Три помилки водія, «вбивають» кондиціонер в автомобілі

297


Три ошибки водителя, «убивающих» кондиционер в автомобиле авто и мото,автоновости,автосоветы
З настанням теплого сезону водії із задоволенням згадують про наявність у машині такої незамінної функції, система охолодження повітря в салоні. Зазвичай до самої осені кондиціонер в автомобілі працює майже безперервно і з підвищеним навантаженням. Як продовжити його життєдіяльність, розібрався портал «АвтоВзгляд».
Кондиціонер в сучасному автомобілі не вимагає якогось особливого ставлення. Єдине, що не варто робити — врубати його на максимальний режим у спекотну погоду при відчинених вікнах. Прямого й значної шкоди техніці від цього немає, але задавши режим роботи, який система свідомо не в змозі виконати, ви прирікаєте її на граничні навантаження. Так що основні правила експлуатації кондиціонера в основному зводяться до профілактичних заходів.
ФРЕОН
Насамперед не варто забувати про своєчасну перезаправке кондиціонера фреоном. На машинах з пробігом допустима величина природного витоку холодоагенту може становити максимум 10%. Якщо його менше, то ефективність охолодження відчутно знижується, і в салон замість холодного повітря буде надходити тепле.
Для заправки кондиціонерів потрібно спеціальне обладнання, за допомогою якого за необхідності можна продіагностувати місце витоку фреону. Розгерметизація системи найчастіше виникають із-за пошкоджень радіатора або гнилих від реагентів металевих патрубків.
ЧИЩЕННЯ РАДІАТОРА
Найчастіше в системі кондиціонування першим виходить з ладу радіатор (конденсатор). Цей елемент першим бере на себе удар зовнішніх стихій, пропускаючи через себе потоки води, пилу, бруду і реагентів. Забитий радіатор стає причиною слабкого потоку повітря в системі вентиляції, але саме неприємне — з-за цього може перегрітися двигун. До того ж брудний конденсатор швидше вражає каррозия.
На нових сучасних машинах досить промивати радіатори охолодження в середньому раз на два роки. Але ні в якому разі не слід довіряти цю процедуру гастарбайтерам на звичайній автомийці. Чищення радіатора — це складна процедура, яка повинна здійснюватися фахівцями в сертифікованому автосервісі надає гарантію. Для економії коштів краще поєднувати її з профілактичною перезаправке системи фреоном.
ЗАМІНА ФІЛЬТРА
Збої в системі кондиціонування, слабкий потік повітря, запах і пил з повітроводів в більшості випадків свідчать про забитому салонному фільтрі. Проблема вирішується заміною цієї деталі на нову. В середньому вона змінюється кожні 10 000 — 20 000 км пробігу, в залежності від моделі. При цьому слід враховувати, що працездатність фільтра визначена виробником з врахуванням нормальних умов експлуатації. Але якщо ви живете в густонаселеному мегаполісі і багато часу простаиваете в пробках, термін придатності можна сміливо скорочувати вдвічі. У таких умовах його краще міняти не рідше одного разу на півроку.