Футбол ліги європи 2021

346

Скільки “Вільярреал” заробив за перемогу в лізі європи в 2021 році

“Вільярреал” обіграв ” МЮ ” у фіналі ліги європи.  Команди доходили до фіналу різними шляхами, тому отримають різні гроші. Офіційний сайт УЄФА ще на початку сезону детально розповідав про розподіл доходів за виступ у єврокубках. Там немає точних цифр по доходах від продажу телеправ, але є конкретика по стадіях ліги європи. Також хочемо вам порекомендувати футбол лиги европы 2020.

Скільки заробить “Вільярреал”

“Вільярреал” грав у лізі європи зі старту групового етапу. Вже за участь у групі ліги європи він отримав 2,92 мільйона євро. У групі “Вільярреал” п’ять разів переміг і одного разу зіграв внічию. Клуб набрав 16 очок і вийшов у плей-офф з першого місця. За це передбачені додаткові бонуси.

Кожна перемога в групі ліги європи давала «Вільярреалу» 570 тисяч євро, нічия – 190 тисяч. 3,04 мільйона “Вільярреал” заробив тільки за результати в групі. Ще мільйон-заохочення за вихід з першого місця. Далі до цього додаються стандартні доходи в 10 мільйонів за прохід стадій плей-офф.

Зараз загальний заробіток “Вільярреала” за лігу європи становить 16,96 мільйона євро. Перед фіналом команда жодного разу не програвала в європейському сезоні. Завдяки перемозі “Вільярреала” в ЛЄ до цієї суми додали ще 4 мільйони. Його дохід становить 20,96 мільйона євро. Потім додадуться бонуси від продажу телеправ, які зараз невідомі.

Скільки заробить “Манчестер юнайтед”

“Манчестер юнайтед” розпочав європейський сезон з групового етапу ліги чемпіонів. Там тричі переміг і стільки ж разів програв, посів третє місце в групі. За груповий етап ліги чемпіонів «МЮ» отримав 23,35 мільйона євро. Ця сума складалася з фіксованої виплати (15,25) і бонусів за три перемоги (8,1).

1 у лізі європи ” мю ” стартував з 1/16 фіналу. Уєфа так розподіляє гроші за вихід в конкретну стадію плей-офф ЛЄ. Вони не залежать від результату:

💵 1/16-500 тисяч євро

💵 1/8-1,1 мільйона євро

💵 1/4 – 1,5

💵 1/2 – 2,4

💵 фінал – 4,5

Прямо зараз ” МЮ ” має дохід в 10 мільйонів євро за виступ в плей-офф ліги європи. Ще 4 мільйони він би заробив, якщо виграв фінал. Тоді загальний дохід за виступ «МЮ» в лізі європи склав би 14 мільйонів євро.

Manchester evening news пише, що до цієї суми додається ще базова виплата за участь – 2,92 мільйона євро. УЄФА розповідав про таку виплату, але зазвичай вона покладається учасникам групового етапу. Тому ми вважаємо дохід ” МЮ ” без цієї виплати.

«МЮ ” вже заробив за європейський сезон 33,35 мільйона євро (23,35 від лч + 10 від ЛЄ). Всього потенційно він міг заробити 37,35 мільйона євро в сумі за два турніри.

Це багато?

Ні, зовсім мало. Наприклад, у ” МЮ ” у складі є цілих шість зірок, яких клуб теоретично не зміг би купити за виграні в цьому євросезоні гроші. У “Вільярреала” дохід за фінал, хоча гучних зірок у складі майже немає – але навіть у складі цього клубу є три людини, які коштують дорожче виграшу ліги європи.

За гроші від ліги європи не можна купити, наприклад, Едегора, Ндомбеле або Азара. Так, за велику суму в цьому сезоні переходили Ван де Бек, Жота, Хакімі, Сане і ще десяток футболістів. Тобто грошей від перемоги в лізі європи не вистачить навіть не один топовий трансфер за сучасними розцінками.

Порівнювати з лігою чемпіонів просто страшно. Пам’ятаєте, як клуби суперліги скаржилися, що УЄФА платить за лігу чемпіонів занадто маленькі гроші? так ось переможець ліги європи отримує в три рази менше, ніж переможець ліги чемпіонів. І то-якщо цей переможець ліги європи прийшов з ліги чемпіонів. Якщо він весь рік грав тільки в ЛЄ, то він у підсумку отримає за перемогу в турнірі в шість разів менше, ніж отримав би за лігу чемпіонів.