Японський журналіст поскаржився на дискомфорт через Дня Перемоги в Росії

292


МОСКВА, 26 травня — РІА Новини. Святкування в Росії Дня Перемоги викликає “дискомфорт” у Японії, у якій інше ставлення до Другої світової війни. Таку думку висловив журналіст Юїті Онода у своїй статті в японській консервативній газеті Sankei Shimbun.
В цей день по всій Росії проходять військові паради, всюди можна побачити людей з прапорцями, які символізують перемогу, пише автор. При цьому він зазначає, що Росія і Японія займають різні позиції по відношенню до Другої світової війни, частиною якої є Велика Вітчизняна.
“В Японії 15 серпня (День пам’яті жертв атомного бомбардування Хіросіми і Нагасакі і капітуляції країни у війні. — Прим. ред.) не влаштовується ніяких урочистостей, тому російське “святковий настрій” викликає певний дискомфорт”, — заявляє Онода.
На його думку, в Росії, де нібито “мало опор для народної єдності”, День Перемоги дозволяє владі “створити атмосферу національного престижу”.
Японія брала участь у Другій світовій війні на боці Німеччини і Італії, відзначившись військовими злочинами в окупованих нею країнах Азії. На початку серпня 1945 року СРСР відповідно до рішення Кримської і Потсдамської конференцій офіційно приєднався до Потсдамської декларації і вступив у війну з Японією.
2 вересня в Російській Федерації відзначається як «День закінчення». В цей день Японія підписала Акт про капітуляцію. Примітно, що радянські війська, перекинуті з Західного фронту на Далекий Схід, звільнили території Північного Китаю і Північної Кореї від японської окупації менш ніж за місяць.
Мирний договір по закінченні Другої світової війни між Токіо і Москвою так і не був підписаний, що досі затьмарює відносини між Росією, правонаступницею СРСР і Японією.
Токіо претендує на острови Кунашир, Шикотан, Ітуруп і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Повернення островів Японія поставила умовою укладення миру з Росією.
Позиція Москви полягає в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни і російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, сумніву не підлягає.
Японский журналист пожаловался на дискомфорт из-за Дня Победы в России новости,события,политика