Як вибрати тепловий насос

8-17-2018

Тепловий насос повітря-вода є хорошим вибором для установки наприклад паралельно з дизельним котлом, коли у котла ще не закінчився технічний термін експлуатації або коли в зв’язку з заміною котла є бажання використовувати поновлюване джерело енергії разом з дизельним паливом. Велика опалювальна площа і високий энергорасход на опалення сприяють придбанню теплові насоси повітря-вода. У нових будинках резервним джерелом для теплових насосів повітря-вода найчастіше є електроенергія (тени або електрокотел). Рекомендую тепловой насос купить

Встановлення теплового насоса повітря-вода паралельно дизельного опалення відчутно скорочує енерговитрати . Річний потенціал економії складає в середньому 40-60 %. Таким чином необхідна в євро сума на витрати теплової енергії може бути обрізана навіть більше, ніж наполовину. Порівняно з геотермальним теплом перевагами теплові насоси повітря-вода є можливість використовувати наявну систему опалення з дизельним котлом, більш низька закупівельна ціна і можливість використання теплового насоса також тоді, коли немає бажання або можливості для укладання геотермальних горизонтальних контурів або буріння свердловин.

Інвестиція, необхідна для установки теплового насоса повітря-вода паралельно з дизельним котлом, становить приблизно у Фінляндії 8 000 – 12 000 Євро.

Який тепловий насос треба купувати?
Існує широкий спектр пропонованої продукції. Відмінності пов’язані як з технікою, так і з якістю. Перш ніж купувати насос, важливо уважно вивчити: призначення експлуатації, споживання енергії на об’єкті, пікові навантаження на опалення, а також максимальні температури прямої та зворотної води в системі розподілу тепла. В якості підтримки варто використовувати LVI-проектувальників (HPAC-проектувальники). Придбання продукції у сумнівних продавців категорично не рекомендується.

Технічно насоси випускаються в двох основних типах: Спліт (Split) і Моноблок- (Monoblock-) системи. У першому випадку теплової/холодильний агрегат розділений на зовнішній і внутрішній блоки, між якими циркулює холодоагент. У другому вся техніка розташована у зовнішньому блоці. Між ним і накопичувальним баком циркулює вода. Обидві технології є підходящим рішенням для паралельної експлуатації з опаленням на дизпаливі або електротена/електрокотлом.

Існує також два основних технічних рішення підключення. В одному гаряча побутова вода завжди нагрівається дизельним котлом. У другому рішенні у систему підключається водонагрівач (накопичувальний водонагрівач). Тепловий насос нагріває завжди і котловую воду контуру опалення і гвп. Попередньо підігріта тепловим насосом гаряча побутова вода догрівається до бажаної температури за допомогою електроводонагрівача.

Коли від теплового насоса найбільша вигода?
Насос найбільш ефективний при зовнішніх температурах до -15 градусів. При цьому він може нагрівати воду до +55 градусів, що зазвичай вимагає система радіаторного опалення (не найстаріші системи) і система гвп. При посилення морозів вироблення тепла тепловим насосом по відношенню до використовуваної електроенергії (так званий COP — коефіцієнт перетворення тепла) зменшується і приблизно при -20–25 градусах (залежить від моделі насоса) припиняється повністю.

Автоматика теплового насоса дбає про роботу всієї системи і автоматично при необхідності вводить в експлуатацію дизельний котел (або електротена/и) в допомогу теплового насосу, коли потужність зовнішнього блоку починає зменшуватися по мірі падіння зовнішньої температури при морозах.

Як різні форми розподілу тепла впливають на роботу теплового насоса?
Економія енергії, що досягається з тепловим насосом, тим більше, чим нижче необхідна температура прямої води в системі опалення. В системах теплих підлог на водяній циркуляції наприклад температура прямої води становить приблизно 20-40 градусів, а в мережі радіаторів зазвичай 20-60-градусів.

На практиці частка будинків на опаленні з дизельними котлами і теплою підлогою менше, ніж з радіаторами. В обох системах розподілу тепла досягається високий рівень енергоекономії.

Будь обслуговування вимагає тепловий насос?

Сучасне покоління обладнання є надійним і досить зручним і простим у використанні, коли закупівля і установка виконуються з допомогою професіоналів. Роботи з техобслуговування відносяться до зимового сезону: незважаючи на автоматичне розморожування, важливо стежити за тим, щоб на решітці вентилятора або днище зовнішнього блоку насоса не накопичувався лід. Природно, що зовнішній блок повинен встановлюватися так, щоб він мав вільний доступ повітря.