Що не так з цими помідорами? (8 фото)

76

Їх обваляли в піску? навіщо? так, чи що, смачніше? а чому вигляд у них якийсь несвіжий? вони підв’ялені? гаразд, розповідаю.

0

Джерело:

Дивитися всі фото в галереї

Це вінья-дель-мар, місто на тихоокеанському узбережжі чилі. Пляж. Бачите камені в смузі прибою?

×

0

Джерело:

А якщо придивитися до каменів, видно, що на них щось є, якісь нарости. Водорості або мідії…

Але це ні те, ні інше. Це дивовижні тварини, яких місцеві жителі називають “піуре”, а офіційна латинська назва цих істот – pyura chilensis. Ось як вони виглядають поблизу:

0

Джерело:

Ці дуже стародавні (на сотні мільйонів років старше перших молюсків) тварини присмоктуються до каменів або морського дна в зоні припливу і пропускають крізь себе воду, харчуючись мікроскопічними водоростями.

Виглядають піуре, як камені або корали. Але якщо розрізати «камінь» ножем, всередині виявляється яскраво-червона начинка. Ось чому їх назвали pyura chilensis – в перекладі з латині «кривавий камінь»:

0

Джерело:

Насправді оболонка піуре не мінеральна. Вона складається не з карбонату кальцію, як раковини молюсків, а з туніцину –органічної речовини, близької за складом до клітковини рослин. Це єдиний випадок, коли в організмі тварин зустрічається рослинна клітковина!

Місцеві жителі піуре збирають, витягують з туніцинової оболонки…

0

Джерело:

(справа ця непроста, вимагає обережності і певної вправності, можна і ніж зламати, і руку порізати – буде тобі “кривавий камінь”!)

0

Джерело:

А потім… Здогадатися. Ну, звичайно їдять:

0

Джерело:

Наминають прямо в сирому вигляді, приправляючи цибулею, зеленню і лимонним соком:

0

Джерело:

Думки європейців щодо смакових переваг морського делікатесу розходяться. Одні кажуть, що смачно, а інші стверджують, що найбільше піуре схоже на мило з запахом водоростей. А ви не пробували?