Останні новини Новоросії: Бойові Зведення ООС від Ополчення ДНР і ЛНР — 25 травня 2019

278

Огляд: Зведення ООС. Останні новини Новоросії (ДНР, ЛНР) сьогодні 25 травня 2019.
05.19. Допис від Костянтина Щемелинина. Ідеальний час для Новоросії.
«Ідеальний час для Новоросії. Літо 2019 року — це ідеальний час для проекту Новоросії або чого-небудь подібного. Це час ще не настав, але скоро настане! «Мінськ-2» помер, щойно народившись, — це стало ясно ще в 2016 році. Але що робити далі — ніхто не знав, тому ніхто і не робив нічого: так на фронтах Донбасу склалася ситуація «ні війни, ні миру».
Минулі президентські вибори на Україні дозволяють сподіватися на те, ситуація на Донбасі хитнеться в одну зі сторін — чи до світу, чи до війни. У Москві чудово розуміють це, тому підштовхують Київ, що б той швидше визначався. Для цього Росія ввела потужні енергетичні санкції, які почнуть діяти з 1 червня, а також розпочала видачу російських паспортів жителям невизнаних ДНР і ЛНР. Ну, і до того ж, поки що не визнала результати українських виборів.
У Кремлі чекають чітких дій Києва, куди він направиться: до дружби або до конфронтації?
Кремлю потрібні не слова, а дії, прозорі і однозначно трактуються. Дії — це прізвища міністрів нового уряду України, це прізвища ключових фігур в новій політичній реальності України, це початок процесу підписання якихось російсько-українських договорів, це припинення загибелі бійців ЛДНР і так далі.
І чекати довго Кремль не буде!
У Москви всього два шляхи — або чекати до початку липня, або чекати ще п’ять років, до нових президентських і парламентських виборів.
За оцінкою академіка Сергія Глазьєва, від взаємних санкцій Росія і Україна втрачають по $20-30 млрд дол щорічно. Чекати ще п’ять років — це дорого!
Але чому саме літо 2019 році? Тому що саме влітку 2019 року Україна буде перебувати на переломі, на перехід від стану «при Порошенко» в стан «при Зеленском» — і саме в цей момент часу країна буде найбільш вразливою у військовому плані.
Якщо в Москві переконаються, що Київ обрав шлях війни (нехай не зараз, але в майбутньому), тоді Москва може надати подіям розвиватися самостійно, наприклад, вийти з Мінських угод з причини того, що вони вичерпали себе. Така позиція, скоріше всього, миттєво підірве ситуацію, і проект Новоросії (Малоросії або чогось подібного) почне активно будуватися збройним шляхом.
Літо 2019 року — це новий президент України, кадрові зміни у силових структурах України, вибори в парламент України, тобто ідеальний час для хаосу в управлінських структурах України.
Яким буде літо на Україні? Жарким і мирним, наповненим політичними новинами з Києва — чи жарким і кривавим, наповненим зведеннями з полів бойових дій? Скоро дізнаємося.»
05.19. Повідомлення від ІА «Новоросія». США виділили на підготовку української армії понад $1,1 млрд.
«США виділили на підготовку української армії понад $1,1 млрд. З 2014 року США виділили на підготовку української армії і захисту її кордонів понад $1,1 млрд, повідомляє посольство США в Києві на своїй сторінці Facebook в четвер, 23 травня. «Починаючи з 2014 року, США виділили понад 1,1 мільярда доларів на військову підготовку і обладнання, щоб допомогти обороноздатності України та захисту її кордонів», — сказано в повідомленні.
В честь «міцного» співпраці між Вашингтоном і Києвом від імені Посольства США і Європейського командування збройних сил США, полковник Боб Пітерс разом з командувачем Державної спеціальної служби транспорту України з генералом Малковым посадили дерево на честь міцного оборонного партнерства між Україною і США.
Напередодні генерал НАТО пообіцяв збільшити підтримку української армії.
Також вчора призначений заступником глави адміністрації президента України Зеленського Пристайко заявив, що Україна не виживе без допомоги НАТО і Євросоюзу.
18 травня український посол повідомив про намір США збільшити військову допомогу Києву в 2020 році.
Раніше повідомлялося, що Україна отримає від США летальна зброю на $50 млн.
Нагадаємо, в березні повідомлялося, що США планують до 2020 року виділити Україні $250 млн військової допомоги.»
05.19. Репортаж від ТК «Оплот». Спартак, ДНР. Життя на лінії фронту.
«Спартак, ДНР. Життя на лінії фронту. Населений пункт Спартак, де як не тут розуміють справжню ціну світу і артилерійської тиші. Кілька кілометрів до українських позицій, звідки противник щодня обстрілює нашу Республіку. Офіцер Народної міліції з позивним “Тихий” стоїть біля одного з будинків, який зруйнований українськими снарядами. Розповідає, що в понеділок ЗСУ стали стріляти трохи рідше. Однак з настанням втрорника вогонь з боку противника посилився.
– (ПОЗИВНИЙ “ТИХИЙ”, ОФІЦЕР НАРОДНОЇ МІЛІЦІЇ ДНР) В межах місяця вони стоять. Якісь підрозділи менше приїжджають. Вони під кінець ротації основну масу БК випускають. Може щоб менше везти, може ще для чого. Ось кінець ротації, більш-менш масове починається. 120-мм мінометами, стрілецький працював, велике, дрібне. На момент інавгурації пару днів було затишшя, а зараз все знову почалося, знову також “крупняк”.
Незважаючи на обстріли тут живуть люди. Валентина розповідає, що до війни в Спартаку було кілька тисяч людей. Зараз своїх сусідів може перерахувати по пальцях. Хтось виїхав, а кого вбила українська армія.
– (ВАЛЕНТИНА ПЄСКОВА, МЕШКАНКА С. СПАРТАК) За Чапаєва тут одна, Іра живе, в самому кінці, Іра живе. По Київській вулиці десять житлових будинків. Ось навпроти сусід загинув, там далі сусід загинув, чоловіка друг загинув. Дяді Петі обстріл почався ногу відірвало. Страшно, просто страшно. За п’ять років можна і звикнути але все одно ховаємося, як ж – війна.
Зруйновані будинки, розбиті дороги, зламані людські долі. Люди намагаються надовго не затримуватися на вулиці. Все на бігу. Адже в будь-який момент може прилетіти українська міна.
– (МИКОЛА, ЖИТЕЛЬ СМТ. СПАРТАК) Як ви взагалі живете? Як? Живемо, отживаем, тут провели світло, а ми без світла Скільки людей залишилося на вулиці? Чоловік 50 напевно, ось тут на вулиці п’ять сімей живуть. А що робити? От пенсія прийшла, поїсти купив, ні холодильника немає, ні світла немає. Добре хоч свічки, ліхтарики.
Ще кілька років тому тут вирувало активне життя. Люди ходили по магазинах, пасажири чекали свого автобуса, люди досі чекають маршрут в мирне життя.
Вадим Топалов, Сергій Балковий, телеканал “Оплот”.

05.19. Матеріал від А. Журавко. В Олешках Херсонської області влада знищили міський парк.
««Дерева зрізано, все розгромлено». В Олешках Херсонської області влада знищили міський парк. Влада міста Олешки (колишній Цюрупинськ), які діяли під час правління Петра Порошенка, фактично знищили міський парк.
Недбалість, бездіяльність і безгосподарність міської влади призвели колись розкішний парк в повний занепад.
Про це повідомив екс-нардеп від Херсонської області Олексій Журавко, для якого Олешки є рідним містом, і для процвітання якої політик доклав чимало зусиль, в тому числі і щодо зеленої інфраструктури.
У сюжеті херсонських журналістів, який виклав Олексій Журавко, кажуть, що політик зробив дуже багато, щоб на місці занедбаного і занедбаного пустиря з’явився парк. Проте всього за п’ять років влада, яка встановилася після Майдану, він знову знайшов всі обриси занедбаності: плитка на паркових доріжках розбита, лавки для відпочинку, розламані, а підсвічування розгромлена. Крім того, повністю знищена система поливу парку. До всього іншого, самим варварським чином у парку зрізані дерева, які завозилися з різних розплідників. Також у парку стояв пам’ятник у вигляді гармати з ядрами. Зараз від нього залишилися одні недоноски: гармати і ядра вкрадені, а постамент скалічений. Паркан, що оточує парк, валиться і ризикує бути віднесені з місця своєї дислокації якимись підприємливими громадянами.
«Жителі, які приводять сюди своїх дітей, повинні розуміти – коли тут був господар, то тут кипіла робота кипіла цивілізація», — зазначає автор сюжету, нарікаючи на непривабливі підсумки «Революції Гідності».

05.19. Повідомлення від ополчення + Сурков написав заяву про відставку.
«Донецьк. В 23:18-трудовскіє поруч з вами прильоти будьте уважні і обережні!».
Повідомлення від ополченця Дмитра: «Народ,я не розумію,а що це за мовчання? Жодне змі, ні в одному співтоваристві не написали про вчорашній вертольоті, пролетевшим тупо над Петрівкою. Головне, мирні жителі бачили, військові бачили і чули, але чомусь не всі, з того району він пролітав.Я так розумію,що боятися визнати нашу діру.Як за 8 полонених,які навіть не спротивлялись,всі змі забиті.Та вже,куди ми котимося…»
Термінове повідомлення від видання «Антифашист»: «Канал «Незыгарь»: Сурков написав заяву про відставку. Помічник президента Росії Владислав Сурков подав у відставку. Про це повідомляє близький до Кремля телеграм-канал «Незыгарь», який неодноразово публікував інформацію про перестановки у владі до її офіційної публікації в ЗМІ. Розмови про відставку «куратора донецько-луганського напряму» ходили давно, однак це перше повідомлення, що заслуговує хоч якогось довіри. Не так давно в Мережі з’явилися чутки, що місце Суркова в якості куратора Донбасу має зайняти екс-посол Росії в Білорусі Михайло Бабич.»

05.19. Повідомлення від СЦКК + В ДНР буде ОСАЦВ.
«22:00-22:38 – н. п. Верхнеторецкое – н. п. Василівка: випущено 30 хв з 120 мм міномета; 21:55-22:38 –н. п. Піски – р. Донецьк (Вольво-центр): випущено 3 міни 120 мм міномета.»
Відео 1: «Близько 2 тис. жителів ЛНР подали документи на отримання паспорта РФ.»
Відео 2: «У ДНР буде ОСАЦВ.Сьогодні, 24 травня, НС ДНР розглянув і прийняв законопроект «Про обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів». Про це йдеться на сайті Народної Ради. Відзначається, що НПА спрямований на захист прав потерпілих на відшкодування шкоди, заподіяної їх життю, здоров’ю або майну при використанні транспортних засобів іншими особами. Законопроект передбачає обов’язкову участь держави у статутному капіталі страховика, встановлюючи мінімальний розмір частки, що належить державі.»


05.19. Допис від блогерів. Автобусом в Ростов і назад: до чого готувати нервову систему.
«Автобусом в Ростов і назад: до чого готувати нервову систему. Кореспондент DNR LIVE з’їздив з Донецька до Ростова і назад, купивши квиток в ДП «Автовокзали Донбасу». Як організована робота, рівень сервісу і яке технічний стан автобусів – репортаж DNR LIVE. За день до від’їзду Оформляємо бронь на потрібний рейс через довідкову ДП «Автовокзали Донбасу». Номер телефону на їх офіційному сайті.
В 18:45 трубку підняли з першого разу. Приготуйтеся до того, що співрозмовник на іншому кінці дроту не буде радий вас чути. Ви озвучуєте напрямок, Вам озвучать розклад і підтвердять бронь. Ранкові рейси відправляються з інтервалом в 1 годину.
Вибір припав на 7:00. Бронь згорає за 30 хвилин до відправлення автобуса. Якщо запізнилися – доведеться прориватися через чергу біля віконця каси і переконувати майбутніх пасажирів інших рейсів, щоб вас пропустили вперед. Специфічного рівня спілкування касира теж будьте готові. Чергу в касах АС «Південний» вас чекає навіть 1 травня і навіть в 6:50 ранку. 6:58 ранку Квиток в руках. Місце номер 5. У салоні автобуса на першотравневий рейс сумарно набралося 6 пасажирів.
Салон чистий, не затертий. Візуально стан автобуса швидше добре, ніж погане. Полутораэтажная Setra 200 series 80-х років випуску вселяла довіру. Номери ростовські. 7:00 — відправлення Через 10 хвилин стає зрозуміло, що ми їдемо не туди. Як повідомляли попутники, водій, пропустивши потрібний поворот, зробив коло через Будьонівський район. І от, через півгодини «екскурсії» по місту, у вікні проносяться ОЦКЛ, цирк «Космос» і знову «Південний». Йдемо на другий круг. Через 5 хвилин з’ясовується, що в автобусі не працює пічка. За бортом дощ і +10ºС. 8:15 – перша зупинка В Макіївку доїхали за 1 годину і 15 хвилин.
Варто відзначити, що «111-й» доїжджає з «Південного» у Макіївку хвилин за 40. На перехрестях у Макіївці водій почав зволікати. Правильний шлях підказував дорослий чоловік, один з 6-ти учасників «атракціону». Нервуємо… 9:08 – Іловайськ. Запізнюємося на 38 хвилин Увійшли кілька пасажирів. Наша нова попутниця з Іловайська сказала, що через пару хвилин планувала здати квиток на автобус і їхати на електричці. Маршрут «з участю електрички» в два рази дешевше автобуса. 9:50 – межа Під’їхали до КПП. Митницю і погранконтроль ДНР пройшли за 32 хвилини. Перевірка російськими службами зайняла приблизно стільки ж. Попутники сказали, що це удача. 1
2:40 – Ростов-на-Дону До кінця поїздки кількість пасажирів помітно додалося. Стартували вшістьох, фінішували – практично «повним салоном». Прибутку на Головний автовокзал Ростова-на-Дону. Як не дивно, чітко за розкладом. З’ясувалося, що водій з Ростова, тому «плутався» у Донецьку та Макіївці. Післясмак від поїздки дуже специфічне. ЇДЕМО НАЗАД За день до виїзду з Ростова 23:00 – на Головному автовокзалі Ростова-на-Дону купуємо квиток заздалегідь. Каси без черг, касир спокійна. Швидкість покупки квитка в Ростові і Донецьку приблизно однакова.
Обраний рейс на 6:00 ранку.
Ранок. 5:50. Головний автовокзал Ростова-на-Дону Ідентифікуємо свій автобус: ним виявився Ікарус 80-х або 90-х рр. випуску. Салон чистий, не затертий і, в цілому, те, що техніки більше 20 років не скажеш. На відміну від Донецька, в Ростові автобус був практично повністю заповнений пасажирами. 6:00 – відправлення вчасно Через 20 хвилин стає зрозуміло, що, як мінімум в Ростові, повороти ніхто не плутав. Їдемо спокійно, плавно, поки не нервуємо. 8:00 – межа 2 години з Ростова до КПП «Успенка» — все за графіком. Через кілька хвилин пасажирам стало ясно, що у співробітників на російському КПП почалася «перезміна». Відповідно, всі приготувалися до довгого очікування. На території КПП залишати автобус не можна. Кондиціонера немає.
Тому, в пошуках свіжого повітря, люди скупчилися біля передньої пасажирської двері. Рекомендуємо купувати квитки з посадочними місцями в перших двох рядах. На обидва КПП пішло 3 години. Хлопці з шевронами ДНР працювали оперативніше. Тепер кілометри доріг поглиналися з посиленим темпом. 12:45 – кінець турне Прибутку на АС «Південний» з запізненням більш ніж на годину. Здрастуй, коханий Донецьк! Позитивні емоції від факту повернення затьмарювали неоднозначні враження від поїздки. Підсумки Закон підлості існує: коли холодно, вам попадеться автобус без грубки, коли жарко – без кондиціонера.
З місцями проблем немає – квитки у вільному продажу як мінімум з кінцевих станцій. Донецьку потрібно вчитися сервісу у Ростова, як мінімум в даному випадку. Швидкість проходження кордону – лотерея. Автобуси хоч і старше кореспондента, але виглядають не погано. Хоча до клімат-контролю претензії залишаються. Мир переможе війну, а дилетантів замінять професіонали.»