“пірати xx століття”. Як знімали найкасовіший радянський бойовик

83

13. “затоплення” радянського судна насправді знімали в басейні готелю “ялта”. На виробництво муляжів коридорів і кают пішло два тижні. Разом з артистами в басейні про всяк випадок перебували водолази. Більш того, серед водолазів була спеціально навчена дівчина, яка одягала одяг актрис і по черзі підміняла їх під час зйомок під водою. Сцену порятунку жінок знімали тиждень.

14. При першому закритому показі фільм не схвалили кіношні начальники. Чиновникам не сподобалася велика кількість жорстоких сцен і атрибути «буржуазного заходу» – джинси, іноземні міцні напої. І взагалі фільм, на їхню думку, вийшов якийсь “не радянський”. Кінокартина лягла на полицю. Тоді один із співробітників особливого відділу держкіно відправив копію особисто брежнєву. Леонід ілліч був у повному захваті від подвигу радянських моряків і тут же розпорядився випустити фільм в прокат.

15. Микола єременко дуже хотів повернутися до ролі механіка серьоги і в 90-х роках неодноразово намагався ініціювати продовження картини. Але в той час вітчизняний кінематограф перебував у занепаді, а кінопрокату як такого не було взагалі. Грошей на зйомки тоді знайти так і не вдалося. А потім не стало і самого єременка.