Як вибрати жіночий збудник

7-30-2021

Барбарі гаттузо було вже далеко за 30, коли вона вперше помітила, як змінилося її ставлення до сексу з чоловіком грегом. “я ніколи з ним про це не говорила, але секс мене просто перестав цікавити”, – зізнається вона. З роками гаттузо (їй зараз 66 років) добре навчилася уникати свого чоловіка, щоб не відкидати його безпосередньо: вона часто лягала спати раніше його і вставала теж раніше. “з часом я задумалася: а що відбувається? я люблю свого чоловіка, у нас відмінний шлюб і чудові діти – в чому ж справа?”,- каже вона. Хочемо порекомендувати замовити жіночий возбудітель на сайті , тут тільки найкращі варіанти .

А справа була у відсутності сексуального бажання. Більшість людей, що складаються в довгострокових союзах, відзначають, що з часом загострення пристрастей спадає, але гаттузо зовсім втратила інтерес до сексу. Причому не тільки з чоловіком: її взагалі ніхто не порушував. Деякі сексуальні психологи вважають, що такі перепади потягу – це абсолютно нормально, особливо в міру того, як жінка стає старше. Інші ж вважають, що відсутність сексуального бажання – це медичний стан, що виникає в результаті порушення хімічного балансу в мозку.

І ось вченим, можливо, вдалося знайти засіб, за допомогою якого цей стан можна лікувати. На початку червня управління з контролю харчових продуктів і лікарських засобів сша розглянуло питання про те, чи схвалити до медичного використання флібансерин, званий іноді “віагрою для жінок”. Препарат в результаті був схвалений, але у нього як і раніше є не тільки прихильники, але і противники.

Збій в системі

Які фактори призводять до зникнення статевого потягу, і чим в цьому сенсі може допомогти флібансерін? не тільки жінки у віці стикаються з порушеннями статевої функції – доказом тому популярність віагри. Як сказав комік джордж бернс:”займатися сексом в 90 років – все одно що грати в більярд мотузкою”. Але у різних статей природа проблеми теж різна.

” у медиків є приказка про те, що у чоловіків спостерігаються три типи порушення статевої функції: ерекція, ерекція і ерекція, – коментує стівен став, психіатр з каліфорнійського університету в сан-дієго, сша. – а у жінок цих типів теж три: бажання, бажання і бажання”.

Точні причини зникнення цього бажання (та й механізм його появи, для початку) залишаються для вчених не цілком зрозумілими, хоча відомо, що в процесі задіяний мозковий центр підкріплення. Згідно з однією з теорій, розлади зі зниженим сексуальним бажанням виникають в результаті нездатності відключити лобові частки мозку, які відповідають за виконання повсякденних завдань (наприклад, вирішити питання по роботі або не забути відправити листівку) в результаті центр підкріплення, що відповідає за мотивацію і задоволення, перестає функціонувати нормально.

Як тільки з’ясувалося, що віагра досить успішно справляється з порушеннями чоловічої статевої функції (приносячи при цьому хороший прибуток компанії-виробнику), фармакологічні фірми стали активно намагатися розробити її жіночий аналог, який впливав би на мозок, а не на геніталії.

Флібансерін в цій гонці поки один з лідерів. Спочатку він розроблявся як антидепресант, проте з’ясувалося, що на настрій людини він великого впливу не робить. Зате жінки, задіяні в клінічних випробуваннях, несподівано почали повідомляти про цікавий побічний ефект: їм став більш цікавий секс.

Флібансерин, схоже, працює за рахунок регулювання балансу сигнальних молекул (нейротрансмітерів), а саме допаміну, норадреналіну і серотоніну, в потрібних структурах мозку. “ми вважаємо, що він або нормалізує біохімічний баланс, або компенсує брак певних речовин, як би налагоджуючи всю систему, – пояснює став. – цілком можливо, що він відключає у жінок лобові структури мозку, що пригнічують сексуальне бажання і інтерес”.

Підігріта пристрасть

Препарат не стали використовувати в якості антидепресанту, тому що в цьому сенсі його ефект був недостатньо вираженим, але спробували переробити його в стимулятор для жінок, які страждають розладами зі зниженим сексуальним бажанням.

Початкові тести показали, що жінки, які вживали препарат, повідомляли про зростання кількості “задовільних статевих контактів”, але довести істотний вплив флібансерину на бажання не вдалося. Тому в 2010 році управління з контролю харчових продуктів і лікарських засобів сша не стало схвалювати його до застосування.

Проте подальші клінічні випробування дали підставу вважати, що ліки все-таки підсилює статевий потяг, хоча ефект цей досить помірний. “питання ось у чому: як вимірювати поліпшення?”- говорить сьюзен скенлан, голова організації even the score, яка виступає за пошук фармакологічного вирішення проблеми розладів зі зниженим сексуальним бажанням (треба, однак, зауважити, що за свою діяльність скенлан отримує невелику зарплату від фармакологічної компанії).

Проте вона вказує, що початковий орієнтир в цілому досить розпливчастий: “американська жінка в середньому займається сексом три рази на місяць. Якщо у пацієнтки не було трьох злягань на місяць, чи означає це, що препарат не працює?”пацієнтки зі зниженим сексуальним потягом, які приймали флібансерин, повідомили в середньому про 2,8 статевих контактах на місяць – порівняно з 1,5 у тих, хто препарат не приймав.

Деякі з пацієнток в ході цих тестів повідомили про серйозні поліпшення. Барбара гаттузо, з історії якої починається ця стаття, приєдналася до тестової групи в 2011 році. Спочатку їй діставалося плацебо-яке, за її словами, ніяк не допомогло повернути статевий потяг, незважаючи на всі її старання. Однак після того, як серія тестів з плацебо була завершена, їй запропонували спробувати реальний препарат. “вже через пару тижнів я стала зовсім іншою людиною, – згадує вона. – я прокидалася серед ночі і пестила чоловіка. Відчуття близькості і бажання повернулися на 100%”.

У флібансеріна можуть бути і побічні ефекти, в тому числі сонливість, запаморочення і нудота. Скенлан, однак, стверджує, що вони куди менш серйозні, ніж у віагри і їй подібних засобів від розладів ерекції. “давайте подивимося на побічні ефекти у 26 препаратів, які схвалені для лікування чоловічих сексуальних проблем, – каже вона. – там будуть потенційний інфаркт, сліпота, несподівана смерть і мій улюблений – розрив пеніса”.

Є й ті, хто вважає, що схвалення флібансеріна може змусити жінок шукати медичне рішення проблеми, з якою краще розібратися шляхом консультації у психолога або усунення супутніх факторів – наприклад, стресу і надмірного робочого навантаження. “у питанні бажання важливі відносини, важливий контекст і ситуаційні фактори на зразок настрою і обстановки”, – говорить синтія грем, старший лектор з медичної психології в саутгемптонському університеті в британії.

Але вона тим не менш не заперечує, що фармакологічне рішення може в певних випадках бути виправданим. “так, я вважаю, що у деяких жінок є проблеми зі статевим потягом, і в цілому я думаю, що лікарський препарат для жінок може бути корисним. Але це ліки повинно бути явно клінічно значущим, і нам потрібно більше дізнатися про побічні ефекти”, – говорить грем.

Остання надія

Звичайно ж, ніхто не говорить, що починати лікування потрібно відразу з лікарських засобів, не виключивши для початку багато факторів, здатні викликати розлад статевої функції – наприклад, втома, прийом інших ліків, стрес і проблеми у відносинах.

“якщо вам не цікавий секс, потрібно для початку запитати себе: а може, справа тільки в чоловіка, а з сусідом все в порядку? таблеткою поганий шлюб не виправиш”, – зауважує став.