9 знімків про те, якого насправді кольору білі ведмеді

93

Білі ведмеді бувають жовтими, зеленими, коричневими і, звичайно ж, білими. Якщо ви думаєте, що шерсть клишоногих іноді буває брудна, то поспішаємо вас переконати, адже справа в тому, що ці ведмедики зовсім … Не білі!

Найбільше білих ведмедів живе на острові врангеля: про це чудове місце ви можете прочитати в іншому нашому матеріалі . І хоч ці тварини і називаються» білими”, такого кольору вони далеко не завжди.

На відміну від інших ведмежих, хутро полярних ведмедів позбавлений пігменту, фактично шерстинки цих тварин напівпрозорі. Сама структура вовни-це густий підшерсток і волосся.

фото: trpnblies7 / flickr. Com

Однак волосся у цих хижаків незвичайний: якщо його розглядати під мікроскопом, то можна з подивом виявити, що він порожнистий всередині. Саме завдяки цій властивості ультрафіолет потрапляє прямо в волосок, який надає шерсті люмінесцентні якості.

фото: sheilapic76 / flickr. Com

Світло в кожній шерстинці розсіюється, що і призводить до появи переважно білого кольору. Саме тому клишоногі, які знаходяться під яскравим сонцем, мають більш яскраву, практично білосніжну забарвлення: фактично це заломлюється світло в мільйонах порожніх волосків.

фото: ronald woan/flickr.com

По структурі хутро тварин близький людському волосу і містить кератин. Він також надає тварині білуватий відтінок.

фото: rubyblossom / flickr. Com

Інша властивість хутра полярних ведмедиків в тому, що він поглинає лише ультрафіолет, відображаючи інфрачервоні промені. Саме через це щільна шуба тварини володіє прекрасними теплоізоляційними властивостями.

фото: jonathan donovan/flickr.com

Проте це не єдина причина існування білої шуби. Колір залежить ще й від способу життя. Так, арктичні ведмедики дуже багато часу проводять у воді, а значить на їх шерсті повно частинок морської солі. Сіль володіє таким же ефектом і розсіює світло, а значить і підсилює білосніжний відтінок.

фото: karilop311/flickr.com

Так що фактично забарвлення мешканця арктики ― це оптичний ефект. Шерсть у тварин зазвичай починає змінюватися восени, і молоді волоски більш яскраві, чому белоснежней і самі ведмедики. До літнього періоду шерсть стає жовтою: це відбувається від тривалого перебування на сонці, від віку вовни, а також від віку самого її власника.

фото: u. S. Fish and wildlife service headquarters / flickr. Com

Але бувають полярні ведмедики зі світло-коричневим забарвленням: зазвичай вони такого кольору через те, що живуть на суші, де мало снігу і льоду, і рідко плавають в морській воді.

фото: mackenzie krantz/flickr.com

А як щодо «зелених» ведмедиків? напевно таких мешканців арктики ви бачили в зоопарках, у них дуже підозрілий зелений відтінок вовни. Можливо, хтось думає, що клишоногий замарався, проте це зовсім не так.

фото: shelly prevost / flickr.com

Справа в тому, що в порожнистих волосках ведмедя розмножуються водорості. У холодній арктиці їх немає, а ось в місцях, де клімат тепліший, їх предостатньо. Вони буквально створюють колонії не тільки в басейнах зоопарків (а зазвичай ведмедиків із зеленим забарвленням можна зустріти саме там), але і в кожному волоску, додаючи в біло-жовту шубу рослинних відтінків.

нашому матеріалі .