Справжнє становище справ у російському футболі (5 фото)

284

Російські футбольні клуби постійно нарікають на те, що вони отримують дуже мало грошей від телебачення. Розібратися в проблемі вирішив один футбольний фанат, який добре обізнаний зі станом справ у вітчизняному футболі. Що з цього вийшло, читайте далі.

Ось, наприклад, цитата Сергія Прядкіна, президента РФПЛ:
– Ліга задоволена тим, що є платформа, реально зацікавлена в показі вітчизняного чемпіонату. З «НТВ-Плюс» у нас дуже хороші відносини. Але клуби не влаштовує доходна частина. Від продажу телеправ російські клуби хотіли б заробляти 200-300 млн євро в рік.
Не тільки Сергій Прядкін, але і керівники клубів обожнюють піднімати цю тему і стріляти в повітря питанням: ну чому ж англійцям – більше двох мільярдів євро, німців та іспанців – майже мільярд, навіть голландцям, цим мікі-маусам в гетрах, – під сотню євро і тільки нам – жалюгідне спис?

Візьму на себе сміливість відповісти на питання – чому ж.

Можливо, тому що стартова картинка матчу «Урал» – «Амкар» виглядає ось так:

Тому що ось це – матч чинного чемпіона Росії.

Тому що це – матч відкриття туру. «Уфа» з Уфи приймає «Краснодар» з Краснодара в Саранську з Мордовії. Основна камера веде матч дуже правильно – так, щоб не було видно трибуни, порожні як голова Маріо Балотеллі.

Для орієнтації в просторі – вид зверху. Сайт РФПЛ розповідає, що на матч прийшло 3087 (некруглое число – мабуть, для більшої довіри). Ті, хто на матчі був, кажуть: значно менше.

Тому що ось це – стадіон, на якому грає одна з тих команд, що цілком готова застрибнути в Лігу Європи. Стадіон знаходиться прямо на базі цього клубу і носить одне з них назва – «Рубін».

Не те щоб хтось думав інакше, але минулі вихідні це підтвердили в 2015-й раз: футбол у сучасній Росії існує для кого завгодно, але тільки не для людей.
Відправити в Москву дубль, виділити вболівальників ЦСКА квоту на 900 місць, не пускати туди нікого, крім володарів Тульської прописки, і залишити стадіон майже порожнім – це не для людей.
Вийти в прем’єр-лігу, не маючи стадіону, який їй відповідає, і кататися з домашніми матчами по всій країні – це не для людей. До речі, призначати такі матчі, де б вони не гралися, на 17.00 п’ятниці – теж не для людей. «Уфа» як може виправляє карму своїм чарівним піар-департаментом, але для того, щоб клуб знайшов сенс, його все ж таки не вистачить.
Побудувати чудовий стадіон, відіграти на ньому пару місяців і знову з нього згинути, бо на стадіоні заливають басейн – це не для людей. До речі, коли під черговою новиною, де ви зустрінете відомого політика, ви будете писати: «Спорт поза політикою!», – згадайте про нелегку долю казанської арени. Проводити на ній домашні матчі дуже симпатичної команди, привчаючи місто до цікавого футболу не в хліві, а в хоромах, – це спорт. Закрити його майже на рік з-за чемпіонату світу з водних видів спорту, який триває два тижні, – це політика.
Платити російській прем’єр-лізі великі гроші ніхто не хоче, тому що великих грошей вона не стоїть. Російський футбол не гарний, нелогічний і непродаваем комусь, крім тих, хто, так вийшло, вже захопився ним раніше. Деякі з захопилися в свій час розбагатіли, отримали можливість купувати або спонсорувати клуби і так з’явилися в житті прем’єр-ліги. Прем’єр-ліга швидко налаштувалася на те, щоб працювати тільки для них, забула про те, що крім VIP-трибуни, є і звичайні – і в підсумку скотилася в те, що ви бачили на верхніх принтскринах.
Головний тренд останнього року – накидати на РФС і його похмурого боса. У цьому практикуються більш або менш все, в тому числі керівники прем’єр-ліги. Немає сумнівів: Микола Толстих – складна людина і не кращий менеджер, він побоюється прогресу і навряд чи зможе когось надихнути на подвиги. Давайте погодимося з цим і переведемо приціли в іншу сторону: чим надихає нас робота РФПЛ в останні три-чотири роки? Зростаючої відвідуваністю? Блискучим показом футболу? Багаторічними звинуваченнями президента в агентської діяльності і конфлікт інтересів? Покриванням матчів, які були дуже схожі на договорняки? Миттєвою готовністю зникнути і стати частиною Об’єднаного чемпіонату Росії і України? Акцією «Стоп-мат»? Хоча стоп, Дудь, акція вийшла прекрасною. Кращий вірусний ролик в історії ліги, шкода тільки, що не ліга його придумала і зробила.
Миколи Толстих давно і наполегливо підштовхують до відставки – вважається, що атмосфера навколо збірних Росії схожа на хиреющий радянський колгосп і тому зі своєю роботою президент не справляється. Припустимо, що все так, але задамо собі ще два питання: чи схожа на колгосп прем’єр-ліга і справляється зі своєю роботою Сергій Прядкін, рулящий в ній вже сім з половиною років?
Відповісти на це зможе кожен з вас – проскроллив трохи вгору і ще раз побачивши, як виглядає головний футбольний турнір Росії прямо зараз.

Звідси