«Зеніт» – «Єнісей»: вболівальники висловилися за Анюкову, Аленічев провів останній матч в РПЛ

208

«Зеніт» виграв титул 4 травня в літаку. Матчі, що залишилися перетворилися на формальність по результату, але в той же час вони повинні були багато чого прояснити щодо майбутнього деяких гравців. Гра з безнадійним «Єнісеєм» – остання і, можливо, для деяких визначальна.
Руки Кутьіна
Але найцікавіше – не тільки контракти. Наприклад, на «Газпром-Арені» встановили нові екрани. Раніше їх було два, тепер – чотири. Все для зручності вболівальників. Особливо тих, чиї місця високо.
Дмитро Аленічев приїхав у Петербург на свій останній матч у якості головного тренера «Єнісею». Нехай про це поки і не оголошено офіційно, але навряд чи Аленічев захоче продовжувати роботу в умовах гласною війни з керівництвом клубу, яке ще взимку хотів змінити тренера. У відкриту і називалися прізвища кандидатів, але завдяки політичній вазі Аленічев залишився. Ніхто не зрозумів, для чого. Можливо, нудно вдома в Москві. Чи розуміє, що після такого бекграунду мало хто захоче побачити його в клубі навіть рівня ФНЛ. Перед стартовим свистком вони довго і дуже мило обіймалися з Сергієм Семаком. Аленічев немов прощався. Може, в принципі, з тренерською роботою.
«Єнісей» почав гру зовсім не безпорадна. Кілька разів гості навіть підходили до воріт Андрія Луньова. «Зеніт» був не те, що вже у відпустці, але не збирався відразу ж включати максимальні швидкості. Навіть забитий гол вийшов не комбінаційним. Ракицький пробивав штрафний, але Олександр Кутьїн несподівано підняв руки. Хоча не спеціально так зробити було б важко.
Азмун забив дев’ятий гол за «Зеніт» в РПЛ, на цей раз з пенальті і, мабуть, з того моменту все в цій грі було ясно.
Що буде з Жирковим та Анюковым?
В середині першого тайму вболівальники «Зеніту» усвідомлено висловилися з питання продовження контракту з Олександром Анюковым. Пару хвилин вони скандували його прізвище, прямо кажучи керівництву: ми хочемо, щоб він залишився. Сам Анюков, судячи за його словами, також не проти пограти ще сезон. Питання в ролі 36-річного ветерана. У «Зеніті»-2 до приходу Семака в головну команду Анюков взагалі був граючим тренером. Може, щось аналогічне придумають для нього в наступному сезоні? Наприкінці Семак вирішив замінити Анюкова. Йшов він так, наче більше на поле вийде. Однак після гри анонсувалося прощання тільки з Луїшем Нету, якого також проводили з поля овацією.
Ситуація з іншим захисником, Юрієм Жирковим, ще складніше. Кілька днів тому його дружина Інна виклала в instagram фотографії з натяком на переїзд з Петербурга. Багатьом здалося, що це фінал. Але тут же в коментарях вона заявила, що остаточно ще нічого не вирішено. Відомо, що «Зеніт» зробив пропозицію, яка не до кінця влаштовує гравця. Тож чи залишиться він у клубі чи ні, до цих пір невідомо. Хоча навіть з «Єнісеєм» він знову вийшов у стартовому складі. Довірити фланг Эльмиру Набіулліну у грі з аутсайдером Семак не зважився.
У другому таймі «Зеніт» розправився з суперником. У команди Алєнічева не було ні єдиного шансу зачепитися хоча б за 0:2. Тренер у другому таймі практично не вставав зі свого крісла. Коли ще вийде посидіти на такому стадіоні? Йому, можливо, ніколи.
У кінцівці «Єнісей» все ж зумів відіграти один м’яч. Коли Анюкова на полі вже не було. Далі вболівальників запросили на чемпіонський парад в центр міста. Для них цей вечір тільки починається.
Чемпіонат Росії. 30-й тур
«Зеніт» – «Єнісей» – 4:1
«Зеніт»: Луньов – Анюков (к) (Маммана, 80), Нету (Заболотний, 88), Ракицький, Жирков – Мак (Смольников, 46), Оздоєв, Єрохін, Дриусси – Дзюба, Азмун
«Єнісей»: Юрченко (Едапин, 76) – Ятченко, Грицаєнко, Сарр, Гаджибеков – Рожков, Торбінський, Семакін – Хубулов (Савич, 65), Кутьїн (Костюков, 82), Грудок
Голи: Азмун, 26, з пенальті (1:0) ; Дриусси, 57 (2:0) ; Єрохін, 60 (3:0) ; Дриусси, 71 (4:0) ; Торбінський, 84 (4:1)
Попередження: Єрохін, 50 / Кутьїн, 25
Суддя: Олексій Сухий (Люберці)