Самі дивовижні природні явища (20 фото)

583

Раніше люди не могли пояснити багато природні явища, а відтак вірили в їх божественне походження. Зараз же з наукової точки зору можна пояснити практично будь-яке явище, але багато хто з них як і раніше залишаються дуже загадковими, величними і шалено красивими. Фотографії подібних явищ, а також самих незвичайних місць на землі чекають вас далі.

Вымеобразные хмари. Такі хмари зустрічаються рідко, переважно в тропічних широтах, і зв’язані з утворенням тропічних циклонів.

«Чарівні кола» в Намібії. Дослідники загадкового феномену припускають, що воно є «справою рук» пісочного термітів.

Дорога гігантів. У результаті виверження стародавнього вулкана в Північній Ірландії виникла місцевість, яка покрита 40 тисячами щільно прилеглих один до одного базальтових стовпів.

Лентикулярні хмари. Хмари на півночі штату Джорджія у США — досить рідкісне природне явище.

Блискавки Кататумбо. Блискучі спалаху над водою виникають протягом 140-160 ночей року, 10 годин за ніч і до 280 разів за одну годину.

Червоні краби острова Різдва. Щороку близько 43 мільйонів сухопутних крабів масово переміщуються до берега океану, щоб відкласти яйця. Місцева влада на тиждень перекривають більшість доріг острова, щоб не заважати міграції.

Велика Блакитна Діра. Велетенська підводний карстова воронка біля берегів Сейшел має діаметр понад 300 метрів і глибину 124 метри.

Хмари асператус. Undulatus asperatus, або шорстко-горбисті хвилі. Цей тип хмар, що мають досить містичний образ, був внесений в класифікацію порівняно нещодавно за рішенням голови товариства дослідників хмар.

Танзанийское озеро на трон. Солоне озеро, яке живлять гарячі джерела, є єдиним місцем постійного розмноження малого фламінго.

Плямисте озеро. Канадське озеро Клилук — найбільший світовий резерв сульфату магнію, кальцію і натрію.

«Врата ада» в Туркменістані. Спалахнув через незграбних дій дослідників в 1971 році пожежу на газовій шахті досі не вщухає.

Кулясті валуни Нової Зеландії. Під впливом ерозії з аргиллитовых порід берега назовні виходять валуни з правильними округлими обрисами.

Вогненебезпечні крижані бульбашки. Потрапили у крижану пастку озера Абрахам в Канаді бульбашки метану.

Заморожені квіти. На спокійних водах озер і морів, коли поверхня тільки-тільки схоплюється легкої кіркою льоду, в умовах різких похолодань (близько — 22 за Цельсієм) виникають кристали свіжого льоду дивної форми.

Грязьові грози. Грязьові грози виникають, коли блискавка з’являється у вулканічному шлейфі.

Рухомі камені Долини Смерті. В безлюдній американській долині спостерігають унікальне геологічне явище: уламки скель без сторонньої допомоги переміщуються по гладкій грунті, залишаючи за собою довгі сліди.

Підводні кола. Біля узбережжя Японії стараннями спритних самців іглобрюх риб створюються ідеально рівні кола з ажурними краями. Ці твори мистецтва покликані зачарувати і привернути самок.

Міграція метеликів-монархів. Покриваючи тисячі кілометрів, щільні зграї метеликів жваво переміщуються з Канади в бік півдня США.

Чорне сонце. До 50 тисяч скворцов збиваються в небі величезні щебечучи зграї. Це явище також отримало назву “гомін”.

Квітуча пустеля. У роки, коли дощі в Чилі виявляються більш рясними, ніж зазвичай, пустеля Атакама вкривається квітами і травами.

Біолюмінесцентні хвилі на мальдівських пляжах. Деякі види фітопланктону володіють здатністю до люмінесценції.

Райдужні евкаліпти. Це відбувається тому, що евкаліпт скидає кору шматками. Кожен шматочок стовбура послідовно набуває синій, фіолетовий, оранжевий, а потім — темно-бордовий колір.

Хід сардин. З травня по липень косяки з мільярдів сардин рухаються на північ уздовж східного берега Південної Африки.