Вежі для виготовлення куль і шроту (6 фото)

316

Вежі для виробництва свинцевих куль і шроту, побудовані ще в XVIII столітті, і зараз можна зустріти в різних країнах світу. Просту, але ефективну технологію виготовлення куль в 1782 році запропонував британський винахідник Уілльям Уоттс. Стрілецькі вежі, саме так їх стали іменувати в Європі, будувалися поблизу збройових заводів. На вершині вежі знаходиться чан з рідким розплавленим свинцем, який повільно ллється на сталеве сито. Коли краплі падають вниз, то приймають форму кулі і остигають від повітря. Остаточне охолодження відбувається вже в чані з водою. Більш детально про вежах розповість цей пост.

Висота вежі і розмір сита дозволяють виробляти кулі та патрони різного калібру. З чани з водою майже готовий виріб потрапляло на похилий стіл, де відбиралися браковані шляху. Пройшли контроль кулі покривали графітом і особливої мастилом, що запобігає їх окисленню.

У 19-ке столітті кількість подібних веж багаторазово збільшилася. У США перша башта була побудована в 1808 році, а через 5 років біля одного тільки Сент-Луїса вже було три вежі.

Промислова революція змінила вигляд башт. У них почали з’являтися підйомники і ліфти. На зміну їй прийшли сталеві арочні конструкції, обшиті дошками, а замість людей почали використовувати мулів для транспортування вагонеток з кулями по рейках.

Через час висоту веж вдалося зменшити, направляючи назустріч краплях струмінь холодного повітря. У 1961 році з’явиться метод Луї Блеместера. У цьому випадку сито було занурювали в киплячу рідину, а відразу під ним знаходився похилий стіл. Таким чином, потрібна висота всього у кілька сантиметрів.

Старі вежі виявилися непотрібними і багато з них знесли. Деякі залишили, як пам’ятники архітектури, і стежать за ними. Однак найбільш цікаві вежі були знесені.

Найстаріша на сьогоднішній момент вежа знаходиться в Честері, Великобританія. Вона була збудована у 1799 році.