Вулична їжа в країнах Азії та Африки, а також поради, які вбережуть вас від екзотичних хвороб і навіть смерті (32 фото)

343

Вулична їжа отримала велике поширення в країнах Азії та Африки, однак, є її тут дуже небезпечно. Розлад шлунка – це елементарне, що може чекати любителів швидко перекусити. Особливу небезпеку таїть у собі антисанітарія і несумлінність місцевих торговців, які запросто можуть підсунути вам що-небудь зіпсоване. Далі вас чекають елементарні правила, що дозволяють не підхопити яких-небудь екзотичних паразитів і навіть зберегти життя в деяких випадках.

1. Сама головна небезпека – вода. Саме в ній найбільше різних інфекцій, і саме через неї паразити потрапляють на свіжі овочі на вашому столі. Не менш небезпечна вода у вигляді льоду, який вам покладуть у склянку з прохолодним напоєм. Звідки ви знаєте, де вони взяли воду? Невже всерйоз вважали, що вони купують її в пляшках, якщо поруч звичайний водопровід, а то й просто річка. Мораль для жарких країн Азії і Африки: жодних прохолодних напоїв, ніякого льоду, ніяких свіжих овочів і фруктів. Тільки гаряча їжа, приготована на ваших очах. Про пиття води з крана, сподіваюся, згадувати не потрібно? Ні в якому разі. Тільки з пляшок з мінералкою. Навіть зуби бажано чистити з пляшки, а в окремих місцях – і підмиватися теж, наприклад в Бангладеші. Купуючи воду, завжди перевіряйте щільно закрита пляшка – в Індії це звичайна практика заливати в пляшку воду з крана і подавати як чисту джерельну, особливо в туристичних місцях.

2. Гострі приправи виконують дві важливі функції: по-перше, вони, безумовно, в якійсь мірі вбивають мікробів, а, по-друге, і це набагато важливіше – приховують присмак зіпсованого продукту, щоб ви не здогадалися, що ваше м’ясна порція добу лежала під палючим сонцем.

3. Не харчуватися там, де немає доступу до водопроводу і туалету. Пояснення елементарно: де, на вашу думку, господар лотка миє посуд, якщо немає води? Все вірно, у нього з собою невеликий бачок літрів на 10. І водичку він економить, щоб вистачило до вечора. А значить посуд не миють, або миють погано. Потім шеф-кухар йде, пардон, покакати. Вони підмиваються, заощаджуючи воду, і потім цими ж руками накладають вам їжу. Це вже не кажучи про те, що вам би й самому не зайве помити руки перед їжею.

4. Туалети – окрема і важлива тема. Саме там (крім води) найбільш високі ризики підхопити інфекцію. Буду називати речі своїми іменами: в країнах Азії та Африки туалети засраны і є джерелами цілого салату інфекцій. У цих країнах дуже багато носять у своєму кишечнику різну погань, начебто черв’яків-паразитів, відповідно, зведіть до мінімуму потрапляння на руки і інтимні частини вашого тіла часток калу інших людей. Що, ви не чіпаєте чужі какашки? Помиляєтесь. Дверцята в туалеті відкривали, змив чіпали, за стінку трималися? Вітаю. До вас ручку дверей чіпав хворий шистосомозом або навіть холеру. Особисто я завжди віддам перевагу справити нужду в чистому полі, ніж в громадському туалеті.

5. По можливості, харчуйтеся там, де бачите багато місцевих жителів (не туристів), це вірна ознака, що заклад має хорошу репутацію і тут ризик відправлення мінімальний. Ніколи, я повторюю – НІКОЛИ не їжте в місцях, де є меню російською мовою, це абсолютно 99% ознака того, що у них є досвід спілкування з співвітчизниками, а значить: обрахування, обман, недоброякісна їжа.

6. Стереотип родом з СРСР про алкоголь, який рятує від будь-якого відправлення і замінює будь-які ліки – нісенітниця. Теорія про те, що алкоголь попадаючи в кров знищить вам бацилу холери в крові – не витримує ніякої критики. Алкоголь не допоможе вам навіть при простому отруєння, бо інтоксикація вже трапилася, зараза вже у вашій крові. Всі ці розмови, мовляв, випив склянку горілки і видужав – дурниця. Будь-який лікар вам пояснить ці речі предметно.

Ви можете запитати мене, чи я завжди дотримуюся власним порадам? Каюсь, не завжди, а лише в 95% випадків. Подорожуючи по Азії буквально тиждень тому, я кілька разів купував на вулиці живлющі кавуни, ананаси, або навіть разок купив соєві кульки. На жаль, ніхто мені не дав по руках за таку безвідповідальну поведінку. Але будьте впевнені, що якщо ми з вами опинимося в одній компанії, то я вам по руках таки трісну, якщо потягнетеся до такої “вкуснятине”:

Ці крильця весь день лежать під палючим сонцем, де навіть в тіні +41 градус. Як ви вважаєте, що може трапиться з м’ясом ближче до вечора? Воно зіпсується. І його завалять перцями, щоб приховати гниль.


Навколо щосили шурують автобуси і фури, весь пил і бруд летять на пиріжки.

Посуд не миють, а протирають.

Безневинна фотка з солодкою водичкою? Помиляєтесь! Це жесть, а не фотка. Мало того, що воду черпають з бруднуватого відра (в кращому випадку, у відрі вода з крана, в гіршому – з річки), так ще й склянку загальний, за день його чіпають губами сотні людей.



Процес миття посуду при відсутності водопроводу. В цьому відрі цілий день миють тарілки, стакани і ложки.

Ще одна забігайлівка, де я б не рекомендував. Антисанітарія і миття посуду на брудній підлозі в тазику.



Базар зі свіжим м’ясом. Пробувши день поза холодильника, воно безумовно почне псуватися.


Сік цукрового очерету, я його обожнюю, але аж надто стрьомно його тут пити. Вони явно ніколи не промивають агрегат.

Жесть, яка вона є. Руками, на асфальті.

Без коментарів.

Між іншим, внизу не так все й погано! Пацан готує пиріжки на вогні, це куди краще, ніж навіть самі свіжі овочі, помиті в річці.



Все жахливо гостре, що з одного боку добре, але з іншого – підозріло.

Ось я і “лоханувся”, сиджу і п’ю безумовно смачний сік на вулиці Ханоя. Ще і з льодом. Де мили вичавлені фрукти і мили в принципі? Для повноти картини не вистачає лише сходити в туалет і не помити руки.

Полежавши кілька годин при +41 в тіні, риба знаходить особливий смак.






Звідси