RAGE 2 — DOOM у великому місті

269

Про сіквелі RAGE ніхто не просив, але він прийшов без попиту. Та ще й розробкою займалася студія Avalanche, останні ігри якої розчарували і пресу, і гравців. Може, в постапокалипсисе шведи змогли розвернутися по повній? Відповідь шукайте у нашій рецензії

Жанр
Шутер
Видавець
Bethesda Softworkss
Розробник
Avalanche Studios, id Software
Мінімальні вимоги
Процесор Intel Core i5-3570 3,4 ГГц/AMD Ryzen 3 1300X 3,5 ГГц, 8 Гб RAM, відеокарта з підтримкою DirectX 11 і 3 Гбайт пам’яті, наприклад NVIDIA GeForce GTX 780/AMD Radeon R9 280, 50 Гб на жорсткому диску
Рекомендовані вимоги
Процесор Intel Core i7-4770 3,4 ГГц/AMD Ryzen 5 1600X 3,6 ГГц, 8 Гб RAM, відеокарта з підтримкою DirectX 11 і 8 Гбайт пам’яті, наприклад NVIDIA GeForce GTX 1070/AMD Radeon RX Vega 56
Дата виходу
14 травня 2019 року
Віковий ценз
Від 18 років
Платформи
PC, PlayStation 4, Xbox One
Гра протестована на PS4
То чи колективу Avalanche Studios не щастить, то в нього є якісь серйозніші проблеми, але хорошу гру від цієї студії ми вже давно не бачили. Створювати великі відкриті світи команда може, навіть пару цікавих ідей здатна реалізувати, але всі інші елементи виходять або посередньо, або на дуже низькому рівні. Забавно, що вийшла днями RAGE 2 можна назвати кращим твором Avalanche, але чимось видатним вона все одно не є.
Стримана лють
Багато в чому це пов’язано з тим, що визначити жанр RAGE 2 не так-то просто, нехай він і здається на перший погляд очевидною. З одного боку, це, як писали в пресі «нульових», ураганний шутер у відкритому світі, де є і стрільба з різної зброї, і екшен-сцени на високій швидкості. З іншого — вся сюжетна кампанія зводиться до довгих подорожей від однієї точки до іншої, а переважна більшість основних місій відбувається у закритих приміщеннях: на заводах, в коридорах, каналізаціях.
RAGE 2 — DOOM в большом городе action,pc,ps,rage 2,xbox,Игры,обзоры,Шутеры
Він тільки здається небезпечним
Відкритий світ, за великим рахунком, не так вже й потрібен — він годиться лише для розваги після фінальних титрів. Вони з’являються на екрані вже через десять годин, а сюжет не залишає після себе нічого. Ви — один з останніх рейнджерів, вашого наставника вбив на ваших очах лиходій, ви вирішуєте помститися йому за допомогою кількох мешканців з різних регіонів… Антагоніста, звичайно ж, звуть генерал Крос — його прізвище перекладається як «хрест», адже він хоче все перекреслити, стерти людство з лиця землі. В кінці начебто є натяк на триквел, але натяк настільки невпевнений, що відразу його не помічаєш.
Звичайно, навряд чи хтось стане грати в STARCRAFT 2 заради історії — ще за трейлерів було зрозуміло, що геймплей понад усе. Однак не можна сказати, що сюжет легковажно проігнорували, все-таки персонажі тут дуже люблять довго базікати. Майже кожен другий діалог затягується хвилин на п’ять — герої говорять і говорять, говорять і говорять. Наближаючись до завершення, я вже почав перемотувати весь цей трьоп, оскільки ніякого інтересу він все одно не представляє.
Дивно і те, що під час «сюжетки» головний герой не відвідує два великих регіону, де є свої поселення з дошками оголошень, торговцями і готовими поговорити жителями. Загалом, виникає відчуття, що історія робилася поспіхом — вона непристойно коротка, дійові особи взагалі не запам’ятовуються (хоча помітні спроби зробити їх харизматичними), так і в цілому все відбувається так стрімко, що в якийсь момент починаєш дивуватися, чому генерал Крос не був переможений раніше і чому без нас з ним не вдавалося впоратися.
RAGE 2 — DOOM в большом городе action,pc,ps,rage 2,xbox,Игры,обзоры,Шутеры
В поселеннях повно людей, готових поговорити, от тільки сказати їм нічого
Всі отримають по заслугах
Коли зустрічаєшся з противниками і дістаєш гармату, про всю цю безглуздям починаєш забувати. Ця складова, що вже тут лукавити, вийшла чудовою. Як казав директор RAGE 2, в основному займалася стрільбою сама Avalanche, а не створили DOOM співробітники id Software (вони лише консультували), тому подвійно дивно, що відмінна «боївка» так сильно контрастує з усіма іншими елементами. Вороги реагують на потрапляння, розлітаються кінцівки, броня розвалюється, а роздавати хедшоти направо і наліво — одне задоволення.
Крім зброї, в арсеналі протагоніста є нанотритовые здібності — вміння, відновлюються через декілька секунд після використання. Всякі телепортації на невеликі відстані, відштовхування, удари по землі — можна влетіти в натовп ворогів і відразу всіх розкидати, і займатися цим біса весело навіть через десять годин. Якщо швидко усувати противників, можна накопичити «форсаж», при активації якого персонаж стає в два рази сильніше і ще швидше знищує всіх навколо, хоча і залишається вразливим.
Просто так зброю і здібності практично не видають, потрібно досліджувати відкритий світ і зачищати області з ковчегами — це такі цінні об’єкти, навколо яких завжди повно охорони. Пройти сюжет можна і без відвідування ковчегів, але з ними бойова частина помітно зміниться. Приміром, є револьвер, що стріляє розривними снарядами, ось тільки вони не вибухають автоматично, а роблять це за натисканні кнопки. Є ракетниця, з якої можна випускати або одну ракету, або відразу декілька, якщо захопити в приціл одного або двох ворогів і зробити постріл після цього. А гиперпушка може прошивати супротивників наскрізь — немає нічого веселіше, ніж знищити цілу ораву одним пострілом.
RAGE 2 — DOOM в большом городе action,pc,ps,rage 2,xbox,Игры,обзоры,Шутеры
Представники різних фракцій нерідко воюють один з одним
Кожна сутичка пропонує величезну кількість можливостей: скоїли подвійний стрибок, вистрілили в одного хмиря, прокотилися по тросу, вдарили наступного прикладом, запустили ракетою в натовп — зупинятися і сидіти за укриттям немає ні часу, ні бажання. Краще всього відчувається дробовик, який без прицілювання завдає величезної шкоди, а з ним далеко відкидає ворогів. Якщо на шляху летить негідника зустрічається стіна — що ж, йому ж гірше.
Одне і те ж
Завдяки стрільби і бойової системі інтерес до RAGE 2 не згасає досить довго, але її недоліки все одно не перестають вилазити назовні. Наприклад, переважна більшість битв з босами проходить по одному і тому ж сценарію: є величезна махина, вона закидає вас снарядами або стрибає, ви стріляєте в її груди, після чого її паралізує, а зі спини вилазять дві капсули — вразливі місця. Іноді поряд з цим чудовиськом бігають дрібні помічники, але чомусь це відбувається надзвичайно рідко, в основному ви один на один з мутантом, не представляє ніякої складності.
І ось це одноманітність проявляється у всьому, особливо якщо вирішуєш зайнятися вивченням відкритого світу. Карта усипана «вопросиками», однак якщо в одному регіоні відвідати всі місця, то наступні області не здивують вже нічим. Вежі уряду — високі конструкції, за якими потрібно стріляти, ховаючись за будівлями від їх снарядів. Бандитські кубла — однакові табору з ідентичними будівлями, посипані вибухаючими бочками. Всіх перемогли? Шукайте заховані ящики з валютою, що, до речі, значно простіше, якщо купити пару поліпшень і дістати реагує на ці секрети радар. Всі зібрали? Локація вважається пройденою, їдемо далі.
Переміщатися по відкритого світу тужливо: ні музики ні, ні якихось цікавих подій. Хіба що можна наткнутися на конвої — поштовхатися з мотоциклами супроводу і постріляти по броньованим автомобілів супротивників, у яких теж є вразливі місця. Ці епізоди вийшли веселими — на щастя, продуктивність у них не падає (та й взагалі гра працює стабільно і виглядає нормально, це не Just Cause 4), патронів завжди багато, а прискорення доступно практично кожну секунду. Ось тільки гонки за конвоєм часто дуже далеко відводять від основної мети, і потім доводиться кілька хвилин понуро топити під ревіння мотора.
RAGE 2 — DOOM в большом городе action,pc,ps,rage 2,xbox,Игры,обзоры,Шутеры
Стріляти по головах тут особливо приємно
Прикро, що до системи прокачування в цілому не причепишся, але при цьому і необхідності покращень немає. Можна посилити нанотритовые здібності, скоротивши час відновлення або удосконаливши їх (наприклад, замість звичайного ривка ви отримаєте ривок з ударом ногою), можна модифікувати зброю, щоб воно швидше перезаряжалось або краще пробивало броню. Шукати для цього ресурси не так вже складно, проте аж до фіналу сюжетної кампанії ви можете забути про цих поліпшень і не відчувати жодних труднощів на середньому рівні складності. Та й постійно гальмує меню, яке «замислюється» на пару секунд після відкриття чергової вкладки, зовсім не надихає на детальне вивчення можливостей.
На що дійсно варто звернути увагу, так це на поліпшення гаджетів: безпілотників-турелей і крысопалок. Перші являють собою крихітні турельки, що стріляють по розташованим поруч з ними супротивникам, і при знищенні вони вибухають і знищують своїх кривдників. Крысопалки ж — своєрідні бумеранги, плідні за точні кидки знесеними головами. При купівлі відповідних поліпшень ви не тільки зможете створювати ці речі із зібраного на локаціях мотлоху, але і зробите їх значно сильніше — ті ж крысопалки, приміром, перетворяться на справжні бумеранги і будуть летіти по дузі, зачіпаючи відразу декількох опонентів.
***
Переваги RAGE 2 пов’язані виключно з бойовою системою. Стрілянина чудова і напевно сподобається любителям DOOM; арсенал невеликий, але все унікальне зброю; використовувати здібності не набридає; прокачування помітно впливає на те, наскільки агресивним можна бути в бою. Та й перестрілки на транспорті веселі, але приїдаються, коли починаєш полювати за «ачивками». А от сюжет, відкритий світ і багато інші елементи зроблені ну дуже посередньо. І якщо погану історію ще можна пробачити (все-таки вона не про сюжет), то за огріхи в ігровому процесі не лаяти не можна. Як не крути, розробники — далеко не новачки, пора вже почати вчитися на помилках. Хоча б на власних.
Переваги:

  • відмінна бойова система, з прекрасною стріляниною і різноманітними вміннями;
  • веселі погоні з перестрілками;
  • поліпшення і модифікації сильно впливають на можливості в бою.

Недоліки:

  • коротка, нудна і безглузда історія;
  • довгі поїздки від однієї місії до іншої, під час яких нічого не відбувається;
  • однотипні розваги у відкритому світі;
  • битви з більшістю босів влаштовані за одним сценарієм.

Графіка
Далеко не найкрасивіша гра на PS4, але те, що вона виглядає краще Just Cause 4, вже порадує власників консолі.
Звук
Озвучені персонажі нормально, а ось пригадати, чи була в грі якась музика, важкувато.
Одиночна гра
Коротка кампанія, нудний відкритий світ, одноманітність — якщо б стріляти і взагалі битися з супротивниками не було настільки весело, підсумкова оцінка була б в два рази нижче.
Колективна гра
Не передбачена.
Загальне враження
Кращий проект Avalanche Studios, але це не означає, що це хороша гра.