Як вибрати систему відеоспостереження

6-21-2018


Кожна людина, що вирішила встановити систему відеоспостереження стикається з питанням – яку систему відеоспостереження вибрати?

Для відповіді на це питання необхідно чітко усвідомлювати з чого складається система відеоспостереження і які функції вона повинна виконувати. рекомендую придбати тут камери відеоспостереження

Отже, елементи системи відеоспостереження

пристрої реєстрації і обробки відеозапису (відеореєстратори, відеосервери);
пристрої відеоспостереження (відеокамери різного виконання);
кабельна мережа (кабелі, роз’єми, розподільні пристрої);
програмне забезпечення;
джерела живлення.
Установка системи відеоспостереження дозволяє виявити і запобігти будь-які протиправні і потенційно незаконні дії на території охоронюваної зони завдяки своїй цільовій спрямованості:

здійснення цілодобового спостереження за приміщеннями і прилеглої до будівлі території в режимі реального часу;
запис, відтворення та структуризація будь-яких подій, що відбуваються;
зберігання відеоінформації на будь-яких цифрових носіях або хмарних серверах.
Типи відеореєстраторів

В якості пристроїв для запису, зберігання і відтворення інформації використовуються відеореєстратори, що складаються з процесора, жорсткого диска і аналогово-цифрового перетворювача. Управління системою здійснюється за допомогою спеціальної операційної системи з відповідним програмним забезпеченням для підключення обладнання відеоспостереження. Види відеореєстраторів:

IP відеореєстратори (серія NR). Призначені для роботи з IP – відеокамерами. Більшість NR реєстраторів оснащені інтелектуальною функцією початку запису по спрацьовуванню датчиків руху або встановленим розкладом.
Гібридні відеореєстратори (серія TR і AR). Призначені для обробки сигналу як в IP, так і з TVI і з аналогових камер.
Камери відеоспостереження перетворять оптичне зображення в цифровий відеопотік або телевізійний відеосигнал з можливістю передачі по кабельній або Ethernet – мережі на монітор або записом на цифровий носій.

За способом передачі сигналу розрізняють

Аналогові камери. Пристрої, що перетворюють зображення в аналоговий сигнал: пучок світла через об’єктив камери і групи лінз потрапляє на ПЗЗ-матриці, де реформується у відеосигнал, спрямований до відеореєстратора або монітора. Аналогові камери користуються попитом для встановлення відеоспостереження на невеликих складах, в офісах і громадських приміщеннях. В даний час використовуються 620, 700 і 800 ТВЛ (телевізійних ліній) – чим вище цей показник, тим якісніше зображення, яке передається відеокамерою.
AHD камери+аналог. Гібридні камери, що дозволяють одержувати зображення якості 1 MPix і мають можливість перемикатися в аналоговий режим при необхідності.
AHD камери. Камери, що дозволяють одержувати зображення 1 MPix та 2 MPix/
IP камери відеоспостереження (Мережеві камери). У відеокамер з цифровим вихідним сигналом потік світла через об’єктив і групи лінз проектується на світлочутливу матрицю, де формується електричний сигнал, згодом надходить у процесор. Цифрові камери більш доцільно встановлювати на об’єктах з великою територією. Дозвіл від 1 до 5 MPix.
TVI камери. Своєрідний гібрид аналогових і цифрових камер, що передають зображення високої чіткості на відстань довжиною до 500 м. В даний час найбільш затребувана система відеоспостереження.
За типом конструкції корпусу

В залежності від того місця, куди будуть встановлені відеокамери і від їх задачнеобходимо вибрати тип відеокамер:

Купольні. Камери з напівсферичним корпусом ідеально підходять для експлуатації в житлових, соціальних, адміністративних приміщеннях і під’їздах.
Корпусні. Нерухомі камери, що дозволяють отримати зображення певної області приміщення. Відмінний варіант для установки як в приміщеннях, так і на вулиці при використанні термокожуха.
Модульні. Мініатюрні камери для ведення прихованого спостереження в квартирі або будинку при наявності права власності.
Поворотні. Моделі з поворотним механізмом, що дозволяє здійснювати відеоспостереження в горизонтальному і вертикальному напрямках. Підходять для контролю за складськими та виробничими об’єктами, торговими центрами і супермаркетами. Зазвичай відрізняються великим розміром у порівнянні з купольними камерами.
За типом виконання

В залежності від того, на якому етапі задумалися про необхідність встановлення системи безпеки, від технічної можливості встановлення відеокамер, від переваг замовника, доступні до встановлення як дротові, так і бездротові відеокамери.

Дротові. Провідна система передає відеопотік з камер на відеореєстратор (або відеосервер) за спеціальним коаксіальному або UTP кабелю. Така система відеоспостереження відрізняється більшою стабільністю і коректністю роботи – зображення передається без перешкод, артефактів стиснення.
Бездротові. В бездротової системі відеопотік передається по радіоканалу за допомогою передавачів, антен спеціальних приймачів. Впевнений прийом сигналу здійснюється тільки на невеликій віддаленості у відсутності перешкод. У разі необхідності встановлюються ретранслятори.
Отже, система відеоспостереження – це програмно-апаратний комплекс, що складається з пристроїв реєстрації та відеокамер, що здійснюють цілодобовий відеоконтроль на охоронюваному об’єкті. Структурна схема обладнання залежить від виду системи (аналогова, мережева), її призначення (спостереження в приватному будинку, магазині, на складі і виробництві, на прилеглих територіях) і типу її виконання (провідна, безпровідна).