Як вибрати літній табір для дитини

8-17-2018

Щороку місто надає можливість відпочинку за безкоштовними путівками для 50 000 дітей. У цьому році вибір табору або бази відпочинку відбувається в два етапи: спершу треба подати заяви і вибрати час і кращий регіон відпочинку. При цьому пріоритет мають ті діти, які не користувалися правом безкоштовного відпочинку в минулі роки. Рекомендую вибратилагерь Jamm

На другому етапі, який розпочався 18 квітня, батьки дитини можуть вибрати конкретний табір з числа запропонованих. Організатором відпочинку виступає ГАУК «Мосгортур». Зараз на сайті можна побачити повний список з 16 таборів і 18 санаторіїв і баз відпочинку, запропонованих на це літо. З них чотири табори і один пансіонат знаходяться в Криму, ще три табори і п’ять санаторіїв і пансіонатів — в Краснодарському краї, кілька — у Білорусі, два — у Ставропольському краї, інші — у Московської, Брянської, Ленінградської, Рязанської, Костромської і Пензенській областях Росії.

«Для якісного відпочинку московських дітей МОСГОРТУР щорічно розробляє власні програми корисного відпочинку, — сказав кореспонденту «Світ 24» генеральний директор ГАУК «Мосгортур» Василь Овчинніков.— Вони спрямовані на розвиток логіки, стратегічного мислення, творчого потенціалу і показують нові напрямки для самореалізації. У програмах практично по хвилинах розписано, ніж дитина повинна займатися в цей конкретний час. При цьому дуже важливо не перевантажити дитину і не змушувати його брати участь у тих чи інших заходах, адже він все-таки приїхав відпочивати, а не вчитися».

На що можуть розраховувати пільговики
На жаль, деякі батьки залишилися задоволені відпочинком своїх дітей. «Ми зіткнулися з тим, що для загонів пільговиків на території табору залишилося тільки запорошене футбольне поле, на якому вони і висіли весь день, — сказала кореспонденту «СВІТ 24» Ольга Богданова, яка в минулі роки відправляла своїх дітей на Чорне море за безкоштовними путівками. — Навіть купання в морі не гарантовано, хоч і ось море – відразу за територією табору. Але сотні найрізноманітніших причин змушують занадто обережних табірних медиків забороняти купання: акліматизація, то вода нижче 24 градусів, то хвилювання, то прибило багато медуз, то є сумніви в чистоті води. В результаті мої діти за три тижні купалися рівно три рази».

Ось що повідомив про це кореспонденту «Світ 24» Василь Овчинніков: «Умови купання для російських дітей прописані в правилах Санпін, які зобов’язані дотримуватися всі дитячі табори. За ним дитині не можна купатися в перші три дні, так як відбувається період акліматизації. Не можна купатися при температурі нижче 20 градусів Цельсія, при штормовому попередженні і при сильних поривах вітру. Крім того, перед кожним купанням необхідно дозвіл лікаря».

Досвід минулих років показав, що те, чи дитина зайнятий захоплюючими справами, спортивними змаганнями і творчістю, в значній мірі залежить від конкретних вожатих і керівництва табору. У минулі роки відгуки батьків були як схвальні, так і критичні. Як вони пояснили кореспонденту «Світ 24», слід уважно ставитися до рядку «Умови розміщення та перебування на базі для відпочиваючих з Мосгортуром можуть відрізнятися від інформації, представленої на сайтах таборів і баз». На ділі це означає, що те, чим володіє табір — бібліотеки, тренажерні зали, басейни, ігрові майданчики — в окремих випадках виявляється призначене лише для тих, хто відпочиває в таборі по платним путівками.