Відставні генерали США попередили Трампа про наслідки війни з Іраном

215


Десятки колишніх високопоставлених американських військових і дипломатів, серед яких люди в званнях генералів і адміралів, закликали президента США Дональда Трампа до деескалації конфлікту з Іраном. У відкритому листі, опублікованому на порталі War on the Rocks у п’ятницю, 24 травня, 76 американських генералів і дипломатів висловили «глибоку стурбованість» у зв’язку з різким погіршенням відносин Вашингтона з Тегераном, небезпечним масштабним військовим зіткненням на Близькому Сході.
Посилення військової присутності США в регіоні Перської затоки і повідомлення про підготовку Ірану до атак на американські об’єкти «викликають дуже великі побоювання і сприяють конфронтації, яка може спричинити за собою людські жертви», – йдеться у посланні на ім’я хазяїна Білого дому. Якщо почнеться війна з Іраном, попереджають автори колективного листа, то вона призведе не тільки до вкрай негативних наслідків для нестабільної ситуації на Близькому Сході, але і змусить США заплатити високу ціну — у фінансовому та геополітичному відношенні.
Відкритий лист склала організація «Американський коледж лідерів національної безпеки», яка також займалася збором підписів.
Між тим офіційні особи в Тегерані зустріли рішення Білого дому і Пентагону направити додаткові війська в Близькосхідний регіон градом критики і відповідних войовничих заяв. Так, як повідомляло EADaily, глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Зариф назвав відправку в регіон Перської затоки додаткового контингенту військ у складі близько 1,5 тисячі солдатів і офіцерів ЗС США загрозою міжнародному миру.
Як повідомляло EADaily, президент США Дональд Трамп прийняв рішення направити на Близький Схід додатковий військовий контингент, який, крім 1,5 тис. особового складу, що включає протиракетні комплекси Patriot, розвідувальні літаки і необхідні сили, щоб захистити себе».
Представник Об’єднаного комітету начальників штабів ВС США віце-адмірал Майкл Гилдей уточнив, що з 1,5 тисячі військовослужбовців близько 600 будуть обслуговувати батареї Patriot. «У найближчі тижні ми направимо додаткові засоби спостереження і розвідки, а також авіаційні й інженерні підрозділи для захисту наших сил», — додав віце-адмірал, уточнивши, що у складі сил будуть літаки і безпілотники для «відстеження іранських крилатих ракет».
Нагадаємо, після введення адміністрацією Дональда Трампа «нафтового ембарго проти Ірану, що забороняє традиційним партнерам Тегерана закупівлі його рідкого вуглеводню, ситуація в регіоні загострюється з кожним днем. Крім розгортання на Близькому Сході авіаносця «Авраам Лінкольн» і інших бойових кораблів, Сполучені Штати відправили стратегічні бомбардувальники B-52 у регіон. Свій внесок у загострення ситуації через рік після виходу США з багатосторонньої угоди про іранську ядерну програму внесли і взаємні «терористичні визнання» Вашингтона і Тегерана. 8 квітня США внесли іранський Корпус вартових Ісламської революції в списку зарубіжних «терористичних організацій». За цим послідувало аналогічне рішення Ірану щодо Центрального командування ЗС США (в зону його відповідальності входить Близький Схід).