Художник створив інсталяцію, яка допомагає побачити океан під іншим кутом

93

Спостерігати за океаном-це одне з найбільш душевних задоволень на світі. Він завжди різний, в залежності від погоди, часу доби або пори року. Звідки б ви не спостерігали за цією неспокійною водною гладдю, найчастіше перед вами постане дуже передбачувана картина: океан, що йде вдалину до горизонту, і хвилі, неспішно (або спішно) підповзають до пляжу. А недалеко від сіднея за океаном можна поспостерігати під абсолютно новим кутом і подивитися, як морська хвиля розбивається об високу скелю. І це можуть зробити навіть акрофоби, адже до краю обриву абсолютно не потрібно буде підходити.

заглянути в океан під іншим кутом. Фото: @joel_adler_studio/instagram.com

Людство з моменту свого існування взаємодіє з природою, є сотні прикладів цього. Однак тільки в останні десятиліття ми почали усвідомлювати, що взаємодія не повинна нести в собі руйнувань. Тому подібні інсталяції, як створив джоел адлер (joel adler), виникають все частіше і частіше.

споруда розташована на краю обриву і виступає за нього. Фото: joeladler.com.au

Адлер ― австралійський дизайнер і художник, на роботу його надихає природа, взаємодія людини з нею і те, як в сучасному житті шикуються кордони між людьми і навколишнім світом. Так і вийшла скульптура viewfinder (перекладається як «видошукач»), яка пропонує сприйняття океану абсолютно по-новому. Цей прямокутник на перший погляд може здатися нудним, але варто в нього заглянути, як можна побачити океан, що розбивається об скелі.

погодьтеся, не кожен наважиться підійти до краю такої скелі. Фото: joeladler.com.au

Фактично ця інсталяція-гігантський перископ. Простіше кажучи, 200-кілограмове дзеркало, утримуване шістьма тоннами бетону і сталі. Розташований перископ на краю високого обриву, куди не кожен наважиться підійти. І з цього прямокутника відкривається самий приголомшливий вид-морська вода, яка мчить до цього самого обриву. У такій близькості і під таким кутом раніше не можна було спостерігати за океаном.

viewfinder знаходиться в районі вуллахра в передмісті сіднея, який вважають також заповідником маяків. Фото: joeladler.com.au

Здається, що viewfinder обладнаний мікрофонами або цифровими колонками, проте нічого подібного: в інсталяції немає цифрових наворотів. Вся хитрість у формі “видошукача”, в якому відбивається звук: він-то і обманює мозок. Дзеркала і звуки переносять глядачів з краю кручі прямо до прибою внизу, дозволяючи їм побачити цей шматочок природи на власні очі, поблизу, при цьому навіть не наближаючись до неї.

Ось так, стоячи на скелі, можна побачити абсолютно два різних пейзажу: море, нескінченно йде в горизонт, і хвилі, що зустрічаються з крутим берегом

Почитайте про інший інсталяції ― загадковому моноліті , знайденому на березі великобританії.