Відео: перша в світі людина, яка змогла дихати під водою

65

«безодня ” -фільм кінця 1980-х років, в якому кемерон уможливив дихання під водою для людей. У картині було здійснено дуже глибоке занурення за допомогою спеціальної технології, яка, як виявилося, існує не тільки в кіношному світі.

У 60-х і 70-х роках управління військово-морського флоту фінансувало фундаментальні дослідження в університеті дьюка з рідинного дихання. А доктор йоханнес а. Кілстра був провідним вченим у цьому проекті. Після доказу того, що техніка працює на гризунах, експеримент вирішили повторити на людині. Професійний дайвер френк фалейчик став першим, хто вдихнув насичену киснем рідину. У попередньому пості ми писали про корисні винаходи для людей.

Спочатку френк вдихнув добре насичений киснем фізіологічний розчин. На жаль, вилучення рідини з його легені пройшло не так, як планувалося. В результаті впливу у нього розвинулася пневмонія. Але, врешті-решт, дослідники виявили, що насичені киснем перфторуглероди можуть переноситися легко, принаймні тваринами. Вони дозволяють витягувати розчинений кисень протягом певного періоду часу без шкідливих наслідків.

Зрештою вчений виступив з доповіддю про свої випробування перед аудиторією, в якій випадково опинився джеймс кемерон. Очевидно, кемерон був вражений і подарував нам культову картину 80-х. Так чи може людина дихати рідиною і не потонути? принаймні, один лікар на пенсії каже “так”. Арнольд ланде-американський хірург-запатентував костюм для підводного плавання, який, на його думку, дозволить людині дихати насиченою киснем рідиною. Але змусити такий пристрій працювати насправді непросте завдання. Хоча експерименти кілстри на тваринах показали, що легені гризунів і навіть собак можна вентилювати протягом години, але обмежуючим фактором стало накопичення вуглекислого газу в організмі. Перфторуглероди легко віддавали накопичений кисень, але не усували належним чином вуглекислий газ. А це вже серйозна проблема.

Доктор ланде запропонував вирішити проблему виведення вуглекислого газу, підключивши штучні зябра прямо до кровоносної системи людини. У цьому плані є очевидні проблеми-це небезпечно. Але навіть якщо б її можна було вирішити, то як створити робочі зябра з достатньою пропускною здатністю для вилучення вуглекислого газу з дайвера? а також для глибокого занурення не одне, а обидва легких повинні бути повністю заповнені перфторуглеродом або аналогічною рідиною. Тому практична і безпечна система рідинного дихання-це складна інженерна задача. А японці розробляють костюм амфібії, який дозволить нам дихати під водою, про це можна прочитати докладніше тут .