як вибрати сигналізацію для дома

10-17-2020

not found

Перші системи, що нагадують звукові сигналізації, з'явилися в країнах Сходу в Середньовіччі – гучний скрип спеціальних мостин з металевими кінцями дозволяв виявити вторгнення незваного гостя навіть пізно вночі. З тих пір технології пішли далеко вперед, тепер сучасна охоронна сигналізація з набором високочутливих датчиків може бути встановлена в будь-яку квартиру за пару годин. Але чим різні охоронні системи відрізняються одна від одної? Як вибрати охоронну систему? Спробуємо розібратися.

Види охоронних сигналізацій

Існує кілька класифікацій охоронних сигналізацій:

  • За використовуваним з'єднанням між компонентами охоронної системи: провідні та безпровідні сигналізації (бездротові системи можуть використовувати як радіочастоти (наприклад, GSM / GPRS), так і інфрачервоне випромінювання).
  • За ступенем автономності: автономна охорона і пультова. Автономна сигналізація не передає інформацію за межі будинку, пультова взаємодіє з охоронною фірмою, що встановила обладнання.
  • За типом повідомлення про спрацювання: зі звуковим або світловим повідомленням (актуально в основному для автономних сигналізацій), а також з GSM-модулем, які відправляють сигнали тривоги на мобільний телефон господаря. GSM-модулі використовуються в сучасних пультових сигнализациях, що встановлюються в квартирах.
  • За типом використовуваних датчиків: системи з Магнітоконтактні датчиками (контроль відкривання вікон і дверей), з об'ємними датчиками (відстеження руху всередині квартири), акустичними датчиками (сигнал тривоги передається, якщо хтось розбиває вікно або виламує двері) і т.п.
  • По розташуванню датчиків: внутрішня система охорони (для квартир) і вулична (стеження за присадибною ділянкою).

У даній статті ми зупинимося, перш за все, на типах сигналізацій, придатних для використання в квартирах.

Як вже було сказано, охоронні сигналізації підрозділяються на провідні і бездротові. Провідні системи давно використовуються, вони досить прості і надійні. Однак для квартир вони підходять не дуже добре: після штробления стін під проводку часто необхідно заново робити ремонт. Тому останнім часом використовуються бездротові сигналізації. Чорнові роботи при використанні бездротових систем не проводяться, і за збереження ремонту можна не турбуватися.

Тепер перейдемо до відмінностей між автономними і пультових сигналізаціями. Автономні працюють локально, наприклад, при вторгненні подається сигнал, що закриває виходи з приміщення. Цей тип сигналізацій зручний для великих об'єктів, що охороняються навченими співробітниками, але не завжди підходить для квартир.

При використанні пультової системи сигнал про небезпеку, що надійшов з обладнання клієнта, передається в охоронну фірму, при цьому викликається позавідомча охорона і (якщо необхідно) поліція. Цей варіант більш надійний в порівнянні з автономною сигналізацією і підходить для охорони приватної власності.

Таким чином, хорошим варіантом для захисту квартири можна визнати бездротову сигналізацію, що передає інформацію про небезпеку співробітникам груп реагування. Які датчики можуть вам знадобитися для монтажу охоронної системи всередині квартири?

Датчики охоронних систем

В основу сучасних охоронних сигналізацій входять засоби оповіщення, контрольні панелі і датчики, що реагують на події. Як засіб оповіщення останнім часом часто використовують GSM-модулі, які надсилають сигнали тривоги господареві квартири на мобільний телефон. При цьому управління датчиками може здійснюватися за допомогою спеціального мобільного додатку.

Контрольна панель – це пристрій, що приймає і обробляє сигнали від датчиків. Контрольні панелі також зберігають інформацію про користувачів, яким дозволено вхід в квартиру, і режимах роботи систем сигналізації. GSM-модуль, який посилає сигнали про стан об'єкта, також часто вбудований в контрольну панель.

Якщо конкретні типи засобів оповіщення та функції контрольних панелей безпосередньо залежать від виробника обладнання, то набір датчиків вже залежить від потреб господаря квартири. Датчики можуть реагувати на проникнення в квартиру, витік газу, відкривання дверей або вікна, підвищення температури в приміщенні і т.д. Зараз існують десятки видів бездротових датчиків для домашніх систем безпеки. Які пристрої обов'язково знадобляться, а які можна встановити за бажанням?

По-перше, знадобиться бездротова клавіатура. Призначення її очевидно – управління роботою сигналізації, дезактивація сигналу тривоги і т.п. По-друге, важливою частиною системи стане датчик руху, який дозволить визначити несанкціоноване проникнення в квартиру. По-третє, не забудемо і про датчик відкриття дверей. Такі пристрої зазвичай складаються з магніту, що встановлюється на самі двері, і передавача, що прикріплюється на дверну коробку. Датчики відкриття, до речі, можна встановити і на вікна.

Цей набір датчиків можна вважати мінімально необхідним для забезпечення безпеки житла. За бажанням ви можете також встановити датчики протікання води, датчики витоку газу, бездротові камери та інше обладнання.

Отже, якщо ви вибираєте охоронну сигналізацію для установки в квартиру, варто мати на увазі, що:

  • Краще віддати перевагу бездротову сигналізацію, щоб не переробляти ремонт після монтажу обладнання.
  • Пультова сигналізація краще автономної.
  • Бездротова клавіатура, датчик руху і датчик відкриття дверей знадобляться вам в будь-якому випадку. Додаткові датчики можуть бути встановлені за бажанням або необхідності.

Надійність і зручність в одну послугу

Оскільки встановлення та налаштування пультової сигналізації виконується фахівцями охоронної фірми, необхідно, щоб устаткування встановлювала надійна компанія, а оплата послуг була зручною і швидкою.

ОнЛайм спільно з ГОЛЬФСТРІМ пропонує послугу «Охоронна сигналізація», що включає в себе установку обладнання, обробку сигналів з контрольною панелі і виїзд груп швидкого реагування в разі небезпеки. Підключити послугу можуть користувачі домашнього Інтернету від ОнЛайм і пакетів послуг ТВ + Інтернет – оплачувати її можна через особистий кабінет на сайті провайдера.

Базовий комплект бездротового обладнання включає в себе клавіатуру, датчик відкриття дверей і датчик руху з фотопідтвердження (встановлюється обладнання фірми Honeywell). Зрозуміло, в комплекті поставляється і контрольна панель. Управління системою може здійснюватися через спеціальне мобільний додаток, що дозволить вам отримувати інформацію про події в будь-який час і в будь-якому місці.

Установка устаткування безкоштовна, не вимагає проведення чорнових робіт і зазвичай займає не більше двох-трьох годин. Монтаж може бути зроблений навіть у вихідний або святковий день. У разі небезпеки група реагування приїжджає на місце в середньому через 5-7 хвилин, блокує вхід в квартиру і вікна і чекає вашого приїзду. При необхідності може бути викликана поліція.

Отже, ми з'ясували, що встановити охоронну систему можна в будь-яку квартиру, монтаж базового комплекту датчиків займає, як правило, не більше двох-трьох годин.

Для установки в квартирах найкраще підходить бездротове обладнання, при цьому пультова сигналізація зручніше автономної. Вам знадобляться, як мінімум, датчик руху, датчик відкриття дверей і бездротова клавіатура для управління системою.

Все необхідне обладнання надається в рамках послуги «Охоронна сигналізація» від ОнЛайм і Гольфстрім. Сучасне обладнання та професійна робота груп реагування дозволять убезпечити ваше майно, а мобільний додаток зробить управління системою охорони простим і зручним.

Також хочемо вам порекомендувати