Як перевірити монітор на биті пікселі і все полагодити

400

Розповідаємо, як перевірити монітор на биті пікселі програмним способом або за допомогою спеціальних сервісів. Також підкажемо, як можна вилікувати пікселі і повернути дисплею первозданний вигляд.

Одна з найпоширеніших проблем комп’ютерного монітора – поява на екрані окремих точок, колір яких не відповідає картинці. Причина цього полягає у пошкодженні або неправильної роботи матриці екрана, мінімальним розміром елементом якої вважається піксель. Цим терміном називають неподільний прямокутний або круглий об’єкт, з допомогою якого формується зображення.
Кілька видів проблеми
Такий дефект як битий піксель може виглядати по-різному:

  • елементи, які завжди залишаються вимкненими, називаються «мертвими пікселями» і на світлому фоні виглядатимуть як темні точки;
  • пікселі, які завжди працюють, вважаються «гарячими» – побачити їх можна на темному або повністю чорному тлі, де вони продовжують залишатися білими;
  • «застряглими» називають елементи, що не змінюють колір, стають помітні тільки при розбіжності відтінку з основним зображенням.

Важливо: якщо вийшло з ладу відразу кілька пікселів в одній області, таке пошкодження називається «групою битих пікселів». Разом вони складаються в прямокутники розміром від 2 х 2 до 10 х 10 елементів або навіть в лінії по горизонталі або вертикалі.
Допустима кількість битих пікселів
Перевіряти монітор на наявність пошкоджених елементів матриці слід відразу ж при покупці. Така перевірка дозволить уникнути проблем з поверненням товару по гарантії і проведенням експертизи, доводить, що причиною неполадок став заводський брак, а не дії користувача.
Как проверить монитор на битые пиксели и все починить битые пиксели,монитор,пиксели,ремонт,советы
У відповідності зі стандартом ISO13406-2 для кожного монітора допускається певна кількість дефектних елементів. Тому навіть якщо перевірка монітора на биті пікселі показала їх наявність, це буде вважатися нормою в таких ситуаціях:

  • виріб відноситься до 4 класу якості і може мати до 50 «гарячих» пікселів, до 150 «мертвих» і до 500 з іншими видами дефектів;
  • матриця випущена з 3 класу, який допускає до 5 постійно включених до 15 весь час не працюють елементів, а також до 50 пікселів з іншими чинниками;
  • клас якості монітора – другий, і на екрані може з’являтися до 2 «гарячих» та «мертвих» пікселя і до 5 «застряглих»;
  • перший клас монітора — битих пікселів не повинно бути взагалі.

Розраховувати на повну відсутність дефектних елементів можна тільки при купівлі товару першого класу. Однак більшість серійних моделей відноситься до другого, а при їх перевірці можна знайти 1-2 і навіть 5 неправильно працюючих пікселя. Хоча клас монітора і показує, скільки дефектів не вважається шлюбом – насправді, у більшості виробів вони відсутні повністю.
Визначати наявність пошкоджень матриці рекомендується в магазині, де ви купуєте монітор. Однак, якщо такої можливості немає або товар купується онлайн, перевірку можна провести і в домашніх умовах. Для цього застосовують онлайн-тест або спеціальну програму, хоча помітні дефекти можна виявити і неозброєним поглядом.
Візуальний спосіб перевірки
Найпростіший тест монітора на биті пікселі полягає у виведенні на екран однотонного фону стандартних кольорів – чорного, білого, червоного, зеленого і синього. Ці п’ять варіантів дозволять виявити «гарячі», «мертві» і «застрягли» пікселі. Кожен з них можна побачити як точку, що відрізняється за кольором від решти фону.
Как проверить монитор на битые пиксели и все починить битые пиксели,монитор,пиксели,ремонт,советы
Перевірити монітор на дефекти таким способом можна і в домашніх умовах, і в магазинах. В останньому випадку фони копіюються на флешку і запускаються на підключеному до купівлі комп’ютері. Крім однотонних зображень можна скористатися тестовими картинками, знайшовши їх в інтернеті.
Програмне забезпечення
Ще один спосіб знайти дефекти – програма для перевірки монітора на биті пікселі. Скористатися відповідним додатком можна і вдома, і в магазині, записавши на флешку не тестові зображення, а одну з перевірочних утиліт.
Dead Pixel Tester
Одна з найпопулярніших програм для тестування монітора – Dead Pixel Tester. Завантажити її можна з офіційного сайту.
Для перевірки слід виконати такі дії:

  • Запустити додаток, який не вимагає установки, і вибрати відповідний режим в розділі Pettern і колір за допомогою кнопки Colour Selector.
  • При необхідності встановити зміну режимів, використовуючи опцію Auto Colour Cycle.
  • Перевірити, чи не з’являються на екрані точки, не відповідні за кольором картинці.
  • Функція Exerciser, що включається натисканням на відповідну кнопку, дозволяє знайти дефекти в певній частині екрана. Вона створює прямокутну область, яку можна перетягувати по екрану в пошуках битих пікселів.
    IsMyLcdOk
    Ще одна програма призначена для діагностики матриць комп’ютерного монітора – IsMyLcdOk. Її теж можна скачати безкоштовно і не потрібно встановлювати. Інструкція з виконання перевірки з’являється на екрані після першого запуску.
    Перевірка запускається 4 клавішами – від F2 до F5. У списку доступних режимів тестування є вивід на екран забарвлених смуг, прямокутників, вертикальних або горизонтальних ліній. Крім стандартних тестів, можна вивести однотонну або градієнтну картинку.
    Онлайн-сервіси для перевірки
    Якщо завантажити і запустити утиліту не виходить (наприклад, через обмеження завантаження та запуску на робочому ПК), можна виконати перевірку монітора на биті пікселі онлайн. Сайтів, що дозволяють знайти дефекти, досить багато, але серед них є два найбільш простих і зручних для використання.
    Monteon
    Для перевірки дефектів матриці на цьому ресурсі досить натиснути кнопку початку тестування і вибрати один з семи видів діагностики і його варіацію.
    Как проверить монитор на битые пиксели и все починить битые пиксели,монитор,пиксели,ремонт,советы
    Важливо: на відміну від більшості інших сайтів, Monteon.ru використовується для тестування не статичну картинку, а зациклений відеоролик. Тому з його допомогою можна не тільки знайти дефекти, але і проконтролювати швидкість оновлення пікселів на екрані.
    Vanity Monitor Test
    Ще один популярний сервіс, що дозволяє швидко виявити проблеми з відображенням картинки на екрані. Для запуску утиліти на ПК знадобиться встановлений Adobe Flash Player і підтримує його браузер. Для початку перевірки натискається напис HTML Window.
    Как проверить монитор на битые пиксели и все починить битые пиксели,монитор,пиксели,ремонт,советы
    Режими в онлайн-сервісі вибираються за допомогою випадаючого меню зверху. А використовувати його для перевірки битих пікселів можна не тільки для комп’ютерного монітора, але і для екрану ноутбука, планшета і навіть смартфона.
    Відновлення пошкоджених областей
    Іноді працездатність пошкодженої матриці можна відновити, не звертаючись до сервісу. Вирішити, як прибрати биті пікселі на моніторі, можна після того, як ви зрозумієте, звідки вони з’явилися. Якщо вийшов з ладу керуючий транзистор, прибирати пошкоджений елемент екрана можна тільки за допомогою спеціального лазера. Однак якщо причиною є зависання субпікселя, користувач може позбавиться від дефекту, застосувавши програму Bad Crystal.
    Ще один спосіб лікування передбачає фізичний вплив. Для видалення пошкодження варто взяти ватяну паличку і акуратно натискати на битий піксель. Через кілька хвилин (від 10 до 15) вийшов з ладу елемент може заробити. Вилікувати матрицю таким способом вийде, якщо пікселі були «застряглими» або «гарячими».
    Как проверить монитор на битые пиксели и все починить битые пиксели,монитор,пиксели,ремонт,советы
    Особливості повернення монітора в магазин
    Якщо нічого не допомогло, виявив дефект користувач має право повернути монітор або обміняти його на аналогічний товар. Протягом 14 днів повернення відбувається без вказівки причини: достатньо лише надати товарний або касовий чек і упаковку повертається техніки, на якій не повинно залишитися слідів використання.
    Якщо 2 тижні з моменту покупки вже пройшли, покупець має право розраховувати на гарантійний ремонт монітора або його повернення, якщо полагодити пристрій не вийшло. Однак у цій ситуації техніка спочатку відправляється на експертизу, за її результатами визначається, за чий рахунок буде ремонтуватися монітор – покупця або продавця.