Паштет з беконом

337

Паштет – хоч слово і не російське, але в Росії отримав загальне визнання. Хоча сьогодні мало хто згадає про походження цього терміну.

Слово «паштет» адже нагадує «пасту», тобто локшину, макарони з тіста. І не випадково, оскільки корінь тут дійсно загальний. Але може бути, це просто гра філології? Ні, все йшло від життя. І паштет дійсно був пов’язаний з тестом.
Кілька століть тому його готували також, як і сьогодні – робили м’ясний фарш, додавали моркву, цибулю, спеції. А ось потім загортали його в тісто і випікали. Виходив як би м’ясний пиріг з паштетом всередині. Логіка тут була проста. Тісто ізолювало м’ясо від контакту з повітрям, і отже, збільшувало термін зберігання. Іноді для цього його ще й заливали смальцем, який застигав і сприяв свіжості начинки. Саме тому Пушкін і називав це блюдо «страсбурзький пиріг нетлінний».
До речі, було і ще одне схоже блюдо – терин. У ньому вже вгадується спорідненість зі словом «терра» – земля. І знову ж таки не випадково. Просто той самий паштет викладався в глиняний горщик або миску, а зверху заливали смальцем. Глина, земля, терра – терин.
Але час іде і старі поняття втрачають свій первісний зміст. З’являються нові матеріали. Ось, наприклад, прекрасні чавунні формочки для паштету. Саме її ми і використовуємо для цього смачного страви.
У ньому є одна хитрість – не можна готувати на ніч. Оскільки тоді перед сном всю квартиру просочує такий аромат, що ви довго не зможете заснути. Але зате на наступний день сповна насолодитеся смаком.
З продуктів вам знадобиться:
200 г нарізаної свинячої грудинки (або звичайного бекону)
1 цибулина
6 зубчиків часнику
450 г свинячого фаршу
400 г курячої печінки
2 яйця
1 пучок петрушки
1 ст. ложка вершкового масла
сіль, перець за смаком
Духовку включаємо на розігрів на 180 градусів.
Цибулю і часник дрібно нарізаємо і обсмажуємо в сковороді на вершковому маслі. Сильно не засмажуємо, тільки до рожевого кольору. Свинину прокручуємо через м’ясорубку, курячу печінку дрібно рубаємо. Петрушку подрібнюємо, яйця збиваємо. У великій мисці змішуємо всі інгредієнти: обсмажені цибулю і часник, фарш, печінка, петрушку і яйця. Солимо і перчимо за смаком. Все ретельно перемішуємо.
Паштет с беконом Паштеты
Форму для запікання вистилаємо смужками бекону так, щоб краї бекону звисали. Укладаємо щільно підготовлену суміш у форму, накриваємо вільними краями бекону. Якщо не вистачило по ширині – зверху в довжину треба докласти ще смужки, так, щоб весь майбутній паштет був укритий беконом.
Паштет с беконом Паштеты
Накриваємо форму кришкою (або фольгою) і ставимо на деко з високими бортиками. Деко наполовину заповнюємо водою і поміщаємо в духовку. Запікаємо 2 години.
Паштет с беконом Паштеты
Хвилин через 45 почне поширюватися той самий запаморочливий аромат, перед якою важко встояти – хочеться з’їсти все відразу. Але – потрібно дістати, остудити до кімнатної температури і поставити в холодильник на ніч. На наступний день перед подачею на стіл нарізаємо паштет на скибочки.