Москва на фото 1995-го року (58 фото)

372

У цій фотоподборке ми з вами вирушимо на віртуальну прогулянку по Москві 20-річної давності і згадаймо, а хтось дізнається, як жили люди в непростому 1995-му році.

На Манежній площі зводять “Охотний ряд”.

Перед Червоною площею відновлюють розібрані в 1931 році Воскресенські ворота.

На Манежній площі відкривають пам’ятник Георгію Жукову. Поставити пам’ятник маршалу СРСР задумали ще давно. Організували конкурс, обрали переможця, але не могли визначитися з місцем. Спочатку пропонували встановити пам’ятник на Смоленській площі, потім передумали та вирішили поставити Жукова на Червоній площі, прямо навпроти Історичного музею. Але із-за небезпеки позбавити Червону площу статусу об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО зійшлися на Манежній площі, де сьогодні і стоїть пам’ятник.


Підйомом богині перемоги на стелу керує Зураб Церетелі.

1 березня 1995 року вбивають телеведучого Владислава Лістьєва, на той момент він був генеральним директором ОРТ (сьогодні це Перший канал). Вбивство викликало широкий громадський резонанс. Замовники й виконавці не знайдено і по сей день. На фото під’їзд, в якому сталося вбивство.

Лістьєва ховають 3 березня на Ваганьковському кладовищі.


Плакати з написом “Влад” були наклеєні на багатьох будинках і парканах поруч з Ваганьковским. Цей, що на огорожі кладовища, не прибирали протягом декількох місяців після похорону.

1995 рік – це рік 50-річчя перемоги у ВВВ. Незважаючи на ювілей, парад переносять з Червоної площі на Уклінну гору, тому що Манежна площа, з якої повинна була пройти важка техніка, перерита у зв’язку з будівництвом.



З ранку були заморозки до -2 і хмарно, але розігнали хмари, з’явилося сонце, і до 11 ранку стало жарко.

Камергерський ще не був пішохідним.

Кузнецький міст практично не змінився з тих пір.


Мітинг біля Генпрокуратури.

На парковці біля Ради Федерації ще можна було зустріти звичайні машини. Зараз тільки службові іномарки чиновників.

Що почалося в 1994 році будівництво ХХС триває. Остов вже практично готовий.

Будівництво йде і вночі.

У 95-м встановлюють купол.

Вулиця Балчуг активно забудовується.

Закінчується реконструкція основного будівлі Третьяковської галереї.


Солянка.

На Тверському бульварі до сторіччя з дня народження відкривають пам’ятник Сергію Єсеніну роботи скульптора Бичукова.

Луб’янка у день міста.

Почали будувати міст “Багратіон” через Москва-ріку. Міст і “Вежа 2000” – перші будівлі споруджуваного комплексу “Москва-Сіті”.


Новий Арбат. Вже дуже скоро всі заклади зміняться незліченними казино.

Реклама антистресових препаратів, але її довелося прибрати з-за збільшення кількості аварій. Водії боялися, що це справжня людина, і дійсно він зараз стрибне.

В Сокільниках згорає ресторан “Олень”.

Ось, що залишилося від ресторану.

На Тверській будують “Марріотт”.

ДК ім. Гобунова в середині 80-х стає центром московської рок-музики. За весь час у палаці культури виступили, напевно, всі відомі російські рок-гурти: “Чайф”, “Сектор Газу”, “Наутілус Помпіліус”, “Арія”, Земфіра, “Сплін, БІ-2, “Скрябін”, DDT і багато інших. За ДК закріпилася назва “Горбушка”, а трохи пізніше біля дверей будівлі з’являється стихійний ринок з піратськими касетами і дисками. Через деякий час ринок перенесуть в будівлю заводу “Рубін”, де він існує досі.

Будують Бутово.

Йде реконструкція БСА “Лужники”.

Характерна риса того часу: радянська спадщина розбирають і складають по частинах у пункти прийому металобрухту. Така доля спіткала, наприклад, эскалаторную галерею на Воробйових горах. Один час її хотіли відновити, але зрештою відмовилися, пославшись на високу ймовірність сходження зсувів.


Точкова забудова у дворі поруч з Лужниками. У 1995 році в Москві ще можна було зустріти такі будинки (Лужнецкий пр-д, 25а). Його знесли в 2005-м.

Вулиці Москви, 1995.



Чоловіча мода.

Ставок “Казенка” на Білокам’яному шосе в Лосином острові


Хіпстера з 95-го. Фото зроблено в Південному Бутово.

Дитяча мода.

Трамвай на Ленінградському проспекті.

Тролейбус на Соколі.


Тролейбус на проспекті Маршала Жукова.

У Парку Горького ще старі радянські атракціони.

Тут вже стоять нові, точніше старі іноземні атракціони.

“Буран”



Звідси