Старі фото жінок у традиційних російських нарядах (25 фото)

439

Традиційні вбрання російських жінок в деяких районах нашої країни зберігалися ще до початку XX століття. Зараз вже зустріти дам в таких шатах можна лише в кіно або на виставках, та й то не завжди. Пропонуємо поглянути на дореволюційні фото російських красунь з колекції Шабельских, що знаходиться у зібранні Російського Етнографічного Музею.

Псковська губернія

Архангельська губернія



Всі фотографії, що увійшли в колекцію, відрізняє дивовижна виразності в передачі образу російської жінки. Студійні фото виконані на якісному папері, а самі моделі чудесним чином підходять до костюмах, які вони представляють.

Вологодська губернія

А тепер трохи про російською народному костюмі. Він представляв собою цілісний художній ансамбль, в якому гармонійно поєднувалися предмети одягу, прикраси, головний убір, взуття і зачіска.

Тверська губернія

Основні тканини, які використовувалися для селянської одягу – шерсть простого полотняного переплетення і домотканий полотно. Більш багаті верстви з середини XIX століття могли дозволити собі фабричний шовк, атлас, парчу з орнаментом з пишних квіткових гірлянд і букетів, кумач, ситець, сатин, кольоровий кашемір.

Новгородська губернія



Сорочка – обов’язкова частина жіночого костюма. Називалася вона «стан» і могла доходити до подолу сарафана. Був навіть спеціальний фасон жіночої сорочки для годування немовлят – з сборенными рукавами. Жіночі сорочки були святкові, буденні, весільні, покосные, ворожбенные і похоронні. Шили їх з полотна, льону, конопель, пеньки і вовни. Серед елементів прикраси сорочок використовувалися такі образи як коні, птахи, ланки, древо життя і рослинні візерунки. Вважалося, що сорочка червоного кольору оберігає від нещастя і злих духів.

Рязанська губернія

Сарафан – головний елемент жіночого російського традиційного костюма. Відмінності в крої сарафанів і в кольорі в різних губерніях Росії були дуже помітні. Російський сарафан носили і як святковий, і як повсякденний одяг. У дівчини на виданні в доданому обов’язково повинен був бути десяток сарафанів різного забарвлення.

Тульська губернія


Цікавий факт! У XIV столітті сарафан носили великі московські князі і воєводи, і лише в XVII столітті він став приналежністю тільки жіночого гардероба.

Архангельська губернія


Сарафан підкреслював суспільне становище господині: заможні верстви шили багаті сарафани з оксамиту, шовку та інших дорогих тканин, привезених з Туреччини, Персії, Італії. Прикрашали такі сарафани мереживом, вишивкою та мережкою. За сарафана можна було дізнатися і про соціальний статус жінки – заміжня вона чи ні.

Нижегородська губернія


Кокошник – старовинний російський головний убір у вигляді віяла або округлого щита навколо голови. Його прикрашали бісером, намистом, позументом, перлами, а у багатих і дорогоцінним камінням. Кокошник носили тільки заміжні жінки, а дівчата носили головний убір, який називався сорока – косинка з хвостом і двома «крилами», така собі старовинна бандана.

Тверська губернія

У різних російських губерніях характерні риси кокошника були різні. Так, у Володимирській, Костромській, Псковської, Нижегородської, Саратовської губерніях за формою кокошник нагадував стрілу. В Симбірської носили кокошник-півмісяць. А ще були кокуй, златоглав, каблучок, нахил, рогачка.

Пензенська губернія

Кокошник був свого роду оберегом і великою сімейною цінністю, яка передавалася у спадок.

Курська губернія

Красуні на фото з колекції Шабельских доносять до сучасного людини багатство і велич наших предків.

Тульська губернія


Північна Росія