Що беремо з собою в похід: повний список спорядження з 33 речей

81

В останні пару років походи особливо стали користуватися популярністю, і це не дивно: закриття туристичних кордонів і боязнь зустрітися з коронавірусною інфекцією змушує людей шукати альтернативні види відпочинку. Густий ліс, гори, пагорби або величезні національні парки підходять найкраще: туди не потрібно летіти на літаку, їхати на поїзді і побоюватися натовпу. Але якщо ви зібралися в похід перший раз, то постає питання: що брати з собою, щоб все стало в нагоді і не було зайвого вантажу? ми зібрали 33 обов’язкові речі, які необхідні в поході.

Великий рюкзак

Для жінок — не менше 50 літрів, для чоловіків — 70. Важливо перевірити наявність ременя, міцних швів, робочих блискавок і кріплень. Попередньо вдома набийте рюкзак речами і підганяйте всі лямки під себе, щоб було зручно нести. Важливо, щоб рюкзак був заповнений особистими речами на⅔, а зайве місце залишилося для упаковки колективного спорядження, такого як намети і продукти.

Накидка на рюкзак

Багато обходяться без неї, вибираючи дощовик-пончо, який вкриває і туриста і його поклажу від дощу. Але в разі привалу хочеться зняти ношу, і тоді рюкзак з речами буде мокнути. Краще запастися окремою накидкою для нього, тим більше що сирої рюкзак важить більше.

Спальник

Вони бувають різними за кількістю наповнювача і тепла. Вибирати дуже просто: дізнайтеся, яка температура буде вночі в обраному місці, і відніміть 10 градусів. Наприклад, якщо вночі в лісі буде +10°с, то спальник на 0 градусів зігріє не тільки тіло, але і душу.

Пінка і сидушка

Це два пінополіуретанових килимка: довгий і короткий. На першому можна лежати і стелити його під намет, а на другому сидіти під час привалу, щоб захистити себе від холодного каменю або мокрої трави. Зазвичай їх не кладуть в рюкзак, а прив’язують з боків.

На одну людину припадає один комплект посуду: гуртка, миска, ложка і ніж. Кераміка і скло не підходять – їх легко розбити. Краще вибирати між пластиком і металом. Пластик легкий, а в металі зручно гріти їжу.

Ліхтарик

Налобний, з комплектом запасних батарейок.

Фотоапарат

Окуляри сонячні

Пляшка для води

Можна замінити похідною флягою. Обсяг варто брати не менше 1 літра, так як під час постійного руху людина втрачає багато рідини з потом.

Репеленти

Про них часом мрієш навіть більше ніж про безкоштовний wi-fi або склянці прохолодною мінералки. Про те, чому важливо брати з собою ще й нитки з голкою, ми розповідали в цій статті .

Пакети

Потрібні як великі пакети під сміття і речі, так і маленькі для продуктів або упаковки мокрих речей.

Штани

Це важливий пункт, адже штани повинні бути легкими і зручними. Краще брати суміш бавовни і синтетики — така тканина швидше сохне і майже не мнеться. У таких штанях комфортно не тільки ходити по горах і долах, а й летіти в літаку. Відмовтеся від джинсів-це зайва вага.

Шорти

Вони беруться за бажанням. А якщо у вас штани з відстібаються штанинами, то без них можна зовсім обійтися.

Футболки

Не більше 2 штук: легка синтетична для походу і х/б для стоянки і сну.

Куртка

Як би не було жарко на вулиці, куртка не завадить, адже ввечері і вночі температура падає, а за містом завжди прохолодніше. Краще взяти пару курток: флісову, для тепла, і вологостійку.

Дощовик

Під час дощу це справжній порятунок, а якщо взяти пончо, то можна укрити ще й рюкзак.

Купальник або плавки

Головний убір

Влітку-це панами, бандани або кепки, а в міжсезоння — флісові шапки. Головне, все повинно бути легким і займати мало місця.

Термобілизна

Воно добре для походів в міжсезоння і для тих, хто не любить мерзнути.

Змінна білизна і шкарпетки

Беріть кілька пар шкарпеток, щоб не ходити в мокрих після першої ж калюжі або струмка.

Рукавички

Мова йде не тільки про теплі рукавички, якщо на вулиці прохолодно, але і про робітників — в них зручно працювати біля багаття, збирати гілки.

В ідеалі це трекінгові черевики, які зручні для ходіння по камінню і скелях. Можна обійтися і кросівками, якщо вони міцні, розношені і володіють твердою рифленою підошвою.

Сандалі на липучках

Вони стануть незамінними під час стоянок і відпочинку біля води. Якщо ж йти доведеться по воді, то сандалі стають основним взуттям, яку не шкода намочити.

Аптечка

Важливо взяти не тільки звичні ліки, які ви приймаєте, але і пластир з антисептиками, адже в поході не виключені подряпини і садна.

Гігієнічна помада і крем від сонця

Вони захистять шкіру від сонячних опіків і обвітрювання.

Рушник

Краще з мікрофібри: така тканина швидко сохне і вбирає багато вологи.

Туалетні приналежності

Радимо скористатися міні-версіями зубної пасти, мила, дезодоранту, шампуню і гелю для душу. Не забудьте засоби особистої гігієни, вологі серветки і туалетний папір.

Намет

Береться одна на 2-4 чоловік в залежності від її розміру.

Продукти

Добре б запастися консервами, крупами, овочами. Про те, які продукти точно не варто класти в рюкзак, ми розповідали тут .

Досить одного котла або каструлі на кілька чоловік. Подбайте про тринозі для багаття або про міцний дріт, за допомогою якої можна підвісити каструлю над вогнем.

Гітара

Вечорами це улюблениця всієї компанії, як і її володар. Але в поході ні до чого три або п’ять гітар, а тому варто повідомити про намір координатору походу і домовитися, щоб хтось один взяв інструмент.

Сокира

Ще один незамінний учасник походу, який, як і гітара, береться в єдиному екземплярі.

Документи

Паспорт і поліс омс варто надійно упакувати в герметичний пакет і прибрати на саме дно рюкзака. У 90% випадків документи не знадобляться, але є і 10% виняткових ситуацій.

У цій статті ми показували цікаві лайфхаки, які можуть бути корисними в походах. Хороших вам зборів!