Способи страти в наші дні (12 фото)

399

Страта була і залишається вищою мірою покарання, яка застосовується по відношенню до злочинців у різних країнах світу. Незважаючи на те, що у давні часи існувало безліч різних способів позбавлення життя людини, в наші дні використовується лише 6 методів кари, про кожного з яких ми поговоримо далі.

1. Розстріл

Це найпоширеніший метод страти, при якому умертвіння досягається за допомогою вогнепальної зброї. Використовують гвинтівки або рушниці, іноді й інша зброя. Кількість стрільців варіюється, частіше всього їх 4 – 12. Буває і так, що хтось із стрільців отримує зброю, заряджену холостими патронами, це використовується для полегшення їх совісті. У Росії розстріл – це єдино можливий метод страти, однак, з-за мораторію на смертну кару за останні 19 років жоден вирок не був приведений у виконання.

Розстріл також є вищою мірою покарання в Білорусії. До 1987 року цю міру покарання використовували в НДР. У США розстріл, як запасний метод страти, використовується тільки в штаті Оклахома. Теоретично 3 людини можуть бути розстріляні в Юті. У Китаї, де найбільше смертних страт, причому отримати цю міру покарання можна за сутенерство, браконьєрство, підробку грошових банкнот та інше, засудженому, що стоїть на колінах, стріляють з автомата в потилицю. Іноді трапляються і показові страти.

Сьогодні розстріл використовується в 18 країнах світу.

2. Повішення

Задушення петлею під вагою власного тіла використовували ще в давнину. Першими цей метод випробували для приношення в жертву людей кельти. В часи існування Російської Імперії в Росії ця страта використовувалася досить часто.

Пізніше повішення практикували у воєнний період і в перші роки після війни. Через повішення стратили в основному військових злочинців і зрадників, які воювали на боці гітлерівців. Нюрнберзький процес засудив до повішення 12 колишніх керівників Третього рейху.

В наші часи повішення практикують 19 країн.

3. Смертельна ін’єкція

В організм засудженого вводять смертельну отруту. Вперше цей метод був придуманий в 1977 році Джеєм Чапмэном, а широке застосування отримав тільки в самому кінці минулого сторіччя. Засудженого до смерті “приковують” до стола або крісла. У вени вводять дві трубки. Спочатку в кров надходить тіопентал натрію, потім вводиться павулон і хлорид калію, перший паралізує дихальну мускулатуру, другий – зупиняє роботу серця. Вперше смертельна ін’єкція була зроблена в Техасі в 1982 році. Велика частина штатів США використовує цей вид страти.

Людина помирає після 5 – 18 хвилин після початку страти. Зазвичай смертельні препарати вводяться вручну, але є і спеціальний апарат, який робить все автоматично.

Смертельна ін’єкція на сьогоднішній день використовується в 4-х країнах.

4. Електричний стілець

Людина гине від потужного електричного розряду. Засудженого саджають на спеціальний стілець з діелектричного, фіксують ременями і надягають на голову шолом. Електрика подається до шолома і місця кріплення щиколоток. Змінний струм має напругу 2700 Ст.

Найбільшого поширення така кара отримала в США. Вперше електричний стілець використовували в Обернской в’язниці штату Нью-Йорк. Так стратили Вільяма Кеммлера, скоїв вбивства. Це сталося 6 серпня 1890 року. В даний момент використовується в 7 штатах. Засуджені можуть вибрати між ін’єкцією та електричним стільцем.

На сьогоднішній день використовується тільки в США.

5. Обезглавлення

Відділення голови від тіла здійснюється за допомогою гільйотини або холодної зброї. Прогресуюча ішемія призводить до смерті мозку, яка настає через кілька хвилин. Протягом декількох хвилин можуть зберігатися рефлекси і судоми м’язів обличчя.

Обезглавлення дозволено на законодавчому рівні в 10 країнах світу, проте, використовує цю міру покарання тільки Саудівська Аравія. Крім того, даний метод практикують бойовики ИГИЛа, інші ісламісти, воєнізовані організації та наркокартелі Колумбії та Мексики.

6. Побиття камінням

Таку кару використовували ще древні іудеї.

Може застосовуватися в деяких країнах мусульманського світу. У законодавстві 6 держав ця міра покарання значилась на 1 січня 1989 року. Ряд ЗМІ 27 жовтня 2008 року повідомляв про страту дівчинки-підлітка в Сомалі, страченої за перелюбство.

16 січня 2015 року бойовики ИГИЛа стратили так жінку, обвинувачену в перелюбі.