Україна не хоче платити за рахунками: ЗМІ підтримали заяву Коломойського про дефолт

272


Український олігарх Ігор Коломойський закликає Зеленського оголосити про дефолт по державному боргу. Про це бізнесмен заявив в інтерв’ю Financial Times. «Актуальні коментарі» зібрали реакції українських ЗМІ, які в більшості своїй носять позитивний або нейтральний характер.
«На мій погляд, ми повинні надійти з кредиторами так само, як Греція. Це приклад для України Скільки дефолтів було у Аргентини? І нічого, реструктурували. Це нормально»? — Заявив Коломойський.
Українська правда
: «Коломойський виступив за оголошення дефолту»
У виданні нагадують, що в 2015 році Греція стала першою розвиненою країною, яка не повернула Міжнародному валютному фонду значна кількість грошей кредиту. Автори намагаються вказати на те, що навіть розвинені країни використовували цей механізм.
Zik.ua: «Греція як приклад: Коломойський радить Зеленському оголосити в Україні дефолт»
«Так, у 2015 році Афіни зіткнулися з кредиторами і стали першою розвиненою країною, яка не виплатила кредит МВФ, хоча і тимчасово. Україні потрібні кредити МВФ для обслуговування зовнішнього боргу, який становить близько 60% валового внутрішнього продукту країни, пише видання. Враховуючи, що виплати досягнуть максимуму в цьому і наступному році, Коломойський також припустив, що україні нічого боятися, якщо вона не виконає своїх зобов’язань», — зазначають у статті.
Оглядач: «Коломойський закликав Зеленського оголосити дефолт»
У виданні нагадують, що Україна може не отримати новий кредит: «МВФ може відмовити Україні в наданні чергового траншу кредиту. Агентство S & P Global Ratings прогнозує, що це відбудеться, якщо Київ не знайде рішення про статті про незаконне збагачення».
«Зокрема, 26 лютого Конституційний суд України визнав неконституційним ст. 368-2 Кримінального кодексу про незаконне збагачення, оскільки її положення не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Раніше представник президента в Кабінеті міністрів Андрій Герус заявив, що співпраця України з Міжнародним валютним фондом може вплинути викликана достроковими виборами у Верховну Раду невизначеність з парламентською коаліцією і урядом», — нагадують в статті.
Нагадаємо, майже третина бюджету України в 2019 році буде спрямована на погашення і обслуговування зовнішнього і внутрішнього боргів, повідомив заступник міністра фінансів Сергій Верланов.
«На їх погашення та обслуговування бюджет України на 2019 рік передбачено 417 млрд гривень (майже $15 млрд). Це майже третина бюджету. Ці борги створені не сьогодні, вони створені попередніми урядами», — повідомляла прес-служба Мінфіну.