Як правильно вибрати акустичні колонки

7-16-2020

Домогтися чистого і об’ємного звучання – не найпростіше завдання, особливо коли справа стосується акустики бюджетного сегмента. Якісні системи дозволяють передавати звук з максимальною деталізацією, збалансовано відтворювати високі, середні і низькі частоти. Які акустичні колонки існують, і як правильно вибрати обладнання для домашнього використання? Якщо Ви шукаете найкращі акустичні колонки високої якості та по доступній ціні , то рекомендуємо звернутися в крупный магазин шоумаркет на сайті .

Існують два основних види акустичних систем-активні і пасивні. Активні колонки, крім кросовера і динаміка, містять всередині корпусу вбудований підсилювач потужності. Це робить їх більш універсальними і компактними в порівнянні з пасивними компонентними системами. Активна акустика закритого типу може включати в себе не тільки джерело звучання, але і плеєр, пульт первинної обробки і навіть цілий інструмент. Це дозволяє швидко налаштувати і зібрати обладнання. Однак активні системи погано підходять для великих залів і клубів, оскільки зосереджують звук в одному певному місці.

Пасивна акустика потребує окремого підсилювача, а в деяких випадках і в кросовері. Вона не буде зручна для маленьких залів або клубів, оскільки займає досить багато простору. Зате таке обладнання краще справляється зі створенням звукової атмосфери у великих приміщеннях. Ще одна перевага-рівномірний розподіл потужності, що знижує ризик перегріву підсилювачів.

Місце розміщення
За місцем розміщення в квартирі акустичні системи діляться на поличні, підлогові, вбудовані і настінні. Вони розрізняються між собою габаритами, якістю передачі звуку, ергономічністю і терміном служби. Обговоримо кожен вид розміщення докладніше.

Поличний
Такі колонки встановлюють переважно в невеликих приміщеннях до 18 квадратних метрів, але існують моделі, здатні наповнити звуком навіть великі концертні зали. Поличні системи далеко не такі компактні, якими здаються на перший погляд. Їх можна встановити лише на спеціальних кріпленнях. Тобто заощадити місце, як у випадку з вбудованою або настінної акустикою, не вийде. Якщо ж спробувати встановити поличну акустику на звичайному столі або полиці, вона почне резонувати і сильно вібрувати, що неодмінно зіпсує якість звучання.

Деякі вважають, що поличні колонки відмінно підходять для домашнього кінотеатру. Але все-таки краще використовувати підлогове обладнання, оскільки воно дає більш соковитий бас і створює ефект присутності. При цьому якість звукопередачі залежить не стільки від типу колонки, скільки від якості динаміків, комплектуючих і площі приміщення. Для невеликих кімнат краще використовувати поличні пристрої, для великих приміщень – підлогові.

Акустичні колонки поличні
Перевага:

хороша якість звукопередачі;
займають менше місця, ніж підлогові системи;
більш стійкі до зовнішніх пошкоджень, ніж підлогове обладнання;
підходять для невеликих клубів і барів, а також для фонового відтворення в мегацентрах або спортклубах.

Недостатки:

резонують, якщо поставити на підлогу або стіл;
не такі компактні, як вбудовані і настінні моделі.