Штраф за перевищення швидкості хочуть зробити «плюс 3 км/год»

251

Спочатку дискусія розпочалася в Москві, коли з такою ідеєю виступив глава департаменту транспорту Москви Максим Ликсутов. Потім ідею підтримав начальник ГИБДД Михайло Черніков, МВС та Мінтрансу. Зазначимо, що дуже часто ініціативи, вперше випробувані у столиці, поширюються потім і на всю країну.
Тому важливим видається думка столичного Центру організації дорожнього руху (ЦОДР), озвучене його керівником Вадимом Юр’євим в інтерв’ю РИАМО. Як випливає з його слів, в ЦОДР дотримуються досить радикальної позиції.
За словами Юр’єва, зміни швидкісного режиму можуть торкнутися і спальних районів і центру міста. «Ми вважаємо, що в містах … нештрафуемый поріг повинен бути знижений як мінімум вдвічі – 10 км/год, а в принципі і до 3 км/год», – сказав Юр’єв.
В ЦОДР впевнені, що подібна міра дозволить знизити смертності в ДТП, а швидкість необхідно переглядати в першу чергу там, де є перетину і можливості прямої зустрічі пішохода і автомобіля.
Про те, що в містах можна ввести зниження порогу до 10 км/год, говорять і в Держдумі. При цьому там вважають, що подібні обмеження не повинні поширюватися на траси.
«У містах ми можемо піти на зниження порогу перевищення швидкісного режиму до 10 км/год, а на трасах поріг в 20 км/годину ми чіпати не дамо. Це позиція фракції», — говорив раніше заступник голови комітету Держдуми із законодавства і держбудівництва В’ячеслава Лисакова.
«Навіть, якщо повернемо 10 км/год в місті, то ніякого підвищення штрафів за перевищення цього порога вводитися не може», – впевнений депутат.
У свою чергу глава департаменту транспорту Москви Максим Ликсутов вважає, що рішення про перегляд нештрафованого порогу необхідно прийняти вже в цьому році. Однак на думку начальника ГИБДД Михайла Чернікова, умови для зниження до 10 км/год порогу для штрафів за швидкість можуть скластися не раніше ніж в 2020-2021 роках. При цьому передувати цьому, як неодноразово говорили в Державтоінспекції, повинна ревізія доріг.