Як санкт-петербург раніше був ленінградом і не тільки їм

107

Місто, на території якого вершилася історія всієї країни, перейменовували кілька разів. Кожне його назва несе в собі певний сенс, найкращим чином описуючи гідності населеного пункту.

Місто святого петра

Петро i був першим правителем, який зміг оцінити силу і прогресивні настрої європейців. В силу цього він часто подорожував по багатьох країнах європи, прагнучи перейняти у них досвід в різних ремеслах і традиціях.

донині це самий “європейський” з російських міст. Фото: peter h / pixabay. Com

Заснувавши свою нову столицю в дельті неви на півночі, петро прагнув налагодити більш тісну співпрацю з європою. Відомо, що правитель планував таким чином виконати шлях в тамтешні держави, який неодмінно лежав через формування виходу до моря. Щоб розвивати відносини з європейцями далі, він дав спочатку фортеці, а пізніше і місту, одне з найбільш «європейських» імен.

Ім’я, яке вже тоді було схоже з справжнім, виявилося “санкт-пітер бурком”, що явно говорило про схильність його автора до голландських традицій. Вже з тих самих пір місцеві жителі стали величати місто пітером, щоб скоротити час на вимову такого довгого слова. У 20-х роках xviii століття на смугах передових видань країни стали з’являтися матеріали, в яких місто вже фігурувало як санкт-петербург. До речі, про те, чому туристи люблять пітер більше, ніж москву, ми писали раніше.

пейзажі пітера вражають кожного туриста. Фото: luidmila kot/pixabay.com

Нові імена

Два століття потому населений пункт отримав нову назву. У 1914 році країна стала учасником першої світової війни, де головним противником виявилися німецькі війська. Тодішній правитель вирішив змінити колишню назву в силу того, що воно аж надто схоже на німецький манер, чому місце і стало називатися петроградом.

вже наприкінці минулого століття місто повернуло свою колишню назву. Фото: ірина кудрявцева / pixabay. Com

Не встиг місцевий люд звикнути до нового імені, як воно знову виявилося змінено. На той час стародавнє місто вже перестало вважатися столицею великої держави, адже більшовики вирішили організувати свій притулок в москві. У 1924 році всього через кілька днів після смерті в.леніна місцева влада прийняла рішення про перейменування міста в ленінград.

Після розпаду срср багатьом здавалося, що змінити ім’я старої столиці просто необхідно. Влада вирішила запитати думку у місцевих жителів, які в більшості своїй підтримали повернення історичної назви санкт-петербургу.

подивитися на фото пітера тоді і зараз.