Останні новини України сьогодні — 26 травня 2019

270

Огляд: останні новини України та Південно-Східної України сьогодні 26 травня 2019.
Поставити УДАР: які нові партії і політичні об’єднання планують потрапити у Верховну раду
Лідер партії УДАР Віталій Кличко заявив про готовність брати участь у дострокових виборах у Верховну раду, які пройдуть 21 липня. За даними співрозмовників RT в українських політичних колах, УДАР збирається об’єднатися з «Батьківщиною» Юлії Тимошенко. Ще один союз мають намір створити «Опозиційна платформа — за життя» Юрія Бойка та Опозиційний блок Вадима Новинського. Крім того, у виборчій кампанії візьмуть участь кілька нових партій, серед яких «Слуга народу» Володимира Зеленського та «Голос» Святослава Вакарчука.

Партія УДАР збирається взяти участь в дострокових виборах у Верховну раду, які відбудуться 21 липня. Про це заявив її лідер — мер Києва Віталій Кличко. Також він повідомив, що веде переговори про співпрацю з «багатьма політичними фігурами».
«Однозначно я буду брати участь у виборах до Верховної ради, пропонувати програму дій не віртуальну, а практичну. Тому що знаю: від вищого законодавчого органу дуже багато залежить для розвитку кожного міста, містечка і села», — сказав Кличко.
Для участі у парламентських виборах “УДАР” може об’єднатися з «Батьківщиною» Юлії Тимошенко. В даний час представники обох політичних сил ведуть відповідні переговори, повідомив джерело RT в партії «Батьківщина».
Нагадаємо, з 2014 року партія Кличка була союзником Блоку Петра Порошенка (БПП).
«Віталій Кличко дійсно не хоче йти на вибори разом з партією Порошенко незважаючи на те, що всі п’ять років був його союзником. Переговори з Юлією Тимошенко дійсно йдуть. У цій угоді зацікавлені обидві сторони. Якщо говорити про Кличка, то він хоче залишитися в політиці після поразки Порошенко. Він усвідомлює, що шансів переобратися мером у нього практично немає», — зазначив співрозмовник RT.
За його словами, Кличко і його прихильники розуміють, що УДАР може не потрапити в Раду. З цієї причини вони збираються заручитися підтримкою впливової партії, в якості якої розглядається «Батьківщина». В обмін на цю «послугу» Тимошенко буде користуватися неформальним впливом Кличка на «справи». Також, на думку представника «Батьківщини», вона розраховує, що спільне з УДАР виборчу кампанію будуть фінансувати великі столичні бізнесмени.
Последние новости Украины сегодня — 26 мая 2019 украина

  • Віталій Кличко
  • globallookpress.com
  • Tarasov/ZUMAPRESS.com

Сам Кличко не приховує, що готовий боротися за депутатський мандат і веде переговори з іншими політичними фігурами». Щоправда, за інформацією українських ЗМІ, мер Києва може піти з посади голови УДАР, поступившись це місце своєму братові Володимиру.
Нові партії
Напередодні виборів у Верховну раду на Україні можуть об’єднатися «Опозиційна платформа — За життя» та Опозиційний блок. Як заявив 24 травня в ефірі телеканалу «Інтер» колишній кандидат у президенти України Юрій Бойко, обидві політсили повинні залишити амбіції в стороні.
«Ми готові до об’єднання. Розкол в Опозиційному блоці, який стався в листопаді минулого року, не нами був ініційований — це була ініціатива бізнес-крила фракції. Тим не менше ми готові до об’єднання, тому що сьогодні як ніколи виборці вимагають від нас об’єднання для вирішення ключових для людей і країни проблем. І заради цього ми відкинемо всі амбіції і будемо об’єднуватися», — зазначив Бойко.
Ще одним об’єднанням повинен стати «всеукраїнський проект», про який розповів, що повернувся в країну мільярдер Ігор Коломойський. За його словами, в політичну силу увійдуть партія «Відродження», частина представників руху «Воля народу», мери Харкова та Одеси Геннадій Кернес і Геннадій Труханов.
У свою чергу, екс-президент Петро Порошенко, виступаючи 24 травня перед членами БПП, заявив про необхідність об’єднання всіх демократичних сил». На вибори в Раду партія може піти під назвою «Європейська солідарність».
«Ми повинні всіх з демократичного табору запросити об’єднатися, інакше буде інший сценарій: люди, які будуть голосувати за демократію, але не пройдуть, — і ці голоси підуть нашим опонентам. Гасло «Не втрать свій голос» сьогодні є надзвичайно актуальним», — підкреслив Порошенко.
Після поразки президента у другому турі ряди БПП кілька порідшали. З партії вийшли чотири депутати: Сергій Лещенко, Світлана Заліщук, Аркадій Корнацький, Мустафа Найєм. Джерело RT в партії Порошенко повідомив, що БПП буде поповнюватися за рахунок представників творчих професій, активістів та журналістів.
Експерти не виключають, що колишній глава держави спробує отримати депутатський мандат, який надає його власникові недоторканність. На поточний момент проти колишнього президента відкрито три кримінальні провадження.
Власну політсилу під назвою «Українська стратегія» має намір створити подав заяву про відставку глава уряду України Володимир Гройсман. 24 травня в ефірі телеканалу «Україна» він повідомив, що партія піде на парламентські вибори і не буде ні з ким об’єднуватися.
Ще одним новачком виборчої кампанії стане партія «Голос» фронтмена гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука. Про її створення він оголосив 16 травня нинішнього року. За словами артиста, його партія буде боротися з «російською загрозою» і проводити реформи, які дозволять Україні вступити в ЄС і НАТО.
Последние новости Украины сегодня — 26 мая 2019 украина

  • Святослав Вакарчук на презентації партії «Голос»
  • Reuters
  • Gleb Garanich

Однак тріумфатором на виборах до Верховної ради, швидше за все, стане партія «Слуга народу» Володимира Зеленського. Згідно з даними соціологічної групи «Рейтинг» від 22 травня, за політичне об’єднання нового президента готові проголосувати 43,8% громадян України.
Відрив партії Зеленського від конкурентів значний: Опозиційну платформу підтримують 10,5%, БПП — 8,8%, «Батьківщину» — 7,3%. Всі інші претенденти на потрапляння до Верховної ради поки не долають 5%-ний бар’єр.
Створення коаліції
Впевнена перемога партії «Слуга народу» дозволить Зеленському сформувати парламентську більшість, зазначив у коментарі RT президент Центру системного аналізу та прогнозування Ростислав Іщенко. За прогнозом експерта, партія отримає до 40% місць у Верховній раді.
«Однак «Слузі народу» все одно доведеться створити коаліцію, яка повинна налічувати мінімум 226 народних обранців. Вона дозволить Зеленському сформувати кабмін. Без згоди парламенту Зеленський не може затвердити ключові посади у виконавчій гілці влади», — пояснив Іщенко.
Крім «Слуги народу», як припускає експерт, у Верховну раду, потраплять представники «Батьківщини», Опозиційної платформи і БПП. Скромні шанси пройти до парламенту мають Радикальна партія, УДАР, «Народний фронт», «Голос», «Українська стратегія», а також партія «Честь і сила», яку очолює колишній кандидат в президенти України Ігор Смешко.
Однак політолог Володимир Корнілов бесіді з RT заявив, що партія Порошенка ризикує залишитися без депутатських мандатів з-за різкого падіння популярності екс-президента і ослаблення його впливу на ситуацію в державі. На межі прохідного бар’єру, на його думку, знаходяться «Голос» і партія Смешко.
«Особливість української політичної системи полягає в тому, що багато рухи та партії є персоналізованими проектами. Коли популярність їх лідера або засновника йде до дна, вони деградують разом з ним. Наприклад, БПП увійшов у Раду на хвилі перемоги Порошенко в 2014 році. Але я думаю, що тепер цієї партії не допоможе ніщо, у тому числі зміна вивіски (мається на увазі перейменування в «Європейську солідарність». — RT), — зауважив Корнілов.
На думку експерта, у схожому з БПП положенні знаходиться партія Кличка. З цієї причини УДАР розраховує об’єднатися з більш стабільною політичною силою і роздумує над зміною лідера.
Последние новости Украины сегодня — 26 мая 2019 украина

  • Петро Порошенко
  • globallookpress.com
  • Tony Chuzavkov/ZUMAPRESS.com

Вакарчук з партією «Голос», на думку Корнілова, є фактично спойлером Зеленського та «Слуги народу». Політичну кар’єру співака, як стверджує політолог, підтримує Порошенко. Шансів на подолання 5%-го бар’єру у Вакарчука не багато, зазначає Корнілов.
«Слуга народу», як вважає співрозмовник RT, мало чим відрізняється від інших спеціальних проектів, оскільки асоціюється виключно з особою Зеленського. На прийдешніх виборах ця партія отримає більшість голосів, але якщо президент не виправдає очікувань виборців, через кілька років вона ризикує повторити долю БПП, прогнозує Корнілов.
Головним підсумком парламентських виборів незалежно від результатів голосування стане політичний тріумф Коломойського, вважає джерело RT в партії «Народний фронт». За його словами, олігарх планує сформувати у Верховній раді пропрезидентську коаліцію. Крім «Слуги народу» у неї може увійти «Батьківщина».
«Нова коаліція буде підконтрольна не Зеленському, а Коломойському. Якщо новий президент виявиться незговірливим, то йому не вистачить голосів, щоб приймати закони, затверджувати міністрів. В руках Коломойського буде ефективний інструмент тиску на Зеленського, якщо він почне проводити самостійну політику», — говорить джерело.
Аналогічної думки дотримується Ростислав Іщенко. За його словами, у Коломойського достатньо ресурсів, щоб поставити під свій контроль різні політичні сили і окремих народних обранців.
«Все йде до того, що Коломойському буде підконтрольне переважна більшість депутатів в новому скликанні Верховної ради. І неважливо, які партії вони будуть представляти. На Україні політики дуже часто змінюють свої переконання і принципи, переходячи з однієї партії чи фракції в іншу», — підсумував Іщенко.
«Наша перемога»: Клімкін взявся оцінювати відповідь МЗС РФ на рішення Міжнародного трибуналу ООН
Последние новости Украины сегодня — 26 мая 2019 украина
Поки український лідер Володимир Зеленський висловлює надію на те, що між Києвом і Москвою налагодиться діалог, українські політики поспішають з випадами проти Росії. Наприклад, міністр закордонних справ України Павло Клімкін взявся оцінювати відповідь Мзс РФ з приводу рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права. «Мляве і беззубий заяву», — у звичній манері написав український дипломат, назвавши рішення на користь Незалежної «нашої перемогой».
Нагадаємо, що сьогодні Міжнародний трибунал з морського права вирішив, що Росія повинна звільнити українських моряків. При цьому в тому ж трибуналі не зважилися заперечувати право кримінального переслідування для порушників держкордону.
При цьому глава Міжнародного трибуналу з морського права Пак Чжин Хен висунув Росії вимога звільнити як українських моряків, заарештованих після їх провокації в Керченській протоці, так і українські військові судна. За його ж заявою, рішення є остаточними і повинно бути виконано негайно.
У відповідь МЗС Росії нагадали, що арбітраж не володіє юрисдикцією для розгляду цього питання. Про це Москва заявляла і раніше, однак в трибуналі вважали за краще проігнорувати позицію другої сторони.
Тим часом міністр закордонних справ України Павло Клімкін у своєму Twitter взявся коментувати російську позицію. Він назвав заяву Мзс РФ «млявим і беззубим», а потім, як зазвичай, бадьоро відрапортував – мовляв, здобута чергова «перемога». На завершення він опублікував фотографію обнімаються дипломатів, підписавши її як «дипломатичне щастя».
Последние новости Украины сегодня — 26 мая 2019 украина
Тим часом не залишилися осторонь і представники США. Представник Держдепу по Україні Курт Волкер висловив підтримку рішенню Міжнародного трибуналу ООН також у своєму Twitter. При цьому він написав, мовляв, Росія повинна неодмінно виконати рішення у справі українських моряків. Втім, читачі тут же нагадали йому про російської позиції.
Депутат Держдуми від Республіки Крим Руслан Бальбек в бесіді з RT зазначив: «Не бачу сенсу розмовляти з тими, хто нас не чує». Він пояснив — якщо судді Міжнародного трибуналу не стали підтримувати нічого, крім звинувачень на адресу Росії, то і рішення по справі не повинно коштувати ні копійки. Говорити про що-то можна в разі, якщо Україна визнає факт провокації і вибачається.
«Ми держава, а не чиясь маріонетка. І на окрики ні з Гааги, ні зі Стокгольма, ні з Вашингтона ми реагувати не збираємося. У нас є чітка позиція, і ми її роз’яснили», — заявив він. За словами депутата, складається враження, що «Київ свідомо не хоче повернути моряків на батьківщину».
«Вони жертви чужих політичних ігор. Спочатку Порошенко, а тепер Зеленського. І замість того, щоб вибрати прямий шлях і зробити перший крок, Україна обирає окольний, яким кінця й краю не видно. А значить, сьогодні Києву ці моряки не потрібні. Замість них потрібні папери з міжнародного трибуналу, заяви західних політиків, якісь нові санкції проти Росії — все це потрібно, крім своїх людей», — сказав Бальбек.
«Удар по Зеленському»: чому на Україні вимагають відправити у відставку главу адміністрації президента
Громадський люстрационный комітет подав до суду на Володимира Зеленського з вимогою скасувати указ про призначення керівником адміністрації президента юриста Андрія Богдана, якого звинувачують у роботі на держслужбі в часи Віктора Януковича. Петиція за відставку Богдана набрала більше 25 тис. підписів та у відповідності з українським законодавством повинна бути розглянута президентом протягом 90 днів. Джерела RT в українських політичних колах не виключають, що Зеленський незабаром перегляне свої кадрові рішення.
Последние новости Украины сегодня — 26 мая 2019 украина
Громадський люстрационный комітет має намір домогтися відставки керівника адміністрації президента (АП) України Андрія Богдана. Про це повідомляється на сторінці організації в Facebook.
Комітет подав до суду на Володимира Зеленського, вимагаючи скасувати указ від 21 травня про призначення глави АП. У позовній заяві, розміщеній на сторінці Громадського люстрационного комітету в Facebook, йдеться, що в 2010-2014 роках Богдан був урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики. У відповідності з прийнятим в 2014 році законом «Про очищення влади» особа, що займала дану посаду при президенті Вікторі Януковичі, не може перебувати на держслужбі протягом десяти років, наголошує організація.
Мін’юст підтримав претензії цієї організації до Богдана. Зеленському направлено лист про те, що глава АП внесений у список осіб, які підлягають перевірці на предмет відповідності вимогам закону «Про очищення влади», повідомив у своєму Facebook заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов.
Нагадаємо, Громадський люстрационный комітет був створений після держперевороту в 2014 році. З його подачі було знято з посад заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Дмитро Ісаєнко і генпрокурор Віталій Ярема.
Люстрація в дії
Перевірку Богдан не пройде, висловили впевненість у Громадському люстрационном комітеті.
«Закон прямо забороняє до 2024 року повертати його на державну службу, в тому числі на посаду глави АП», — написав у своєму Facebook співзасновник Громадського люстрационного комітету, депутат Верховної ради Єгор Соболєв.
Свій коментар до цього запису залишив Андрій Богдан.
Глава адміністрації президента повідомив, що включення його колишньої посади в закон «Про очищення влади» — помста за розкриття корупційних схем позафракційного депутата Верховної ради Юрія Дерев’янка, в змові з яким нібито діє Соболєв. Голова Громадської люстрационного комітету звинувачення на свою адресу відкинув.
Богдан також стверджує, що посада глави АП не згадано в законі про держслужбу. Отже, юридично він не є держслужбовцем і закон про люстрацію його не стосується.
У четвер, 23 травня, на сайті українського президента в розділі «Петиції» було розміщено вимогу про відставку Богдана. Під ним за два дні підписалися близько 28 тис. осіб. Згідно з українським законодавством, якщо петиція набрала більше 25 тис. підписів, її повинен розглянути президент країни.
42-річний юрист Андрій Богдан має великий досвід роботи в державних структурах. З 2007 по 2010 рік в уряді Юлії Тимошенко він був заступником міністра юстиції. В кабінеті міністрів Миколи Азарова пішов на пониження: став урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики.
Последние новости Украины сегодня — 26 мая 2019 украина

  • Мітинг за проведення люстрації
  • РИА Новости
  • Євген Котенко

Після зміни влади цю посаду ліквідували. Богдан зайнявся приватною практикою. У 2014-2015 роках він був юридичним радником Ігоря Коломойського, який очолював тоді Дніпропетровську область. Богдан тісно співпрацював із Зеленським. Зокрема, він відповідав за юридичне забезпечення роботи його передвиборного штабу.
Спроба тиску
Команду Зеленського випробовують на міцність, вважають експерти. Спроба відправити у відставку Богдана може бути ініційована як недругами самого колишнього юриста Коломойського, тим же Дерев’янко, так і супротивниками глави держави, такими як колишній український лідер Петро Порошенко, сказав у розмові з RT член Ради з питань міжнаціональних відносин при президенті Росії Богдан Безпалько.
«У БУДЬ-ЯКОМУ ВИПАДКУ ЦЕ УДАР ПО ЗЕЛЕНСЬКОМУ. ВІН ЛЕДВЕ СТАВ ПРЕЗИДЕНТОМ — І НА НЬОГО ВЖЕ ПОСИПАЛИСЯ ПОЗОВИ. ВЕРХОВНА РАДА, ДЕ БІЛЬШІСТЬ ЯК І РАНІШЕ У ПРИХИЛЬНИКІВ ПОРОШЕНКО, НАЛАШТОВАНА ОПОЗИЦІЙНО ПО ВІДНОШЕННЮ ДО ЗЕЛЕНСЬКОМУ», — ПІДКРЕСЛЮЄ ЕКСПЕРТ.
«Богдан — людина Ігоря Коломойського, і його вважають дуже сильним юристом. Він знає, як працювати з судами, які не були реформовані при попередньому президенті, щоб домогтися потрібного рішення. Не секрет, що між Порошенком і Коломойським сильний конфлікт. Його наслідком можуть стати кримінальні справи проти найближчого оточення екс-президента. Не виключено, що спробують посадити і самого Порошенка. Суди можуть діяти і проти інших представників політичної еліти, які є противниками Коломойського. Тому зараз робиться все, щоб Богдана звільнити», — зазначає джерело RT в партії «Народний фронт».
На його думку, є «скоординована атака» на главу адміністрації Зеленського. В ній беруть участь і Громадський люстрационный комітет, і Міністерство юстиції.
Також на порталі президента зареєстрована петиція про відставку самого Зеленського, нагадав старший науковий співробітник Центру європейських досліджень ІСЕМВ РАН Володимир Оленченко.
«У будь-якому випадку хтось це організовує і проводить. Мабуть, від Зеленського чекають якоїсь визначеності», — сказав він в бесіді з RT.
Последние новости Украины сегодня — 26 мая 2019 украина

  • Журналіст і депутат Верховної ради Єгор Соболєв
  • РИА Новости

«При цьому будь-який скандал зараз вигідний президенту Зеленському. Він зі своєю партією «Слуга народу» хоче виграти майбутні парламентські вибори. Для цього йому потрібно зберегти свій високий особистий рейтинг. Тому він постарається позбутися від людей, до яких є якісь претензії», — говорить співрозмовник RT.
Експерти, однак, вважають, що навряд чи Богдан піде найближчим часом.
«НЕ ДУМАЮ, ЩО ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПОГОДИТЬСЯ ТАК ПРОСТО ЗДАТИ ГОЛОВУ СВОЄЇ АДМІНІСТРАЦІЇ. АДЖЕ ЦЕ ОЗНАЧАЄ ПЕРЕГЛЯНУТИ ВЛАСНЕ РІШЕННЯ, ПРОЯВИТИ СЛАБКІСТЬ», — ВИСЛОВИВ ПРИПУЩЕННЯ В БЕСІДІ З RT УКРАЇНСЬКИЙ ПОЛІТОЛОГ РУСЛАН БОРТНИК.
Загроза зміни команди
Противники Зеленського не приховують, що за спробою зняття Богдана може послідувати атака на інших членів команди нового глави держави. Не виключено, що під впливом США президенту дуже скоро доведеться переглянути кадрові рішення, які він прийняв у перші дні свого правління, говорить джерело RT в партії «Блок Петра Порошенка».
«Виникає багато питань, як сценаристи і режисери мають намір керувати країною. Наприклад, першим заступником голови СБУ призначено керівник студії «Квартал 95» Іван Баканов. І це в країні, яка перебуває в стані війни! Один візит Зеленського Вашингтон — і сценаристи, режисери та просто хороші друзі президента підуть зі своїх посад», — вважає джерело.
Більш нейтрально налаштовані по відношенню до глави держави депутати Верховної ради визнають, що в команді Зеленського не вистачає тих, кому він міг би довіряти. Тому ключові посади займають найчастіше випадкові люди.
«Але, з іншого боку, кому довіритися? Представникам колишньої влади, які дуже сподіваються на помилки президентської команди до виборів в парламент?» — говорить джерело RT Радикальної партії.
Разом з тим експерти вважають, що, швидше за все, підуть лише окремі представники команди Зеленського. Найбільш вразливі позиції — у першого помічника президента України Сергій Шефіра, вважає Богдан Безпалько.
«Він тісно пов’язаний із Зеленським, він один із засновників студії «Квартал 95», хороший продюсер, письменник, шоумен, але не політик. Я сумніваюся, що Шефір втримається в команді президента надовго», — сказав він.
Однак, як вважає Бортник, навряд чи надалі для атак на Зеленського будуть використовувати закон «Про очищення влади».
«БОГДАН — ОДИН З НЕБАГАТЬОХ ЛЮДЕЙ КОМАНДИ ПРЕЗИДЕНТА, ХТО ПРАЦЮВАВ ПРИ ЯНУКОВИЧІ НА ТІЙ ПОСАДІ, ЯКА ПІДЛЯГАЄ ЛЮСТРАЦІЇ. ЗВИЧАЙНО, ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДАЛЕКО НЕ ВСІ ПРИЗНАЧЕННЯ ЩЕ ЗРОБИВ. АЛЕ НЕ ДУМАЮ, ЩО ВІН БУДЕ ПІДСТАВЛЯТИСЯ», — ВВАЖАЄ РУСЛАН БОРТНИК.
Крім того, на думку експерта, використовувати для атак на президента закон «Про очищення влади» політично невигідно.
«Українці до люстрації ставляться неоднозначно. Думаю, що більшість її не підтримують або просто не розуміють, навіщо вона потрібна. Крім того, не слід забувати, що цей закон зараз знаходиться на розгляді Конституційного суду. Значить, скоро його можуть взагалі скасувати», — нагадує Бортник.
Партія Тимошенко: Зеленський «злигався» з Климкиным, а в ПАРЄ – повний швах
Последние новости Украины сегодня — 26 мая 2019 украина
Колишні західні союзники України починають підігравати Росії в ПАРЄ, де Москва домагається повернення своєї делегації права голосу і скасування санкцій, введених на вимогу Києва в 2014 році після подій у Криму.
Про це в ефірі телеканалу «NewsOne» заявив нардеп від «Батьківщини» Сергій Власенко, передає кореспондент «ПолитНавигатора».
«На жаль, ми змушені констатувати, що ситуація зовнішньополітична сьогоднішня значно гірше, ніж вона була п’ять років тому.
Тому що Україна п’ять років тому мала незаперечну підтримку, Україна мала, безперечно, дуже широке вікно можливостей в частині впровадження санкцій, і продовження санкцій, і навіть оцінки російської агресії щодо України.
На жаль, на сьогоднішній день ми змушені констатувати, що ця позиція, знову-таки, «завдяки» діям Порошенко значно ослаблена.
Я точно можу сказати, як людина, яка представляє Україну в Парламентській Асамблеї Ради Європи, сьогодні двигунами повернення Росії до Ради Європи, без будь-яких санкцій, виступають, на жаль, німецькі та французькі парламентарії.
На жаль, саме члени Нормандського формату.
До речі, і сам Нормандський формат на рівні президентів останній раз збирався роки три тому, і після цього не було ніяких рухів на рівні президентів.
Звичайно, це не означає, що не було контактів на рівні експертів, що не було контактів на рівні міністрів закордонних справ, але на самому високому рівні збиралися три роки тому», – журиться соратник Юлії Тимошенко.
За його словами, вплив на формування дипломатичного корпусу президента Володимира Зеленського і раніше надає міністр закордонних справ часів Порошенко Павло Клімкін.
«Знову-таки, чого мені не вистачає сьогодні від обраного президента? Мені не вистачає його чіткого бачення вирішення ситуації з російською збройною агресією.
Я дуже сподівався, що це прозвучить під час інавгураційної промови, я дуже чекав, що президент вийде і скаже: «Так, я бачу вирішення цієї ситуації такий, такий, такий спосіб». Або президент вийде і скаже: «У мене недостатньо інформації, мені спочатку потрібно, припустимо, провести переговори на вищому рівні в Нормандському форматі і тоді я відчую і зрозумію, що мені робити». Може так, але, на жаль, я не почув нічого.
Тому я думаю, що перше, що можна зробити президенту: потрібно ініціювати зустріч на вищому рівні в Нормандському форматі, незалежно від того, де це буде географічно проходити.
За результатами цих переговорів йому потрібно як можна швидше вибудувати вертикаль переговорів, йому потрібно визначитися з експертами, які працюють від імені України, йому потрібно визначитися, в кінці кінців, з міністром закордонних справ, який формально очолює всю українську дипломатію і, виконуючи стратегію президента, спрямовує роботу дипломатичного корпусу.
На жаль, мене турбує одна річ. Мене турбує, те, що за моєю інформацією, на формування кола дипломатичних радників нового президента впливає, поки ще чинний, міністр закордонних справ Клімкін, який в тому числі, разом з Порошенко, привів до тієї ситуації, яка є», – додав Власенко.