Пощастило, так пощастило: чоловік купив оригінал Пікассо за ціною старої картинної рами

297

Життя сповнене сюрпризів. Поки одні колекціонери викладають шалені суми за предмети мистецтва, якийсь любитель примудряється купити шедевр за копійки. Саме так сталося з 52-річним британцем Філіпом Сэплтоном з Кролі. На одній з барахолок чоловікові сподобалася рамка старої картини, яка на перевірку виявилася оригіналом кисті великого Пікассо.

«Купальниця, що сидить на березі моря» за ціною рами картини
Зазвичай, покупців турбує справжня вартість предметів через небажання переплачувати занадто багато. Тому Філіп Сэплтон часто заглядає на барахолки, сподіваючись придбати черговий експонат для колекції за розумну ціну. В одне з таких відвідувань він звернув увагу на картину, яка стояла навіть не на вітрині. Полотно обрамляла добре збереглася рама стилю ар-деко.
Повезло, так повезло: мужчина купил оригинал Пикассо по цене старой картинной рамы Искусство
Будучи любителем у світі мистецтва, британець відніс раму і саму картину до 1930 — 1950-х років. Він прийняв «купальщицю» у стилі сюрреалізму за гарну копію. Продавець запросив 230 фунтів, що еквівалентно 19000 рублів. Довгий час Філіпа Сэплтона не покидала думка, що копія Пікассо обійшлася йому занадто дорого, навіть з урахуванням красивою рами ар-деко. Він вирішив продати полотно на аукціоні, щоб окупити витрати.
Повезло, так повезло: мужчина купил оригинал Пикассо по цене старой картинной рамы Искусство
Цікава деталь, яка змінила вартість картини
Експерт аукціонного дому Розі Мей виявила на звороті полотна ледь помітний напис «Маєток Роланда Пенроуза». Коли-то вищезгадане маєток знаходився майже поруч з аукціонним будинком в Чидингли. Пікассо неодноразово гостював у маєтку Пенроуза, який допомагав художнику з виставками. Рози Мей припустила, що куплена на барахолці картина не що інше, як ескіз знаменитої «Купальниці, що сидить на березі моря».
Повезло, так повезло: мужчина купил оригинал Пикассо по цене старой картинной рамы Искусство
Звичайно, одних збігів недостатньо для оцінки справжності. Потрібна ретельна експертиза. Існує висока ймовірність, що картина виявиться справжньою. У такому разі її вартість збільшиться до 750 000 фунтів стерлінгів, що еквівалентно шести мільйонам рублів. Якщо Філіп вирішить продати картину без експертизи, то він отримає 10-50 тисяч фунтів стерлінгів, тобто від 800 тисяч до чотирьох мільйонів рублів. У будь-якому разі це набагато більше 230 фунтів стерлінгів. У Філіпа Сэплтона є всі шанси розбагатіти 7 червня, коли відбудеться аукціон.