німців. Частина місцевого населення помилково вважала німців своїми визволителями.

Червень 1941 року, показова страта мирних жителів. На одній тільки території УРСР з’явилося близько 260 концтаборів та місць масових убивств мирних громадян.

1 липня 1941 року, Рига, полонені городяни і німецькі солдати.

27 червня 1941 року, околиці Лондона, король Георг VI із дружиною Єлизаветою відвідують канадський полк. Від Канади у Другій світовій війні взяли участь близько 1 млн вояків.

26 червня 1941 року, винищувачів Spitfire британських ВПС повернувся з бойового завдання.

27 червня 1941 року, Лондон, школярі на уроці цивільної оборони.

30 червня 1941 року, Італія Беніто Муссоліні і лідер нацистської молоді Артур Аксма на гімнастичному параді. До 1943 року італійська армія брала участь в бойових діях на території Греції, Франції і Північної Африки.

30 червня 1941 року, Лівія, командувач німецькими військами в Північній Африці Ервін Роммель. У лютому 1941 року німецькі війська висадилися в Лівії, приєднавшись до італійської армії. Німецький гарнізон був розквартирований в Тріполі, брав участь у бойових діях в Алжирі, Марокко та Тунісі. Африканська операція була припинена у 1943 році з висадкою віск союзників на Сицилії.

23 червня 1941 року, Маневри в Іспанії. Іспанія офіційно зберігало нейтралітет у Другій світовій війні, проте, добровольці з так званої «Блакитної дивізії» воювали на східному фронті на боці німців.