Як вибрати губну помаду

11-11-2018

Помада-хепі-енд практично будь-якого б’юті-образу, будь то “голе обличчя” , або макіяж з акцентом на очі. У сучасних помад різні текстури, вони можуть бути яскравими і блискучими, матовими і прозорими. З чого вони складаються і як їх правильно вибирати? Хотлайн склав докладну інструкцію з відповідями на всі питання. Хочемо порекомендувати Парфюмерия оптом по выгодным ценам

З чого складається помада
“Основу” помади складають воски, жири, масла, барвники.

Віск визначає форму помади, забезпечує її міцність і пластичність. Спочатку для виробництва губної помади використовувався натуральний бджолиний віск, але він є сильним алергеном, як мед та інші продукти бджільництва. Сьогодні високоякісну помаду найчастіше виготовляють на основі натуральних восків рослинного походження.

Основне масло для виробництва губної помади-касторове. Главне його перевага – стійкість до окислення. Останнім часом особливою популярністю у виробників помади стало користуватися масло авокадо, яке пом’якшує епідерміс і постачає клітини цінними поживними речовинами.

Жири надають губній помаді твердість, а також, залишаючи на губах стійку плівку, захищають ніжну шкіру від обвітрювання і втрати вологи. Щоб продовжити термін служби помади, в її жирову основу обов’язково вводять антиокислювачі і консерванти.

Історично першим барвником, застосованим у виробництві губних помад, був кармін. Колір цього пігменту може змінюватися від сірого до пурпурно-фіолетового. Найцікавіше, що цей барвник отримують з висушених червоно-бурих комах кошенілі, що мешкають в Гватемалі, Гондурасі, Сальвадорі, Вірменії та Азербайджані.

Серед добавок, які входять до складу губної помади, найбільш часто зустрічаються вітаміни А і Є. Вони мають протизапальну дію, містять рослинні екстракти і сонцезахисні фільтри.

Віддушка приховує запах сировини губної помади. Крім того, всі губні помади містять консерванти, які зберігають її властивості, а також антиоксиданти, що запобігають її окислення.

Властивості і текстури помад
На ринку помад представлено безліч варіантів: для тих, хто економить час і любить наносити помаду швидко, для тих, кому потрібний ефект вологого блиску або зацелованных губ або супер стійкі помади, які тримаються цілий день.

Бальзам для губ підходить всім без винятку, їм може користуватися навіть дитина. Бальзам або гігієнічна помада не містить барвників і мінеральних пігментів, а тільки виключно корисні натуральні масла, віск і вітаміни.

Стійка губна помада прекрасно тримається на губах (в середньому 8-12 годин), не залишає слідів, не розтікається на губах, має насичені кольори. Але все ж не варто робити макіяж, використовуючи таку помаду кожен день.

Зволожуюча помада містить зволожуючі компоненти і вітаміни, лягає рівним тонким шаром, не скочується. При регулярному використанні зволожуючої помади губи стають ніжними і гладкими.

Тверда губна помада – класична, завжди у вигляді стіка, з високою концентрацією пігменту. Лягає дуже тонким шаром, не розтікається і не скочується, довго тримається на губах.

Рідка (кремова) губна помада – густа, насичена, може бути у вигляді стіка, в палетці, тюбику. Завдяки високій концентрації пігменту досить довго тримається.

Рідка губна помада

Пігмент-на відміну від звичайної губної помади, яка покриває губи зверху і легко переться, проникає в шкіру.

Пігмент для губ робиться, як правило, на основі води або гелю, тоді як помада виготовляється на масляній або восковій основі. Пігмент може бути у вигляді гелю або крему, з аплікатором у вигляді пензлика, маркера або дозатора.

Пігмент для губ

Вибір губної помади і вік
Колір губної помади повинен відповідати віку, тому молодим дівчатам, які недавно почали користуватися губною помадою, краще вибирати світлі і нейтральні відтінки або віддати перевагу блискам.

Світлі помади можуть бути теплих або холодних відтінків, а нейтральні, як правило, бежеві.

Сяюча помада Rouge Interdit від GIVENCHY – секретна зброя в руках дівчини

Блиски для губ теж бувають різні. Щільні матові текстури додадуть образу певної солідності, а варіанти з перламутровими частинками допоможуть виглядати свіжо і молодо.

Рада: тренд цього року – гліттер на губах, але це виключно вечірній варіант макіяжу. Можна використовувати помаду з сяючими частинками, але тим, хто хоче бути по-справжньому модним радимо наносити сухі блискітки на губи за допомогою пензля.

30 років-відмінний вік, коли доречний і яскравий макіяж, і легкий мейк. Так, цієї вікової категорії підійдуть помади або блиски сатинової або атласної текстури, які відмінно підкреслять молодість і сяйво шкіри.

Якщо рожеві і навіть червоні помади можна нанести мало не на ходу, то кольори, контрастні природному відтінку губ, не прощають навіть найменших помилок. Хочете ще більше кольору? Нанесіть поверх помади прозорий скляний блиск.

Якщо у вас суха обвітрена шкіра губ, вибирайте поживні помади, в складі яких є пантенол і бджолиний віск. А ще хоча б раз на тиждень використовуйте скраб для губ — він допоможе впоратися з сухістю і лущенням і додатково зволожить шкіру.

Продовжити молодість шкіри допоможуть поживні помади з маслами і вітамінами А і Е в складі. Акуратніше з помадами і блисками, в яких міститься камфора, перцева м’ята і ментол. Ці ароматизатори викликають відчуття холодку, але при цьому сушать губи.

Рада: найактуальніші кольори сезону — бордо, чорничний, винний і темно-червоний. До речі, класичний червоний теж не здає позицій — візажисти радять перевести червоний з вечірнього макіяжу в денний, однак у такому випадку макіяж очей повинен бути максимально стриманим.

Поживна губна помада Rouge Dior Baume від Christian Dior – допоможе створити будь-який образ в залежності від настрою

У віці 45+ краще вибирати помади без блиску і перламутру, а також варто бути обережним з дуже яскравими тонами. Коли на шкірі з’являються помітні зморшки, а куточки губ опускаються, такі помади можуть створювати «сіточку» біля губ.

Тому радимо віддати перевагу благородним темним відтінкам гнилої вишні, сливи або ж натурально бежевим, а також не забувати про зволоженні.

Щоб будь-яка помада добре трималася на губах, перед нанесенням спочатку «відполіруйте» губи – нанесіть на губи скраб або ексфоліант, потім смажте губи живильним бальзамом. Губи стануть ніжними, помада ляже рівним шаром і буде довше триматися.

Зволожуюча губна помада Rouge Pur Couture від YVES SAINT LAURENT – коктейль з натуральних екстрактів робить шкіру губ ніжною і гладкою

Губна помада і відтінок зубів
В цьому питанні у візажистів немає єдиної думки, але ясно одне – яскрава помада безумовно приверне увагу до ваших зубах.

Одні фахівці стверджують, що червоні, винні і фіолетові помади здатні зробити зуби більш світлими і білосніжними.

Інші кажуть, що зуби при яскравому макіяжі здаються ще більш жовтими, і в разі проблем з кольором зубної емалі або нерівностями зубного ряду – не варто залучати до губ занадто багато уваги.

В одному висновку фахівці єдині: гіршим вибором для жовтих зубів буде коричнева губна помада.

Зуби виглядають по різному в залежності від відтінку помади

Губна помада і колір шкіри
Для підбору губної помади дуже важливо знати, який у вас відтінок шкіри: холодний або теплий.

Власницям холодного відтінку шкіри краще вибрати помаду або блиск рожевого, малинового, кольору фуксії, а якщо тон вашої шкіри більш теплий – зверніть увагу на персиковий, помаранчеві або бордові кольори.

Дівчатам з засмаглою шкірою або смаглявим від природи можна віддати перевагу помадам бежевого кольору або коричневого, золотистим блискам і тонам пастельних відтінків. Також на смаглявій шкірі відмінно виглядають помади сливового кольору, бордового або ягідних відтінків.

Для власниць дуже світлої і порцелянової шкіри підійдуть яскраві червоні відтінки, коралові або морквяні кольори.

Рада: вибираючи помаду під колір шкіри, пам’ятайте про освітлення. При жовтуватому світлі ламп розжарювання холодні відтінки помади або блиску можуть виглядати трохи «брудними», спотворюючи справжні кольори.

Вибір губної помади в залежності від відтінку шкіри

Форма губ і розмір
Всі знають, що помада темного кольору візуально зменшує розмір губ, а світлі відтінки – збільшують і додають об’єм.

Тому, якщо ваші губи не назвеш пухкими – не варто використовувати темну матову помаду, це зробить їх ще менше. Краще віддайте перевагу світлим тонам і яскравим відтінкам, які розширять контур губ, а блискуча текстура додасть обсяг.

Якщо губи трохи асиметричні – не підійдуть темні помади і яскраві кольори з чітким контуром. Найкраще в такому випадку використовувати напівпрозорі блиски різних світлих відтінків, а помаду наносити дуже тонким шаром, не доходячи до контуру губ.

Власницям дуже великих губ в макіяжі також краще використовувати помади приглушених або нейтральних відтінків, щоб образ не виглядав вульгарним. Яскраві тони краще залишити для вечірніх виходів, а щоб оживити повсякденний макіяж можна додати на губи трохи блиску.